१२ जेष्ठ २०७९, बिहीबार

May 26, 2022

नवलपुर । मानिस असल र राम्रो हुनका लागि उसको व्यवहार राम्रो हुनुपर्ने गण्डकी प्रदेश सभा विधायन समितिका सभापति एवम् प्रदेश सांसद विष्णु प्रसाद लामिछानेले बताए । नवलपुर जेसीज वर्ष २०२१ ले २०२२ लाई पदहस्तान्तरण गर्ने क्रममा सांसद लामिछानेले जेसीजको सिद्धान्त र विचारमा युवाहरु जोडिनुपर्ने बताए।

Advertisement

महिला पनि हरेक कुरामा सवल र सक्षम छन् भन्ने कुराको पुष्टि नवलपुर जेसीजले महिलालाई अध्यक्ष जस्तो जिम्मेवारी दिनुले पनि प्रमाणित गरेको बताउँदै उनले हरेक क्षेत्रमा महिलाले नेतृत्व लिन र सक्षम महिला नेतृत्वलाई सहयोग गर्न पनि आग्रह गरे ।

पदहस्तान्तरण कार्यक्रममा शुभकामना दिँदै कावासोती खानेपानी तथा सरसफाई उपभोक्ता संस्थाका अध्यक्ष भीमलाल कंडेलले जेसीज अनुशासित युवाहरुको संस्था भएकाले कुलत र दुब्र्यसनीमा फसेका युवाहरुको जीवनशैलीलाई सुधार्न भूमिका निर्वाह गर्नुपर्नेमा जोड दिए ।

नेपाल पत्रकार महासंघ नवलपुर शाखाका अध्यक्ष विरेन्द्र पराजुलीले जेसीजले आफ्नो कार्ययोजनामा राखेको जेसीज पुस्तकालयका लागि सवैभन्दा पहिला भवन आवश्यक पर्ने हुँदा महासंघ भवन र जेसीज पुस्तकालय सँगसँगै हुँदा यसको प्रयोग र प्रभावकारिता उपयोगी हुने भएकाले महासंघ भवन तथा जेसीज पुस्तकालयको अवधारणालाई सँगसँगै अगाडी वढाउन संस्थागत रुपमा आफूले पहल गर्ने बताए ।

कार्यक्रममा नवलपुर जेसिज वर्ष २०२१ का अध्यक्ष जेसी विष्णु कंडेलले आफ्नो कार्यकालमा बनाइएका योजना कोभिडका कारण सम्पन्न गर्न नसकेकाले अवको नयाँ नेतृत्वले वाँकी कार्यभार पूरा गर्नेमा आफू बिश्वस्त रहेको बताए।

नवलपुर जेसीजले दोस्रो पटक महिला अध्यक्ष पाएको छ । नवलपुर जेसीज वर्ष २०२२ को अध्यक्षमा जेसी राधिका भुसाल निर्वाचित भएपछि दोस्रो पटक महिला अध्यक्ष पाएको हो । अध्यक्ष भुसालले पद ग्रहण पछि बोल्ने क्रममा नवलपुर जेसीजले कावासोतीमा स्वास्थ्य र शिक्षाका क्षेत्रमा पिछडिएको गाउँ पहिचान गरी एक गाउँलाई जेसीज गाउँको रुपमा स्थापित गर्दै उक्त गाउँमा स्वास्थ्य र शिक्षामा प्रमुख भूमिका निर्वाह गर्ने बताइन् । उनले यस क्षेत्रमा रहेका विभिन्न सामाजिक उदेश्यका संघसंस्थासँग सहकार्य गर्दै युवाको नेतृत्व तथा ब्यक्तित्व बिकास सहित सामाजिक क्रियाकलाप गर्ने बताइन्।

कार्यक्रममा नवलपुर जेसीजका संस्थापक अध्यक्ष जेसी बैकुण्ठप्रसाद अर्याल, नेपाल जेसीजका राष्ट्रिय महासचिव जेसी कृष्णप्रसाद सापकोटा, नारायणगढ जेसीज वर्ष २०२२ का अध्यक्ष अमृत श्रेष्ठ लगाएतले शुभकामना भनाई राखेका थिए ।

लुम्बिनी बोर्डिङ स्कूलको सभाहलमा आयोजित १२ औं पदहस्तान्तरण तथा पुरस्कार बितरण कार्यक्रममै अध्यक्षले मनोनयन गर्न पाउने तीन पद समेत पदपूर्ति गरिएको छ । अध्यक्ष भुसालले महासचिबमा जेसी लोकनाथ सिंखडा, कोषाध्यक्षमा दिपेन्द्र पौडेल र कानूनी सल्लाहकारमा ओमकार घिमिरेलाई मनोनित गरेकी छन्।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

१५ वर्षीया छात्रालाई बलात्कार गरी फरार रहेका प्रिन्सीपल पाँच वर्षपछि पक्राउ हजुरआमाको हत्या गरेको अभियोगमा नाती पक्राउ निजगढमा अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल बनाउन सर्वोच्चले लगायो रोक ६८ हजार बढी विद्यार्थीले लुम्बिनीबाट एसएलसी दिदैँ तिलोत्तमामा खाँण ८४५ मतले अगाडि, अब ३ हजार मत गन्न बाँकी ओलीले नीति तथा कार्यक्रममा लिम्पियाधुरा, लिपुलेक खोजेपछि प्रकाशमानले दिए जवाफ निर्वाचन शान्तिपूर्ण र धाँधलीरहित सम्पन्न भाे: झलनाथ शुक्रबारबाट क्यूएफएक्ससहित देशभरका हलमा ‘कबड्डी-४’ सत्तारुढ गठबन्धनले नेपालको स्वतन्त्र र असंलग्नता परराष्ट्र नीति परित्याग गरेको हो : रावल दश महिनामा एक अर्ब २१ करोडको फेसमास्क नेपाल भित्रियो इपीजी प्रतिवेदन बुझ्न प्रधानमन्त्री देउवालाई ओलीको आग्रह विद्यालय जाँदै गरेकी बालिकामाथि बलात्कार प्रयास वाइडबडी र सुनकाण्ड छानबिन गर्न सरकारलाई ओलीको चुनौती आगोले जलेकी विरामीलाई छाडेर फर्कियो बुद्ध एयर, चर्को आलोचनापछि प्रस्टीकरण हवाइजहाजको टिकट पाउन पनि शक्ति केन्द्रको भर ३५ हजार ३४ जनप्रतिनिधि निर्वाचित, कुन दलले कति जिते ? परराष्ट्र नीतिलाई असन्तुलित र सत्ता स्वार्थमा संकुचित गरिएकाे ओली आराेप एमाले सत्यसँग लड्दैन, शक्तिसँग झुक्दैन : ओली विश्वव्यापी मन्दी आउन सक्ने विश्व बैंकको चेतावनी सरकारको नीति तथा कार्यक्रम चास्नीमा नडुबाएको जेरी जस्तो : ओली