१३ माघ २०७८, बिहीबार

Jan 27, 2022

बुटवल । होटल तथा रेष्टुरेण्ट व्यवसायी संघ रुपन्देहीले माघी पर्वको दिन ऐतिहासिक एवम पुरात्वातिक स्थल पाल्पाको नुवाकोटगढीमा आयोजना गर्ने भनेको माघे संक्रान्तिक मेला तथा कला सांस्कृतिक खाना महोत्सव स्थगित गरेको छ ।

Advertisement

कोरोनाको संक्रमण बढदै गएकोले सरकारले २५ जना भन्दा बढी सार्वजनिक स्थलमा भेला हुन नपाउने भनी गरेको निर्णय संगै संघले आयोजना गर्ने भनेको सांस्कृतिक खाना महोत्सव बाध्य भएर स्थगित मर्नु परेको संघका अध्यक्ष राम प्रसाद गौतमले बताए।

संघले बुटवलमा गदै आएको सडक खाना महोत्सव स्थलमा सडक निर्माण कार्य जारी रहेकाले आयोजना गर्न नसकेकोमा खाना महोत्सवलाई निरन्तरता दिँदै पर्यटनलाई पहाडसँग जोडेर अगाडी बढाउने अभिप्रायले नुवाकोट डाँडालाई रोजेकोमा कोरोनाको कहरले यो वर्षको महोत्सव स्थगित नै गर्नु परेको छ ।

माघेसंक्रान्ती मेला तथा कला सांस्कृतिक खाना महोत्सवलाई आर्थिक रुपमा पर्यटन डिभिजन कार्यालय रुपन्देहीले सर्पोट गर्ने गरी आर्थि सहयोग उपलब्ध गराउने भनेको थियो ।

ऐतिहासिक एवम पुरात्वातिक स्थल पाल्पाको नुवाकोटगढीमा यसपटकको मेला आयोजना गर्न नसकेतापनि अनुकुल अवस्था भएसंगै कला सांस्कृतिक खाना महोत्सव आयोजना गरिने संघका महासचिव माधव कुमार खनालले जानकारी दिए । कोरोना महामारीले गर्दा रुपन्देही जिल्लामा संचालनको तयारीमा जुटेका सवै मेला महोत्सव प्रशासनले रोक लगाएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

अछामको जनसंख्या साढे २८ हजारले घट्यो अनुमतिबिना सार्वजनिक स्थलमा फोटो,भिडियो खिच्न नपाइने तिनाउमा मृत भेटिएकी महिला सैनामैनाकी जित कुमारी घरेलु मैदानमा आर्मीलाई हराउँदै मनाङ फाइनलमा चिकित्सा शिक्षा आयोगका उपाध्यक्ष डा. गिरीमाथि ढुंगा प्रहार बुटवलको कालिकापथ वाइपास सडक : आधा अवधि सकिँदा २० प्रतिशत प्रगति तिलोत्तमाको डिङ्गरनगर र हरिहरपुरलाई जोड्न तिनाउ नदीमा पुल नेपालमा तीन करोड डोज खोप लगाइयो दिल्लीमा सप्ताहन्तको कर्फ्यू र जोरबिजोर व्यवस्था हट्यो थप ८ हजार १७ जनामा कोरोना संक्रमण, १५ जनाको मृत्यु कोरोना संक्रमणबाट मृत्यु हुनेको संख्या तीन पुग्यो काेराेना न्यूनीकरणका लागि जुम्लामा एकीकृत हेल्प डेस्क स्थापना स्थानीय तहको निर्वाचन : आयोग पदाधिकारीपछि कांग्रेसमा छलफल गर्दै प्रधानमन्त्री देउवा मन्त्री रेणु यादवविरुद्ध कारबाही गर्न कांग्रेस नेताको उजुरी सेजमा ‘शक्ति’ प्रर्दशन, कानून पालना गर्न नसके पछि मुद्दा लासमा पनि दलालको नङ्ग्राः एउटै मृतकको १० लाख झ्याम् विपद्का विभिन्न घटनामा परी २४ घण्टामा दुई जनाको मृत्यु, १० जना घाइते मृतकका परिवारलाई साढे चार लाख बीमा रकम जिप दुर्घटनामा दुई जनाको मृत्यु, एक घाइते कोभिड खोप नलगाएको भन्दै अस्पतालद्वारा विरामीको मुटु प्रत्यारोपण गर्न अस्वीकार