१२ जेष्ठ २०७९, बिहीबार

May 26, 2022

सैनामैना । रुपन्देहीको सैनामैना नगरपालिकाले (कोभिड-१९) का सम्भावित बिरामीको समुदाय स्तरमा एन्टिजेन परीक्षण गर्ने भएको छ । अहिले कोरोना भाइरस र तेस्रो भेरियन्ट ओमिक्रोनको संक्रमण बढिरहेकोले समुदाय स्तरमा संक्रमणको अवस्था कस्तो छ भनेर पत्ता लगाउन र संक्रमित व्यक्तिलाई छुट्टाएर आइसोलेसनमा राखी उपचार गर्ने प्रयोजनका लागि एन्टिजेन परीक्षण गरिने भएको हो ।

Advertisement

भोलि बुधबारदेखि समुदाय स्तरमा एन्टिजेन परीक्षण गरिने नगरप्रमुख चित्रबहादुर कार्कीले बताए । कोरोना भाइरसको लक्षण देखिएका व्यक्तिहरुलाई तोकिएका स्थानमा आई परिक्षण गर्न प्रमुख कार्कीले आग्रह गरेका छन् । भोलि बुधबार पहिलो दिन वडा नम्बर १ को कार्यालयमा बिहान १० बजेदेखि १२ बजेसम्म र वडा-२ को कार्यालयमा दिउँसो २ देखि ४ बजेसम्म परीक्षण गरिने भएको छ ।

त्यस्तै दोस्रो दिन माघ ६ गते पर्रोहा स्वास्थ्य चौकीमा वडा-३ का लागि बिहान १० देखि १२ बजेसम्म समय तोकिएको छ भने वडा-४ का लागि दिउँसो २ देखि ४ बजेसम्म सोही स्थानमा समय तोकिएको छ । माघ ७ गते वडा-५ को बुद्ध स्टार क्लब भवनमा बिहान १० देखि १२ बजेसम्म र वडा-६ को दुधराक्ष स्वास्थ्य चौकीमा २ देखि ४ बजेसम्म एन्टिजेन परीक्षण गरिने नगरपालिकाले जनाएको छ । माघ ९ गते वडा-७ को वडा कार्यालय देउवापार र वडा-८ को आधारभूत स्वास्थ्य सेवा केन्द्र बाँसगढीमा परीक्षण गरिने छ । माघ १० गते वडा-९ को कार्यालयमा बिहान १० देखि १२ सम्म र वडा-१० को कार्यालयमा दिउँसो २ देखि ४ बजेसम्म परीक्षण हुने भएको नगरपालिकाले जनाएको छ । त्यस्तै माघ ११ गते वडा-११ को कोटियादेवी मावि तालिमा बिहान १० देखि १२ बजेसम्म एन्टिजेन परीक्षण हुने भएको छ ।

नगरपालिकामा हालसम्म ५७ हजार बढीले कोरोना भाइरस (कोभिड-१९) विरुद्धको खोप लगाएका छन् । नगरका ११ वटै वडाका गरि कूल ५७ हजार ६ सय ३९ जनाले कोरोनाविरुद्धको खोप लगाएको तथ्याङ्कमा उल्लेख छ । नगरपालिकाका अनुसार पहिलो खोप लगाउनेमा ४७ हजार ६ सय ४० जना रहेका छन् । जसमा १२ देखि १८ वर्ष उमेर समूहका बालबालिका पनि छन् । त्यस्तै पहिलो खोप लगाउनेको विद्यार्थीको संख्या ९ हजार ९ सय ९९ रहेको छ । नगरमा पूर्ण खोप अर्थात् दुबै खोप लगाउनेको संख्या ४२ हजार ३ सय १२ जना रहेको पालिकाले जनाएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

६८ हजार बढी विद्यार्थीले लुम्बिनीबाट एसएलसी दिदैँ तिलोत्तमामा खाँण ८४५ मतले अगाडि, अब ३ हजार मत गन्न बाँकी ओलीले नीति तथा कार्यक्रममा लिम्पियाधुरा, लिपुलेक खोजेपछि प्रकाशमानले दिए जवाफ निर्वाचन शान्तिपूर्ण र धाँधलीरहित सम्पन्न भाे: झलनाथ शुक्रबारबाट क्यूएफएक्ससहित देशभरका हलमा ‘कबड्डी-४’ सत्तारुढ गठबन्धनले नेपालको स्वतन्त्र र असंलग्नता परराष्ट्र नीति परित्याग गरेको हो : रावल दश महिनामा एक अर्ब २१ करोडको फेसमास्क नेपाल भित्रियो इपीजी प्रतिवेदन बुझ्न प्रधानमन्त्री देउवालाई ओलीको आग्रह विद्यालय जाँदै गरेकी बालिकामाथि बलात्कार प्रयास वाइडबडी र सुनकाण्ड छानबिन गर्न सरकारलाई ओलीको चुनौती आगोले जलेकी विरामीलाई छाडेर फर्कियो बुद्ध एयर, चर्को आलोचनापछि प्रस्टीकरण हवाइजहाजको टिकट पाउन पनि शक्ति केन्द्रको भर ३५ हजार ३४ जनप्रतिनिधि निर्वाचित, कुन दलले कति जिते ? परराष्ट्र नीतिलाई असन्तुलित र सत्ता स्वार्थमा संकुचित गरिएकाे ओली आराेप एमाले सत्यसँग लड्दैन, शक्तिसँग झुक्दैन : ओली विश्वव्यापी मन्दी आउन सक्ने विश्व बैंकको चेतावनी सरकारको नीति तथा कार्यक्रम चास्नीमा नडुबाएको जेरी जस्तो : ओली त्रिवि शिक्षण अस्पतालमा एमबीबीएसमा भर्ना गरिदिन्छु भन्दै १७ लाख ठगी विदेश पठाई दिन्छु भनि २५ लाख ठगी गर्ने एक जना पक्राउ निर्वाचनमा प्रतिपक्षी दलमाथि सरकार निर्मम ढंगले प्रस्तुत भएको ओलीको आरोप