९ आश्विन २०७९, आईतवार

Sep 25, 2022

सिन्धुपाल्चोक ।  सिन्धुपाल्चोकमा नेपाली कांग्रेस प्रतिनिधिसभा निर्वाचन क्षेत्रको प्रतिनिधिहरू छानिएका छन् ।  २ नम्बर क्षेत्रबाट महाधिवेशन प्रतिनिधिका लागि भएको निर्वाचनमा इन्द्रावती गाउँपालिकाका अध्यक्ष वंशलाल तामाङ सर्वाधिक चार सय ८७ मत ल्याएर विजयी भएका छन् ।

Advertisement

कांग्रेस जिल्ला सभापति विकास लामाले चार सय ३४ मत पाउँदा बाग्मती प्रदेशका स्वास्थ्य तथा जनसंख्यामन्त्रीसमेत रहेका निमा लामाले तीन सय ८६ मत ल्याए । महाधिवेशन प्रतिनिधिका लागि सिन्धुपाल्चोक क्षेत्र नम्बर २ बाट २५ जना प्रतिनिधि छानिएका छन् ।

प्रत्यक्ष खुलातर्फ वंशलाल तामाङ, विकास लामा, निमा लामा, बिलबहादुर तामाङ, राजेन्द्रबहादुर गोर्खाली, जिमी लामा, निमाग्याल्जेन शेर्पा, विकास तामाङ, सागारकुमार श्रेष्ठ, भरत खड्का चयन भएका छन् । प्रत्यक्ष महिलातर्फ जमुना मोक्तान तामाङ, करिना पुरी, गंगा चापागाई, लक्ष्मी सुनार छन् । 

खस आर्य खुलातर्फ बासुदेव अधिकारी र उद्धव बानियाँ, खस आर्य महिलातर्फ गोपिनी गिरी,आदिवासी जनाजाति खुलामा प्रकाश गुरुङ, श्री लामा र कालिका गोले चयन भएका छन्  ।  आदिवासी जनजाति महिलामा सर्वसम्मत रहेकामा रेनुका श्रेष्ठ, सानुमैया, हिमालय,सविता गुरुङ हुन् । मधेसी वा थारु वा मुस्लिम वा अल्पसंख्यकबाट शिवहरि नेपाल चयन भएका छन् । 

कांग्रेस सिन्धुपाल्चोकको प्रतिनिधिसभा १ को अधिवेशनमा मोहन बस्नेत अत्यधिक मतसहित  प्रतिनिधि चुनिसकेका छन् । बस्नेतसँगै महाधिवेशन प्रतिनिधिमा उनको प्यानलबाट प्रत्यक्षतर्फ नाैजना विजयी भएका छन् । कुल एक हजार ३४ मत खस्दा बस्नेत आठ सय दुई मत ल्याएर विजयी भएका हुन् । उनकै प्यानलबाट प्रत्येक्षतर्फ डा. प्रेमध्वज लामा, हरिशरण श्रेष्ठ, श्रवणकुमार जिसी (विनोद), भोला बोहरा , राजेन्द्रकुमार श्रेष्ठ, विष्णुबहादुर खत्री, रामबहादुर लामा र जंगबहादुर लामा विजयी भएका छन् ।

बस्नेतले पटक पटक कारबाही गरेका उनी इतर खेमाका दोर्जे लामा हाउडेसमेत महाधिवेशन प्रतिनिधिमा चुनिएका छन् । बस्नेत इतर खेमामा रहेका जिल्ला सभापतिमा प्रत्यासी रहेका भुपेन्द्र थापाले वडास्तरमै हार व्यहोर्दा लामाको जितले उनलाई प्रभावशाली नेताको रूपमा उभ्याएको छ । उनी तरुण दलका जिल्ला अध्यक्ष हुन् । लामालाई बस्नेतले कारबाही गरेर समानान्तर तरुण दल बनाउँदासमेत विधानत: लामा नै पुनः अध्यक्ष बनेका थिए ।

कांग्रेसको महाधिवेशन प्रतिनिधिमा महिलाबाट लीलाकुमारी नेपाल, गेल्मु शेर्पा बुढाथोकी, शर्मिला घिमिरे खड्का र मसिना खड्का भण्डारी निर्वाचित भएका छन् । खस आर्यतर्फ युधिर पौडेल, रामकुमार थापा, आदिवासी जनजातितर्फ पासाङ नोर्बु शेर्पा, हिमालकुमार श्रेष्ठ, ङिमा जाङ्मु शेर्पा निर्वाचित भएका छन् । अल्पसंख्यक कोटाबाट भने प्रेम लामा निर्वाचित भएको निर्वाचन समितिले जनाएको छ । कांग्रेस सिन्धुपाल्चोककाे जिल्ला अधिवेशन १४ र १५ मंसिरमा मेलम्चीमा हुने जिल्ला सभापति विकास लामाले जानकारी दिए । 

१९ वर्षकी किशोरी महाधिवेशन प्रतिनिधि
करिना पुरी महाधिवेशन प्रतिनिधिका लागि आइतबार भएको चुनावमा सबैको ध्यानकेन्द्रित गरेको नाम हो । सिन्धुपाल्चोक मेलम्ची नगरपालिका ज्यामिरेकी करिना सिन्धुपाल्चोक निर्वाचन क्षेत्र नम्बर २ बाट महाधिवेशन प्रतिनिधिको रूपमा विजयी भएकी हुन् ।

नेपाली कांग्रेसको सभापति चयनमा सानै उमेरमा भाग लिने अवसर पाएकी करिनाको सपना  अबको कांग्रेस नेतृत्व युवाको जोश र अग्रजको अनुभवलाई समेट्न सक्ने होस् भन्ने छ । उनी भन्छिन्, “त्यस्तो नेतृत्वले मात्र मुलुक र लोकतन्त्रको रक्षा गर्न सक्छ ।” 

सिन्धुपाल्चोक क्षेत्र नम्बर २ अन्तर्गत भएको निर्वाचनमा उनी महिला खुलातर्फबाट (४०९ मतसहित) महाधिवेशन प्रतिनिधि निर्वाचित भएकी हुन् । यसअघि सोलुखुम्बुबाट २१ वर्षकी पूजा फुयाँल महाधिवेशन प्रतिनिधि निर्वाचित भएकी थिइन् । 

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

‘प्रेम गीत-३’ हिन्दी भर्सन सोमबारदेखि क्यूएफएक्ससहित देशभरका हलमा प्रदर्शन हुने बुटवलको देविनगरस्थित नवदुर्गा मन्दिरमा भागवत महापुराण महायज्ञ हुने खोलामा डुबेर एक बालकको मृत्यु चाडपर्वमा महङ्गी र कालोबजारी, अनुगमन गर्न माग चोरी आरोपमा वडासदस्य पक्राउ माइल्स इन्टरनेशनल कन्सल्टेन्सीको दाङमा पहिलो सेमिनार, डेढ सय बढी सहभागी मोबाइलको लतले पढाइमा विद्यार्थीको रुची घट्दै, शिक्षक र अभिभावक चिन्तामा आयोगलाई आचारसंहिता व्यवहारिक बनाउन दलहरूको सुझाव उत्साहित भएर नगरबासीकाे सेवा प्रवाह लाग्न कर्मचारीलाई नगर प्रमुख पाण्डेयको आग्रह रुपन्देहीमा ६ लाख ३२ हजार मतदाता, कुन निर्वाचन क्षेत्रमा कति ? व्याकुल माइलालाई अब सरकारले प्रत्येक महिना ५० हजार भत्ता दिने भारतबाट दुई महिनामा ४१ अर्बभन्दा बढीको डिजेल, पेट्रोल र ग्यास नेपाल भित्रियो माओवादी केन्द्र धनकुटाद्वारा सामुहिक राजीनामा रुपन्देहीको देवदह नगरपालिकाले ८२ फुट भित्रका ठेला र अबैध संरचना हटाउने यस्तो छ रुपन्देही प्रहरीको चाडपर्व लक्षित सुरक्षा योजना दुई महिनामा १२१ बढी देशसँग वैदेशिक व्यापारः ११६ देशसँग घाटामा गाविस सविचसहित दुई जनाविरुद्ध भ्रष्टाचार मुद्दा पशुपालनमा केन्द्रित हुँदै दाङका किसान चोयाका पोशाक लगाउने भरीबहादुर भैरहवा अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल टर्मिनल भवन व्यवस्थापनमा आवेदन परेन