१४ आश्विन २०७९, शुक्रबार

Sep 30, 2022

चितवन । एमालेको १०औं राष्ट्रिय महाधिवेशनमा उम्मेदवारी दर्ता गराएकाहरूले निर्वाचन आचारसंहिताविपरीत भड्किलो प्रचार गरका छन् । 

Advertisement

एमाले केन्द्रीय निर्वाचन समितिले जारी गरेको आचारसंहितामा केन्द्रीय कमिटीका उम्मेदवारले भिजिटिङ कार्डभन्दा ठूलो साइजका प्रचार सामग्री बनाएर प्रचार गर्न नपाइने उल्लेख गरेको छ । 

तर अध्यक्ष पदमा उम्मेदवारी दर्ता गराएका भीम रावलसहितका अधिकांश उम्मेदवारले ठूलो साइजका पर्चा, अपिल र पुस्तिका नै बनाएर महाधिवशेन प्रतिनधिहरूलाई वितरण गरेका छन् । अध्यक्षका उम्मेदवार केपी ओलीको पक्षमा बन्दसत्र हल परिसरमै आचारसंहिताविपरीतका चर्का र भद्दा नाराबाजी भइरहेका छन् । 

निर्वाचन समितिका संयोजक विजय सुब्बाले कतिपय उम्मेदवारले आचारसंहिताको उल्लंघन गर्दै भड्किलो प्रचार गरेको भन्दै रोक्न आग्रह गरेका छन् । एमालको निर्वाचन समितिले गत ९ मंसिरमै १०औं महाधिवेशनका लागि निर्वाचनसम्बन्धी आठ बुँदे आचारसंहिता जारी गरेको थियो । 
आचारसंहितामा उल्लंघनकर्ता उम्मेदवारी गर्नेसम्मको व्यवस्था छ । तर समितिले भने अहिलेसम्म भड्किलो प्रचारबापत कारबाही गर्न सकेको छैन । 

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रवीन्द्र मिश्रले गरे काठमाडौं-१ बाट उम्मेदवारी घोषणा नवौं राष्ट्रिय खेलकुद: महिला क्रिकेटको खेल तालिका सार्वजनिक नगरवासीका गुनासो सुन्न ‘हेल्लो तिलोत्तमा’ गुल्मीको ‘लितुङ्गकोट’ भाकलसँगै लाहुरेहरुको गाउँ ‘फोक्सिङ्ग’ सातै प्रदेशका नीति आयाेगका उपाध्यक्षको सरकारलाई आग्रहः आयोग चलाउने छुट्टै ऐन चाहियो मेलम्ची र इन्द्रावतीमा अस्थायी पुल नक्कली नोटसहित पक्राउ जबरजस्ती करणी गरेको अभियोगमा पक्राउ पोखरामा बेच्न राखिएका भेडाच्यांग्रामा पीपीआर, स्वस्थ छानेर किन्न पशु विज्ञको सुझाव पत्रकारप्रति जनप्रतिनिधिको व्यबहार ‘अपमानजनक’, दृष्टिकोण परिवर्तन गर्न आवश्यक फोहर फाल्ने स्थान पहिचान गर्दै काठमाडौं महानगर फेरि बढ्यो सुनको मूल्य पार्टीभित्र विद्रोह गर्नुपर्ने बेला आएको छ: गगन थापा खाद्यले माग्यो विभिन्न पदमा १०६ कर्मचारी नेप्सेमा नेपाल ल्यूव आयलको शेयरमूल्य समायोजन मोटरसाइकल अनियन्त्रित भई खसेका व्यक्तिलाई ट्रकले कुल्चिदा घटनास्थलमै मृत्यु एक किमीको भाडा २५ रुपैयाँ! गोठाटार गोलीकाण्डः एक महिलासहित ३ जना पक्राउ कर्णालीमा पाँच सय ४१ जनालाई डेङ्गु पश्चिम नवलपरासीमा चाडपर्वसँगै बजार अनुगमन तिब्र