१८ आश्विन २०७९, मंगलवार

Oct 4, 2022

कार्तिक २,
काठमाण्डौं । ८२ कम्पनीको शेयर कारोबार कात्तिक आइतबार भोलिदेखि स्थगित हुने भएको छ । नेपाल स्टक एक्सचेञ्ज (नेप्से) ले धितोपत्र सूचीकरणको बार्षिक नविकरण शुल्क नबुझाउने ती कम्पनीहरुको शेयर कारोबार स्थगित गर्ने भएको हो । २८ वाणिज्य बैंकहरुले भने नविकरण गराएका छन । नविकरण नगर्नेमा लघुवित्त समूहका १९ कम्पनी, व्यापारिक समूहका ३ कम्पनी, १८ विकास बैंक, ११ उत्पादन मूलक समूहका ,१२ फाइनान्स कम्पनी, १३ जलविद्युत कम्पनी , २ बीमा कम्पनी, २ होटल्स र २ अन्य कम्पनीहरु रहेका छन ।

नेप्सेमा सूचीकृत कम्पनीहरुले आर्थिक वर्ष सम्पन्न भएको तीन महिनाभित्र नविकरण शुल्क बुझाउनुपर्ने व्यवस्था छ । दोस्रो बजारमा कारोबार गर्नका लागि  शेयर खरिद तथा विक्री गर्न सदस्यता प्राप्त गरेका ५० धितोपत्र दलाल व्यवासायीहरुले भने सदस्यता नविकरण गरिसकेका छन ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

दाङमा पौडि खेल्ने क्रममा डुबेर दुई बालकको मृत्यु दशैंमा किन घुम्ने कर्णाली ? जित सुनिश्चित नदेखेपछि प्रचण्ड चितवन छाडेर गोरखा जाने ! जेलमा भएको दङ्गामा कम्तीमा पन्ध्रको मृत्यु जुवाको खालबाट वडाध्यक्ष सहित १९ जना पक्राउ बेपत्ता भएको ३८ दिनपछि वडा सदस्यको शव भेटियो कोरोना महामारीपछि पर्यटन क्षेत्रमा सुधार लुम्बिनीको बर्दियामा भ्यानको ठक्करबाट युवतीको मृत्यु दशैंमा धामीझाँक्रीद्वारा ब्रहमलुट, स्थानीय प्रशासन मौन प्रत्यक्षतर्फको उम्मेदवारी दर्ता २३ असोजमा घाँटीमा मासुको हड्डी अड्किएर ४५ वर्षीय पुरुषको मृत्यु पाल्पामा पञ्चबली लिएर मन्दिर हिँडेको जिप दुर्घटना : ४ जना घाइते, २ को अवस्था गम्भिर एसियन प्रोफेसनल अचिभमेन्ट अवार्ड दुवईमा सम्पन्न सिट बाँडफाट टुंगो लगाउन बैठक ३ बजे बस्ने दशैंमा रुकुमका बादी बस्तीलाई छैन कुनै रौनक दशैमा यसरी बनाउनुहोस मटन ग्रेभी, चिकेन रोस्ट र पनिर ग्रेभी खोला किनारमा गाडी राखेर नुहाउन गएका बाबुछोरा बेपत्ता न्यून आय भएका परिवारका लागि सरकारले दुई हजार घर निर्माण गर्ने उत्तर कोरियाद्वारा जापानतर्फ ब्यालेस्टिक क्षेप्यास्त्र प्रहार पत्रकार उपचार कोषमा ६० लाख, करोड लक्ष्य