५ माघ २०७८, बुधबार

Jan 19, 2022

बुटवल । लैंगिक हिंसा विरुद्धको १६ दिने अभियानको अवसरमा तिनाउ गाउँपालिका वडा नं २ को दुर्गम बस्ती हरियाली गाउँमा सचेतना कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । लैंगिक हिंसा विरुद्धको अभियान चलिरहँदा गाउँपालिका अध्यक्ष दमयन्ती र वार्ड नं. २ की महिला तथा कार्यपालिका सदस्य रितु श्रेष्ठ,गाउँपालिकाका प्रवक्ता तथा वार्ड नं. २ का अध्यक्ष राजेश श्रेष्ठ लगाएत सो स्थानमा पुगेर महिलाको सामाजिक तथा आर्थिक अवस्था बारे अवलोकन तथा छलफल गरेका छन् ।

गाउँपालिकाका उपाध्यक्ष दमयन्ती थापाले विगतका बर्षहरुमा भन्दा फरक शैली तरिकाबाट दुर्गम गाउँ बस्तिहरुमा पुगेर महिलाहरुको वास्तविक समस्या र हिंसामा परेका छन या छैनन् बुझ्ने र छलफल गर्ने सोँचका साथ हाम्रो टोली यसरी नै सबै वडामा पुग्ने बताइन् ।

कार्यक्रममा प्रवक्ता तथा वडा नं २ का वडा अध्यक्ष राजेश श्रेष्ठले १६ दिने यो अभियानबाट पनि महिला हिंसा घट्नमा सहयोग पुर्याउने बताउँदै घरबाटै हिंसा अन्त्य गरौं भन्ने राष्ट्रिय नाराले पनि सबैलाई सचेत बनाएको बताए।
कार्यक्रममा लक्षित सञ्जाल र विशेष महिला तथा बालबालिका फाँट प्रमुख विमला महत र महिला समन्वय समिति संयोजक दुर्गा भण्डारीले प्रशिक्षण दिएका थिए । कार्यक्रममा मधु जैसी,खगेन्द्र खड्का,छविलाल केसीले शुभकामना र कार्यपालिका सदस्य मिनासरा लम्तरीले स्वागत मन्तब्य राखेका थिए ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

संक्रमण मुक्त भएपछि मात्र काममा नवलपुर जेसीजको पदहस्तान्तरण,‘महिला सवल र सक्षम छन्’ पशुपतिसहितका मठमन्दिरमा आजदेखि नित्य पूजा मात्र कवाड पसलको नाममा प्रतिवन्धित जडिबुटी कारोबार : प्रहरीको छापा, ठूलो परिमाणमा बरामद दर्शकले महोत्सवको स्टेज भत्काए, गाडीमा आगजनीपछि प्रहरीद्वारा अश्रु ग्याँस प्रहार ४२ तोला अवैध सुनसहित दुई जना पक्राउ ३ मितेरी गाउँपालिका बीच ४ वर्षको अनुभव साटा-साट प्रेस युनियन सुनसरीले सञ्चारकर्मीको ७ लाखको दुर्घटना बीमा गर्ने १० करोड मानिसमा कोभिडको दीर्धकालिन लक्षण सर्लाहीमा बस दुर्घटना, १७ जना घाइते गड्यौली मलको व्यवसायिक उत्पादनतर्फ सैनामैनाका कृषक समावेशी अर्थतन्त्र वाम पक्षधरहरु एक ठाउँमा होउ ! बुटवलकाे बुद्धनगर खानेपानी संस्थाद्वारा रक्तदान सैनामैनामा बुधवारदेखि एन्टिजेन परीक्षण, कुन वडामा कहिले ? जानकारीसहित प्रधानमन्त्री कपको फाइनलमा एपीएफ र पुलिस भिड्ने प्रदेशको नाम मधेस राखेको विरोधमा जनकपुरमा पुत्ला दहन काठमाडौं उपत्यकामा माघ मसान्तसम्म आमसभा, जुलुसमा रोक, सरकार भन्छ- लकडाउन हुन्न एकैदिन १० हजार २५८ जनामा कोरोना संक्रमण १८ माघसम्म सेवा संकुचन गर्ने सर्वाेच्च फुलकोर्टको निर्णय