५ माघ २०७८, बुधबार

Jan 19, 2022

गुल्मी । नेपाल कम्युनिष्टि पार्टी (माओवादी केन्द्र) गुल्मीमा चलिरहेको पालिका स्तरिय अधिवेशनमा जिल्ला मै पहिलो महिला पालिका कमिटी अध्यक्षमा सर्वसम्मत निर्वाचित भएकी छ्न ।

Advertisement

लुम्बिनी प्रदेशकी सांसद गिता थापा माओवादी केन्द्र रेसुङ्गा नगर कमिटिको अध्यक्षमा निर्वाचित भएकी हुन । १६ बर्षको उमेरमा इस्मा गाउँपालिका ४ दोहलिको रामराज्य माविमा पढने क्रममा २०५७ साल देखि माओवादीको विद्यार्थी राजनितिमा लागेकी थापा २०५९ साल देखि पुर्णकालिन कार्यकर्ता भएकी थिइन ।

२०६१ सालमा दोहलीमै स्थानीय विपक्ष राजनैतिक दलका मानिसहरुले समातेर सेनालाइ बुझाउने क्रममा सदरमुकाम तम्घासमा मरणसन्य कुटाइ र यातना पाएकी उनी २ महिनासम्म सेनाको ब्यारेकमा हिरासतमा रहि १५ महिना जेल चलान भएकी थिइन । लुम्बिनी प्रदेशका पूर्व सामाजिक बिकास मन्त्री एवम माओवादी केन्द्र लुम्बिनी प्रदेशका प्रभावशाली नेता सुदर्शन बरालले शनिबार सम्पन्न रेसुङ्गा नगर कमिटिको अधिवेशनमा थापालाई पहिलो महिला पालिका कमिटी अध्यक्ष का रूपमा सपथ ग्रहण गराएका थिए ।

प्रमुख अतिथी बरालले माओवादी केन्द्रबाट मात्र नभई जिल्लाका अन्य राजनैतिक दलहरुबाट समेत थापा पहिलो महिला पालिका कमिटीको अध्यक्ष बन्ने इतिहास रचेको भन्दै बधाई दिएका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

संक्रमण मुक्त भएपछि मात्र काममा नवलपुर जेसीजको पदहस्तान्तरण,‘महिला सवल र सक्षम छन्’ पशुपतिसहितका मठमन्दिरमा आजदेखि नित्य पूजा मात्र कवाड पसलको नाममा प्रतिवन्धित जडिबुटी कारोबार : प्रहरीको छापा, ठूलो परिमाणमा बरामद दर्शकले महोत्सवको स्टेज भत्काए, गाडीमा आगजनीपछि प्रहरीद्वारा अश्रु ग्याँस प्रहार ४२ तोला अवैध सुनसहित दुई जना पक्राउ ३ मितेरी गाउँपालिका बीच ४ वर्षको अनुभव साटा-साट प्रेस युनियन सुनसरीले सञ्चारकर्मीको ७ लाखको दुर्घटना बीमा गर्ने १० करोड मानिसमा कोभिडको दीर्धकालिन लक्षण सर्लाहीमा बस दुर्घटना, १७ जना घाइते गड्यौली मलको व्यवसायिक उत्पादनतर्फ सैनामैनाका कृषक समावेशी अर्थतन्त्र वाम पक्षधरहरु एक ठाउँमा होउ ! बुटवलकाे बुद्धनगर खानेपानी संस्थाद्वारा रक्तदान सैनामैनामा बुधवारदेखि एन्टिजेन परीक्षण, कुन वडामा कहिले ? जानकारीसहित प्रधानमन्त्री कपको फाइनलमा एपीएफ र पुलिस भिड्ने प्रदेशको नाम मधेस राखेको विरोधमा जनकपुरमा पुत्ला दहन काठमाडौं उपत्यकामा माघ मसान्तसम्म आमसभा, जुलुसमा रोक, सरकार भन्छ- लकडाउन हुन्न एकैदिन १० हजार २५८ जनामा कोरोना संक्रमण १८ माघसम्म सेवा संकुचन गर्ने सर्वाेच्च फुलकोर्टको निर्णय