१३ माघ २०७८, बिहीबार

Jan 27, 2022

बुटवल । सेतो गुरासँ वाल विकास सेवा रुपन्देहीले शुक्रबार २३ औं बार्षिकोत्सव तथा समाजिक परीक्षण कार्यक्रम सम्पन्न गरेको छ । बुटवल उपमहानगरका प्रमुख शिवराज सुवेदीको प्रमुख आतिथ्यतामा कार्यक्रम गरेको हो । कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै प्रमुख सुवेदीले उपमहानगरले भौतिकसँगै मानवीय विकासलाई पनि सँगसँगै अघि बढाएको बताए । उनले सेतो गुराँसले आफूलाई अब्बल संस्थाका रुपमा उभ्याउन सफल भएको समेत बताए ।

Advertisement

कानून महिला बालबालिका तथा जेष्ठ नागरिक मन्त्रालय लुम्बिनीका सामाजिक महाशाखा प्रमुख शारदा बेल्बासेले मानवीय विकासका लागि थुप्रै कामहरु गर्नुपर्ने खाँचो रहेको बताईन । उनले बुटवल सहित प्रदेशका प्रमुख शहरमा सडक बालबालिकाको समस्या रहेको बताईन ।

त्यस्तै कार्यक्रममा सेतो गुराँस वाल विकास सेवाका कार्यकारी निर्देशक सुमित्रा शर्माले आफूहरुले स्थानीय, प्रदेश र विभिन्न संघसंस्थासँग मिलेर मानवीय विकासमा काम गरेको बताइन्। उनले कोरोना महामारीका बेलामा पनि आफूहरुले काम गरेको बताइन्।

उक्त अवसरमा अध्यक्ष शकुन्तला पुन, सचिव मञ्जु श्रेष्ठ, कोषाध्यक्ष उमा भण्डारीले प्रतिवेदन पेश गरेका थिए । कार्यक्रममा शिक्षा, विज्ञान तथा खेलकुद मन्त्रालयका उपसचिव थानेश्वर ज्ञवाली, सेतो गुराँस बालविकास सेवा रुपन्देहीका सल्लाहकार भगवती ज्ञवाली, गैरसरकारी संस्था महासंघका केन्द्रीय सदस्य गोविन्द प्रसाद रेग्मी, सुआहरा कार्यक्रम स्वास्थ्य कार्यक्रम निर्देशक मिनराज ज्ञवाली, सुआहारा कार्यक्रम बुटवलका कृषि संयोजक अर्जुन श्रेष्ठ, सामाजिक परीक्षणकर्ता इन्दिरा अर्याल, मिनाक्षी न्यौपाने लगायतले बोल्दै वालबालिकाको क्षेत्रका कार्यक्रमलाई प्राथमिकता दिनुपर्ने बताए । साधरणसभामा संस्थाका सदस्य सहित जनप्रतिनिधि र विभिन्न व्यक्तिहरुको सहभागिता थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

अनुमतिबिना सार्वजनिक स्थलमा फोटो,भिडियो खिच्न नपाइने तिनाउमा मृत भेटिएकी महिला सैनामैनाकी जित कुमारी घरेलु मैदानमा आर्मीलाई हराउँदै मनाङ फाइनलमा चिकित्सा शिक्षा आयोगका उपाध्यक्ष डा. गिरीमाथि ढुंगा प्रहार बुटवलको कालिकापथ वाइपास सडक : आधा अवधि सकिँदा २० प्रतिशत प्रगति तिलोत्तमाको डिङ्गरनगर र हरिहरपुरलाई जोड्न तिनाउ नदीमा पुल नेपालमा तीन करोड डोज खोप लगाइयो दिल्लीमा सप्ताहन्तको कर्फ्यू र जोरबिजोर व्यवस्था हट्यो थप ८ हजार १७ जनामा कोरोना संक्रमण, १५ जनाको मृत्यु कोरोना संक्रमणबाट मृत्यु हुनेको संख्या तीन पुग्यो काेराेना न्यूनीकरणका लागि जुम्लामा एकीकृत हेल्प डेस्क स्थापना स्थानीय तहको निर्वाचन : आयोग पदाधिकारीपछि कांग्रेसमा छलफल गर्दै प्रधानमन्त्री देउवा मन्त्री रेणु यादवविरुद्ध कारबाही गर्न कांग्रेस नेताको उजुरी सेजमा ‘शक्ति’ प्रर्दशन, कानून पालना गर्न नसके पछि मुद्दा लासमा पनि दलालको नङ्ग्राः एउटै मृतकको १० लाख झ्याम् विपद्का विभिन्न घटनामा परी २४ घण्टामा दुई जनाको मृत्यु, १० जना घाइते मृतकका परिवारलाई साढे चार लाख बीमा रकम जिप दुर्घटनामा दुई जनाको मृत्यु, एक घाइते कोभिड खोप नलगाएको भन्दै अस्पतालद्वारा विरामीको मुटु प्रत्यारोपण गर्न अस्वीकार जोर-विजोर प्रणालीले झन् सास्ती