१३ आश्विन २०७९, बिहीबार

Sep 29, 2022

बुटवल । जनता समाजवादीका संघीय परिषद् अध्यक्ष एवं पूर्वप्रधानमन्त्री डा. बाबुराम भट्टराईले पुराना तथा ठूलादलहरुले जनतालाई भ्रममा पारिरहेको बताए । उनले हालै सम्पन्न नेकपा एमालेको १० औं महाधिवेशनको उद्घाटन सत्र, नेपाली कांग्रेस र माओवादी केन्द्रको महाधिवेशनलाई इंगित गर्दै पुराना दलहरुमा जनमत बढी भएता पनि वैचारिक र नैतिक रुपमा स्खलन भएको आरोप लगाए ।

Advertisement

जनता समाजवादी पार्टी रुपन्देहीले आइतबार बिहान बुटवलमा आयोजना गरेको कार्यक्रममा बोल्दै उनले सो आरोप लगाएका हुन् । उनले भने पुराना र ठूला दलमा उपस्थिति ठूलै होला तर, तर वैचारिक रुपमा तिव्र स्खलन छ । नैतिक, चारित्रिक आचरणले देशबासी र संसारले लज्जित हुनुपर्ने अवस्था छ । तिनीहरुले आफ्नो धन, शक्तिको प्रदर्शन गरेर जनतालाई भ्रममा राख्ने प्रयत्न राष्ट्रिय राजनीतिमा छ । जनताको जीवनस्तर एकापट्टि छ, राजनीतिक दल र तिनका नेताहरुको तडक–भडक र तामझाम अर्कैतिर छ ।’

उनले नोपलको राजनीतिक दलका कारण अन्तराष्ट्रिय चासो र खतरा रहेको औंल्याएँ । यसका लागि राष्ट्रिय एकता आवश्यक रहेको बताए । उनले भने ‘नेपालको अवस्थाले अमेरिका लगाएत अन्तराष्ट्रिय चासोले नेपालप्रति एउटा विश्वत्वनै शक्ति संघर्षको केन्द्र बन्ने खतरा छ । हामीले त्यस बारे गम्भिर विमर्श गरेका छैनौं । उल्टो एउटा राष्ट्रिय स्वाधिनता, सार्वभौमसत्ताको रक्षा र विकास र समृद्धिको निम्तितर्फ हाम्रो ध्यान पुगेको छैन ।’

हाल जनता समाजवादीले उठाएको राष्ट्रिय एकता कायम गर्ने मुद्दाअनुसार अगाडि नबढ्ने हो भने देशमा फेरि अर्को प्रकारको द्वन्द्व उत्पन्न हुने देखिएको उनले बताए । यसका लागि राष्ट्रिय जनता समाजवादी पार्टीले उठाएको राष्ट्रिय एकता,दिगो शान्ति र रुपान्तरणका आवश्यक रहेको जनाए ।

कार्यक्रममा जनता समाजवादीका केन्द्रिय सल्लाहाकर समितीका अध्यक्ष विष्णुहरि शर्मा, लुम्बिनी प्रदेश अध्यक्ष अशोक यादव, मुख्यसचिव यज्ञ पोखरेल, लुम्बिनी प्रदेशकी श्रम रोजगार तथा यातायात मन्त्री पुर्मती ढेँगा, केन्द्रिय सदस्य बिमल गिरी, मनिकर कार्की, छन्द पन्थी र पंकज राई लगायतका नेताहरुको सहभागिता रहेको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

यु-१७ पुरुष फुटबल टिम घोषणा लुम्बिनीसम्मको धम्म यात्राले रामग्रामबासी हर्षित बुटल बजारको मुख्य समस्या पार्किङ, खस्किँदै ब्यापार बुटवलमा डेङ्गु संक्रमण बढ्दै गएपछि रगत अभाव रोक्न रक्तदान पैदल यात्राकाे सुरक्षा महानगरकाे जिम्मेवारी हो, फुटपाथ व्यापारीमाथि लचिलो हुँदैनौं: बालेन देउवाप्रति गोकुल बास्कोटाको कटाक्ष– सरकार चलाउन सिकाउनेलाई देउवाले उल्टै तोरीको फूल देखाई दिए नवौं राष्ट्रिय खेलकुदको समापनमा प्रमुख अतिथि बन्न प्रधानमन्त्री देउवालाई निम्तो प्रहरी सहायता कक्षकै अगाडि यात्रुको तानातान लुम्बिनीका विद्युतीय बस सूचारु, चाड पर्वको अवधिभर नि:शुल्क दसैं लागेसँगै हरेक दिन एक लाखले छाड्दैछन् काठमाडौं रामग्राम नगरपालिकाले सुरु गर्यो वडाबाटै सामाजिक सुरक्षा भत्ता वितरण दुई महिनामा ५११ केजी सुन नेपाल भित्रियो, साढे तीन अर्ब बढी रकम बाहिरियो आज कति छ सुनचाँदीको मूल्य ? गठबन्धनको भागबन्डा टुंगियो, कुन दलले कुन क्षेत्र पाए ? (सूचीसहित) त्रिभुवन विमानस्थल वरपर चङ्गा उडाए कारबाही हुने रेस्टुरेन्टमा आगलागी हुँदा कम्तीमा १७ जनाको मृत्यु एमाले सचिवालय बैठक बस्दै, उम्मेदवार टुंग्याउने चटारो दसैंको मुखमा चामल बिक्री बन्द भारतमा पनि आईफोन १४ उत्पादन सुरु आज नवरात्रको चौथो दिन : कुष्माण्डा देवीको उपासना गरिँदै