९ आश्विन २०७९, आईतवार

Sep 25, 2022

कार्तिक ३,
काठमाडौँ । प्रतिनिधिसभा सदस्य एवम् सत्तारुढ नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) का केन्द्रीय सदस्य पार्वत गुरुङलाई काठमाडौं जिल्ला अदालतले साधारण तारेखमा रिहा गरेको छ। जिल्ला प्रहरी कार्यालय दोलखाले ३५ दिनभित्र बयानका लागि उपस्थित हुन पत्र काटिएपछि गुरुङ आइतबार जिल्ला अदालतमा उपस्थित भएका थिए।

Advertisement

काठमाडौं जिल्ला अदालतका न्यायाधीश पूर्णेश्वरप्रसाद उपाध्यायको एकल इजलासले सांसद गुरुङलाई साधारण तारेखमा रिहा गर्न आदेश दिएको हो।सांसद गुरुङ आफै आइतबार अदालतमा उपस्थित भई बयान दिएका थिए। उनको बयानपछि आइतबार नै बहस भएको थियो।काठमाडौँ जिल्ला अदालतले ज्यान मार्ने उद्योगसम्बन्धी मुद्दामा दिएको आदेशका आधारमा जिल्ला प्रहरी कार्यालय दोलखाले असोज ८ गते गुरुङलाई ३५ दिनभित्र अदालतमा उपस्थित हुन जानकारी दिएको पत्र पठाएको थियो।

के थियो घटना?

स्थानीय तहको निर्वाचनका बेला तत्कालीन एमालेका कार्यकर्ता कुलबहादुर तामाङको हत्या भयो। हत्याको अभियोगमा तत्कालीन माओवादीका नेता विशाल खड्का, वीरध्वज खड्कासहित ४० जनाविरुद्ध तामाङका आफन्तले किटानी जाहेरी दिए। मुद्दाको अनुसन्धान प्रक्रिया अघि बढिरहेकै बेला काठमाडौंको चावहिलमा तत्कालीन माओवादीका जिल्ला नेता वीरध्वज खड्कालाई पार्वत गुरुङको निर्देशनमा तत्कालीन एमाले कार्यकर्ताले निर्घात कुटपिट गरेको अभियोग उनीमाथि लागेको छ।

को हुन् गुरुङ?

प्रतिनिधिसभा निर्वाचनमा वाम गठबन्धनका तर्फबाट तत्कालीन नेकपा एमाले नेता पार्वत गुरुङ दोलखाबाट विजयी भएका हुन्। गुरुङ एमालेका केन्द्रीय सदस्य हुन्।गौरीशंकर गाउँपालिका–२ घर भएका गुरुङले अनेरास्ववियुको हुँदै एमालेबाट राजनीतिक यात्रा अघि बढाएका हुन्।२०७० मा पनि दोलखा १ बाट संविधानसभा सदस्यमा निर्वाचित भएका थिए २०६४ को पहिलो संविधानसभा सदस्य निर्वाचनमा दुवै क्षेत्र माओवादीले जितेपछि तत्कालीन दुई वामपार्टीबीच तिक्तता बढेको थियो। तर, दुई पार्टीको एकतापछि यी मुद्दाको समाधान विषयमा पनि छलफल भएको तत्कालीन एमालेका एक जिल्ला नेताले बताएका छन्।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रुपन्देही स्रष्टाकोश : साहित्यकार,कलाकारको विवरण समावेश १३९ पालिकामा लामखुट्टेको लार्भा नष्ट गर्ने अभियान १० बुँदे सहमति भएपछि डा. केसीले तोडे अनशन लुम्बिनीमा पर्यटकीय क्षेत्र सुधारका लागि व्यवसायीले दिए नगरपालिकालाई अल्टिमेटम ‘मनिषा कोइरालाले फोटो खिच्न दिने भएपछि मख्ख परेँ’ आर्थिक वृद्धिदर र जनताको हित विपरित गठबन्धन सरकार : पूर्व अर्थमन्त्री पौडेल चारपाला सामुदायिक वनमा गठबन्धनलाई पराजित गरी एमालेको प्यानलनै विजयी कपिलबस्तुमा बस र ट्रक ठोक्किए : एकको मृत्यु, ३१ जना घाइते भरुवा बन्दुकसहित कपिलवस्तुका २७ वर्षीय प्रेम पक्राउ दशैं आयो, खाद्य डिपो केन्द्रमा चामल आएन देशभर ७४ कोरोना संक्रमित थपिए, थप एकको मृत्यु एमाले देवदह अध्यक्ष चापागाईंद्वारा पार्टी परित्याग, स्वतन्त्र उम्मेदवारीको घोषणा  बुटवलको विकास माेडलका बारेमा कार्यपत्र प्रस्तुत तथा अन्तरक्रिया यसपालिको विपद् : पहिरो, आगलागी र चट्याङबाट बढी मानवीय क्षति बालबिकास र विद्यालयका कर्मचारीको तलब बढायो धुर्कोटले लिलाम नहुँदा भन्सारमा थन्किए करोडौंका गाडी पुमसे च्याम्पियनशिपमा रुपन्देहीकी रियाशा र दिपिकालाई कास्य संघीयतापछि नयाँ आर्थिक केन्द्र बन्न थालेका छन्ः वर्षमान पुन गुल्मी अर्खाबाङ्ग-रुपन्देही सम्पर्क समाजले वनवाटिकामा स्टल निर्माण गर्ने सत्यमोहन जोशीको आजिवन रेखदेख सरकारले गर्छ: खाँण