११ आश्विन २०७९, मंगलवार

Sep 27, 2022

बुटवल । ‘बाल शोषण अन्तय गरौँ बिहेवारी २० बर्ष पारी बाल श्रम अन्तय गरौँ असल समाज निमाण गरौँ’ भन्ने प्लेकार्डसहित तिलोत्तमा नगरपालिका–३ ले र्याली गरेको छ । तिलोत्तमा नगरपालिकाले हालै बालमैत्री नगर घोषणाको तयारी गरिरहेका बेला तिलोत्तमा–३ ले आफ्नो वडाभरी जनचेतना मुलक र्याली गरेको हो ।

Advertisement

सोमबार बिहान आफ्नै वडा कार्यालयबाट प्लेकार्डसहित सुरु र्यालीमा वडाका जनप्रतिनिधी विभिन्न टोल विकास समितीहरु बिद्यार्थीहरुको सहभागीतामा जनचेतना मुलक र्याली गरिएको वडा सदस्य घनश्याम पौडेल रामुले बताए जनचेतना मुलक र्यालीको समापन गर्दै वडाध्यक्ष टक तिवारीले नगरले घोषणा र्गनु अगाडी वडाले बालमैत्री वडा घोषणा गर्नेे बताए ।

बालबालिकालाई काममा हैन शिक्षामा ध्यान दिनु जरुरी रहेको भन्दै आजका बालबालिका भोलीका देशका कणधार हुन त्यसैले हामी सबै मिलेर असल समाजको निमाण र्गन सुनिश्चित बाल अधिकार आजको आवश्यकता रहेको अध्यक्ष तिवारीले बताए ।

बालमैत्री कार्यक्रमकी फोकल प्रशन गिता देबी सापकोटाले उमेर नपुगेका बालबालीकालाई काम लगाउनु शिक्षाबाट बन्चीत गराउनु अपराध गनु तस्तै भएको भन्दै अबका दिनमा तिलोतमा नगरभित्र कोही कसैले बालबालीकालाई शोषण गरेको पाइए नगरपालिकाले त्यसको बिरुद्ध एकशन लिने सापकोटाले बताईन कार्यक्रम्मा बडा सचिब गोकुल गिरी बडा सदस्य घनश्याम पौडेल रामु लगाएतले सुभकामना दिएका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रोटरी डाउनटाउनको डेगु रोकथाम र सचेतना अभियान समानुपातिक बन्दसूचीमा भएका त्रुटिहरु परिमार्जन गरिनेछ : कांग्रेस कार्यकाल सकिँयाे तर सरकारी सम्पतिमाथिकाे सांसदकाे रजाँई अझै सकिएन नेप्सेमा १५ अंकको वृद्धि बसको ठक्करबाट २१ महिने बालकको मृत्यु डेंगु बिरामीको संख्या साढे २५ हजार नाघ्यो, हालसम्म ३२ जनाको मृत्यु निर्वाचन आचारसंहिता बुधबारदेखि लागू हुने सिलौटाले छातीमा प्रहार गरी श्रीमतीको हत्या वैकल्पिक राजनीतिक बारेको बहस ! आबेको अन्त्येष्टिअघि हजारौँ प्रदर्शनकारी विरोधमा उत्रिए अमेरिकी सहायकमन्त्री एलिजाबेथ भोलि नेपाल आउँदै लुम्बिनी प्रदेशमा पर्यटन प्रर्वद्धनका आधारहरु तीन घण्टादेखि बालुवाटारमा गठबन्धनको बैठक, सिट बाँडफाँट टुंग्याउने प्रयास दक्षिण कोरियाको असैनिकृत क्षेत्रको भ्रमण गर्दै ह्यारिस आश्रममै दशैँ राष्ट्रसंघमा परराष्ट्र सचिवले राखे युक्रेन, अफगानिस्तान, म्यानमार, लिबिया, सिरिया, प्यालेस्टाइन र यमनका विषयमा नेपालको स्पष्ट धारणा हरिकृष्ण कार्की बने कामु प्रधानन्यायाधीश ट्रयाक्टरबाट खसेर एकको मृत्यु मनास्लु हिमपहिराेः एक जनाको मृत्यु, १० को सकुशल उद्धार बेलहिया नाकामा ५ पर्यटकको भब्य स्वागत