२१ आश्विन २०७९, शुक्रबार

Oct 7, 2022

असोज ३०,
बुटवल । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) का महासचिव विष्णु पौडेलले सरकारले छिमेकीसंग सम्बन्ध बढाएको बताएका छन् । नेपाल– भारत बीचको समबन्ध राम्रो भएको उल्लेख गर्दै चीनसंको सम्बन्धलाई सरकारले गुणात्मक रुपमा अगाडी बढाएको दावी गरे । रुपन्देही उद्योग संघको ४१ औं साधारण सभा तथा २१ औं अधिवेशन उद्घाटन कार्यक्रममा बोल्दै महासचिव पौडेलले नेपाल र नेपालीको हितमा सरकारले छिमिकीहरुसंग सम्बन्ध बढाएको बताए । उनले नेपालको विकासमा चीन र भारतको दह्रो साथ, समर्थन रहेको बताए ।

Advertisement

चीनसंगको सम्बन्धले बुटवलको बिकासमा सहयोग पुराउने बताए । नीजी क्षेत्रसंग सहकार्य गरेर सरकारले आर्थिक विकास गर्न चाहेको उल्लेख गर्दै नीजि क्षेत्रका समस्याप्रति सरकार गम्भीर रहेको बताए । पूर्व अर्थमन्त्रीसमेत रहेका नेता पौडेलले उद्योगी व्यवसायिका समस्या समाधान गर्नका लागि सरकार र जनप्रतिनिधि लागि पर्ने प्रतिवद्वता जनाए । उनले देशको अर्थतन्त्रलाई बलियो बनाउन लगानी बढाउन नीजि क्षेत्रलाई सरकारले अभिपे्रत गर्ने बताए । सरकारले नीजि क्षेत्रलाई आत्मविश्वास बढाउने बताउंदै उद्योगी व्यवसायिलाई ढुक्क भएर लगानी बढाउन आग्रह गरे । सरकारले आर्थिक विकास गर्न चाहेको बताउंदै रुपन्देहीलाई व्यवस्थित औद्योगिक क्षेत्रको रुपमा विकास गर्नुपर्ने र त्यसका लागि सहयोग गर्ने प्रतिवद्वता जनाए । रुपन्देहीको विकासका लागि बजेटको अभाव हुन नदिने दावी गर्दै रुपन्देहीलाई देशको नमुनाको रुपमा विकास गरिने बताए । महासचिव पौडेलले बिकासको लागि बजेट विनियोजन गरेर मात्र नहुने उल्लेख गर्दै विकास निर्माणका काम भएका छन्की छैनन् भन्ने विषयमा सबैको ध्यान जान जरुरी रहेको बताए ।

बुटवलका १९ वटै वडामा सुद्व खानेपानी पुराउनु पर्ने र त्यसका लागि आबश्यक पर्ने बजेट आफुले प्रबन्ध गर्ने प्रतिबता जनाए । उनले बुटवल– पाल्पाको सिद्वाबाबाको सडकमा सुरुङमार्गका लागि सरकारले बजेटको व्यवस्था गरेको उल्लेख गर्दै यो आर्थिक बर्षमा सुरुङ मार्गको काम सुरुहुने बताए । कालीगण्डकी तीनाउ डाइभर्सन परियोजना डिपिआर निर्माणको काम भैरहेको बताउंदै प्रदेश प्रदेशबीच हुने बिबाद तथा समस्या समाधान गरिने बताए । रुपन्देही उदोग संघको पहलमा सञ्चालन भएको गौतमबुद्व मुटु अस्पताल सबैका लागि पे्ररणाको श्रोत बनेको उल्लेख गर्दै अस्पताललाई फराकिलो ठाउंमा व्यबस्थापनका लागि सहयोग गर्ने प्रतिबद्वता जनाए ।

उनले अस्पताललाई आवश्यक पर्ने श्रोत जुटाउन सहयोग गर्ने बताउंदै तिलोत्तमा नगरपालिकाले दिएको जग्गाको उचित रुपमा व्यवस्थापन गर्न आग्रह गरे । बुटवलको तीनाउ र दानव नदीको किनारबाट करिडोर निर्माणका लागि सरकारले ४५ करोड बिनियोजन गरेको जानकारी गराए । महासचिव पौडेलले सरकारले बुटवल गैडाकोट र बुटवल कर्णालीको बाटो स्तरबृद्वि गर्ने बताए । प्रदेश नम्बर पांचका मन्त्री बैजनाथ चौधरीले पांच नम्बर प्रदेशमा लगानीमैत्री बाताबरण बनेको बताए ।उनले प्रदेश सरकार नीीज क्षेत्रसंग सहकार्यका लागि तयार रहेको बताए । उनले प्रदेश पांचको स्थायी राजधानी र राजधानकिो नाम नाममकरण नभएकाले काम गर्दा केही समस्या आएको उल्लेख गर्दै यस बिषयमा केन्द्रिय सरकारको ध्यान केन्द्रित हुन आवश्यक रहेको बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

मामाघर जाँदा खोलाले बगाएका बालकको शव फेला निरन्तर वर्षा हुन थालेपछि किसान चिन्तामा प्रचण्डले चितवन–३ छाडे, गोरखा–२ बाट निर्वाचन लड्ने एमाले लुम्बिनीमा ११ जिल्लाका उम्मेद्वारको टुङ्गो, यस्तो छ नामावली पश्चिम नवलपरासीमा निर्वाचन अधिकृतको कार्यालय एमाले दाङमा तीन मध्ये दुई महिला उम्मेदवार बाढी र पहिरोले गुल्मीमा ६ घरका २० जना विस्थापित प्युठानमा पहिरोले घर बगाउँदा ६ जना बेपत्ता राप्ती नदीको सतह उच्च, सुरक्षित स्थान जान आग्रह एमाले उम्मेदवार धमाधम सार्वजनिक हुँदै खोलामा बगेर महिला वेपत्ता यस्त छन् उम्मेद्वारले गर्नुपर्ने स्वघोषणा लेक लागेर श्रीमान्‌को मृत्यु, श्रीमती बेपत्ता महिला एसिया कप : पाकिस्तानद्वारा भारत पराजित ‘सम्भावना खाडीमा होइन, झाडीमा’ यस वर्षको नोबेल शान्ति पुरस्कार एक व्यक्ति र दुई संस्थालाई निरन्तर वर्षा, बाढी र पहिरो : सतर्क बनौं, सुरक्षित हौं फिफा वरीयतामा नेपालको सुधार गाउँघरमा सुनिन छाड्यो नगराको धुन भेरी नदीमा खतराको तह पार