१३ माघ २०७८, बिहीबार

Jan 27, 2022

बुटवल । बुटवल उपमहानगरपालिकाको आयोजनामा तीन दिने विद्यालय लेखा व्यवस्थापन तालिम सम्पन्न भएको छ । बुटवल उपमहानगरपालिका क्षेत्र भित्रका सामुदायिक आधारभूत विद्यालयका प्रध्यानाध्यापक तथा माध्यमिक विद्यालयका लेखापालहरुलाई लक्षित गरी बुधबारदेखि शुरु गरिएको तालिम आज शुक्रबार सम्पन्न भएको छ ।

Advertisement

मूलतःविद्यालयका प्रध्यानाध्यापक तथा लेखापालहरुकाे क्षमता विकासमा जोड सामुदायिक विद्यालयहरुकाे श्रोत तथा अनुदानको व्यवस्था, विद्यालयका लागि नियमावलीबाट तथा बिधालय लेखाङ्कन दिग्दर्शन निर्देशित खाताहरु, गोश्वारा भौचर, जिन्सी व्यवस्थापन, कर कट्टी सम्बन्धी विषयमा सहभागी हरुलाइ प्रशिक्षण दिईएको बुटवल उपमहानगरपालिकाका लेखा अधिकृत सितु प्रसाद श्रेष्ठले जानकारी दिए ।

सहभागीहरुले सार्वजनिक लेखा सम्बन्धी बिधालयहरुले सम्पादन गर्ने दैनिक आर्थिक काराेबारहरुकाे लेखाङ्कनका सैद्धान्तिक तथा व्यवहारिक अभ्यास सहित तालिम उपमहानगरपालिकाले उपलब्ध गराएकोमा खुसि व्यक्त गर्दै आगामी दिनमा समेत यस्ता तालिम कार्यक्रमहरुले कार्यस्थलमा काम गर्दा उत्प्रेरणा प्रदान गर्ने बताए । सहभागीहरूले नेपाल सरकारको सरकारी श्रेस्ता प्रणाली तथा शिक्षा नियमावलीले तोकेका खाता तथा श्रेस्ता प्रणालीमा व्यवस्थित तवरले अभिलेखीकृत गर्ने प्रतिवद्धता समेत व्यक्त गरेका थिए ।

तालिमको सहजीकरण बुटवल उपमहानगरपालिकाका बरिष्ठ लेखाअधिकृत लेखनाथ पाेखरेल,अधिकृत आठौं टिकाराम पन्थी, अधिकृत साताै सितु प्रसाद श्रेष्ठ, आलेप शंकर ढकाल, लेखाअधिकृत लक्ष्मण भट्टराई र लेखापाल बसन्त खवास लगायतले गरेका थिए । तालिम कार्यक्रमको सञ्चालन कम्प्युटर अपरेटर रेश्मीराज घिमिरेले गरेका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

प्रदेश एकमा अन्तर्घात गर्नेहरुलाई एमालेले कारबाही गर्ने अछामको जनसंख्या साढे २८ हजारले घट्यो अनुमतिबिना सार्वजनिक स्थलमा फोटो,भिडियो खिच्न नपाइने तिनाउमा मृत भेटिएकी महिला सैनामैनाकी जित कुमारी घरेलु मैदानमा आर्मीलाई हराउँदै मनाङ फाइनलमा चिकित्सा शिक्षा आयोगका उपाध्यक्ष डा. गिरीमाथि ढुंगा प्रहार बुटवलको कालिकापथ वाइपास सडक : आधा अवधि सकिँदा २० प्रतिशत प्रगति तिलोत्तमाको डिङ्गरनगर र हरिहरपुरलाई जोड्न तिनाउ नदीमा पुल नेपालमा तीन करोड डोज खोप लगाइयो दिल्लीमा सप्ताहन्तको कर्फ्यू र जोरबिजोर व्यवस्था हट्यो थप ८ हजार १७ जनामा कोरोना संक्रमण, १५ जनाको मृत्यु कोरोना संक्रमणबाट मृत्यु हुनेको संख्या तीन पुग्यो काेराेना न्यूनीकरणका लागि जुम्लामा एकीकृत हेल्प डेस्क स्थापना स्थानीय तहको निर्वाचन : आयोग पदाधिकारीपछि कांग्रेसमा छलफल गर्दै प्रधानमन्त्री देउवा मन्त्री रेणु यादवविरुद्ध कारबाही गर्न कांग्रेस नेताको उजुरी सेजमा ‘शक्ति’ प्रर्दशन, कानून पालना गर्न नसके पछि मुद्दा लासमा पनि दलालको नङ्ग्राः एउटै मृतकको १० लाख झ्याम् विपद्का विभिन्न घटनामा परी २४ घण्टामा दुई जनाको मृत्यु, १० जना घाइते मृतकका परिवारलाई साढे चार लाख बीमा रकम जिप दुर्घटनामा दुई जनाको मृत्यु, एक घाइते