९ आश्विन २०७९, आईतवार

Sep 25, 2022

असोज २९,
बुटवल । चाडपर्वको बेला नेपालमा धेरै सवारी दुर्घटना हुने गरेको छ । यस पटक प्रदेश ५ मा दशैंको समयमा सवारी दुर्घटनामा परी २४ जनाको मृत्यु भएको छ । ट्राफिक प्रहरी कार्यालय प्रदेश ५ बुटवलका अनुसार असोज १२ देखि २४ सम्म प्रदेशका १२ जिल्लामा भएका सवारी दुर्घटनामा परी २० पुरुष र चार महिला गरी २४ जनाको मृत्यु भएको हो । सवारी दुर्घटना र मृत्यु हुनेको संख्या अघिल्लो वर्षको दशैंभन्दा बढेको प्रादेशिक ट्राफिक कार्यालयका प्रहरी नायब उपरिक्षक तथा सूचना अधिकारी रामप्रकाश शाहले बताए ।

यस पटक सवारी दुर्घटनामा रुपन्देही र पश्चिम नवलपरासीमा ४/४, कपिलवस्तु, अर्घाखाँची, प्युठान र रोल्पामा ३ /३, बाँकेमा २, दाङ र बर्दियामा १ / १ जनाको मृत्यु भएको शाहले जानकारी दिए। दुर्घटनामा परी ६२ जना गम्भीर घाइते र ५८ जना सामान्य घाइते भएका थिए । दशैंको अवधिमा ८५ वटा सवारी साधन दुर्घटनामा परेका थिए । सबैभन्दा बढी ४१ वटा मोटरसाइकल दुर्घटनामा परेका थिए । जिल्लागत तहमा सबैभन्दा बढी बाँकेमा १२ वटा, रुपन्देहीमा १०, पश्चिम नवलपरासी र दाङमा ८/८, कपिलवस्तुमा ७, बर्दियामा ५, पाल्पा र प्युठानमा ३/३, रोल्पामा २, अर्घाखाँची र गुल्मीमा १/१ दुर्घटना भएका थिए। पूर्वी रुकुममा भने सो अवधिमा कुनै दुर्घटना नभएको प्रहरीको तथ्यांक छ। ट्राफिक कार्यालयका अनुसार दुर्घटनाहरुमध्ये धेरै तीव्र गति र चालकका गल्तीका कारण भएका छन् । २५ दुर्घटना तीव्र गति र चालकको लापरबाहीले २२ घटना भएका छन् । त्यसैगरी ओभरटेक गर्ने क्रममा ४, मादक पदार्थ सेवन गरी सवारी हाक्दा ३, यान्त्रिक गढबढी ३, ओभर लोड र यात्रुको गल्तीका कारण एक एक दुर्घटना भएको शाहले बताए ।

६ हजार ७६३ चालक कारबाही दशैंको समयमा असोज १२ देखि असोज २४ सम्म ट्राफिक नियम उल्लघंन गरी सवारी चालक चलाउने प्रदेश ५ का १२ जिल्लामा ६ हजार ७६३ सवारी चालक कारबाहीमा परेका छन् । उक्त कारबाहीबाट ४० लाख ६० हजार ५०० रुपैयाँ राजस्व संकलन भएको छ । सबैभन्दा बढी कारबाही मोटरसाइकल चालकहरु परेका छन् । २३ सय ३९ वटा मोटरसाइकल र स्कुटर चालकलाई कारबाही भएको थियो । जसबाट १४ लाख ५३ हजार ५०० रुपैयाँ राजस्व संकलन भएको छ। त्यसै गरी सो अवधिमा १ हजार ५२ बस, १२ सय ७७ जिप कार, टेम्पो २२३, ट्रक १४ सय ४९, टेक्टर ४ सय २३ वटा चालक कारबाहीमा परेका छन्। ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

‘प्रेम गीत-३’ हिन्दी भर्सन सोमबारदेखि क्यूएफएक्ससहित देशभरका हलमा प्रदर्शन हुने बुटवलको देविनगरस्थित नवदुर्गा मन्दिरमा भागवत महापुराण महायज्ञ हुने खोलामा डुबेर एक बालकको मृत्यु चाडपर्वमा महङ्गी र कालोबजारी, अनुगमन गर्न माग चोरी आरोपमा वडासदस्य पक्राउ माइल्स इन्टरनेशनल कन्सल्टेन्सीको दाङमा पहिलो सेमिनार, डेढ सय बढी सहभागी मोबाइलको लतले पढाइमा विद्यार्थीको रुची घट्दै, शिक्षक र अभिभावक चिन्तामा आयोगलाई आचारसंहिता व्यवहारिक बनाउन दलहरूको सुझाव उत्साहित भएर नगरबासीकाे सेवा प्रवाह लाग्न कर्मचारीलाई नगर प्रमुख पाण्डेयको आग्रह रुपन्देहीमा ६ लाख ३२ हजार मतदाता, कुन निर्वाचन क्षेत्रमा कति ? व्याकुल माइलालाई अब सरकारले प्रत्येक महिना ५० हजार भत्ता दिने भारतबाट दुई महिनामा ४१ अर्बभन्दा बढीको डिजेल, पेट्रोल र ग्यास नेपाल भित्रियो माओवादी केन्द्र धनकुटाद्वारा सामुहिक राजीनामा रुपन्देहीको देवदह नगरपालिकाले ८२ फुट भित्रका ठेला र अबैध संरचना हटाउने यस्तो छ रुपन्देही प्रहरीको चाडपर्व लक्षित सुरक्षा योजना दुई महिनामा १२१ बढी देशसँग वैदेशिक व्यापारः ११६ देशसँग घाटामा गाविस सविचसहित दुई जनाविरुद्ध भ्रष्टाचार मुद्दा पशुपालनमा केन्द्रित हुँदै दाङका किसान चोयाका पोशाक लगाउने भरीबहादुर भैरहवा अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल टर्मिनल भवन व्यवस्थापनमा आवेदन परेन