२० आश्विन २०७९, बिहीबार

Oct 6, 2022

गुल्मी । नेपाल कम्युनिष्टि पार्टी (माओवादी केन्द्र) गुल्मीमा चलिरहेको पालिका स्तरिय अधिवेशनमा जिल्ला मै पहिलो महिला पालिका कमिटी अध्यक्षमा सर्वसम्मत निर्वाचित भएकी छ्न ।

Advertisement

लुम्बिनी प्रदेशकी सांसद गिता थापा माओवादी केन्द्र रेसुङ्गा नगर कमिटिको अध्यक्षमा निर्वाचित भएकी हुन । १६ बर्षको उमेरमा इस्मा गाउँपालिका ४ दोहलिको रामराज्य माविमा पढने क्रममा २०५७ साल देखि माओवादीको विद्यार्थी राजनितिमा लागेकी थापा २०५९ साल देखि पुर्णकालिन कार्यकर्ता भएकी थिइन ।

२०६१ सालमा दोहलीमै स्थानीय विपक्ष राजनैतिक दलका मानिसहरुले समातेर सेनालाइ बुझाउने क्रममा सदरमुकाम तम्घासमा मरणसन्य कुटाइ र यातना पाएकी उनी २ महिनासम्म सेनाको ब्यारेकमा हिरासतमा रहि १५ महिना जेल चलान भएकी थिइन । लुम्बिनी प्रदेशका पूर्व सामाजिक बिकास मन्त्री एवम माओवादी केन्द्र लुम्बिनी प्रदेशका प्रभावशाली नेता सुदर्शन बरालले शनिबार सम्पन्न रेसुङ्गा नगर कमिटिको अधिवेशनमा थापालाई पहिलो महिला पालिका कमिटी अध्यक्ष का रूपमा सपथ ग्रहण गराएका थिए ।

प्रमुख अतिथी बरालले माओवादी केन्द्रबाट मात्र नभई जिल्लाका अन्य राजनैतिक दलहरुबाट समेत थापा पहिलो महिला पालिका कमिटीको अध्यक्ष बन्ने इतिहास रचेको भन्दै बधाई दिएका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

आज पनि टीका लगाइँदै आजको मौसम: सुदूरपश्चिम, कर्णाली, लुम्बिनी र गण्डकी प्रदेशमा धेरै वर्षा हुने सन्दीप लामिछाने आज बिहान १० बजे काठमाडौँ आइपुग्ने रुपन्देहीकी युवा नेतृ २१ वर्षीया झरना चौधरीको दुर्घटनामा मृत्यु गुल्मीको मुसीकोटस्थित दरबार कोटको मेला (तस्वीरमा ) राम बन्न डराएका थिए प्रभास दशैं मनाउन मामाघर हिँडेका अर्घाखाँचीका १० वर्षीय समिरलाई खोलाले बगायो इन्टरनेट जडान गर्ने क्रममा २४ वर्षीय निलमको मृत्यु जीपको ठक्करबाट श्रीमानको मृत्यु, श्रीमती घाइते नेपाल थाइल्यान्डसंग पराजित तीन वर्षपछि टीका लगाउन पाउँदा कैदीबन्दी खुसी राष्ट्रपतिले लगाइदिइन् सर्वसाधारणलाई टीका आधुनिक घट्टले खुड्खुडीमा फेरियाे दैनिकी मिसाइल प्रक्षेपण असफल भएकोमा दक्षिण कोरियाले माग्यो माफी हिमपहिरोमा परी चार जनाको मृत्यु जसपाका केन्द्रदेखि नगरसम्मका नेताले गरे सामुहिक राजीनामा मांसाहारीबाट शाकाहारी बनेका यी हुन् बलिउड अभिनेता-अभिनेत्री नातिनीको स्याहार पाउने १०१ वर्षीय भाग्यमानी बाजे ! मधेशमा महिला हिंसा : घटनाकाे ग्राफ बढे पनि उजुरी बढेन भगवती मन्दिरमा चढाइयो ६ सय ६९ राँगाको बलि