२० आश्विन २०७९, बिहीबार

Oct 6, 2022

असोज २८,
काठमाण्डौं । मंगलवार स्थानीय बजारमा सुनचाँदीको मूल्य बढेको छ। प्रति तोला सुनको मूल्य आठ सय रुपैयाँले बढेर ७० हजार सात सय रुपैयाँ पुगेको छ। अघिल्लो दिन सुनको मूल्य ७० हजार रुपैयाँ रहेको थियो। नेपाल सुनचाँदी व्यवसायी महासङ्घका अनुसार चाँदीको मूल्य १५ रुपैयाँले बढेको छ। मङ्गलवार चाँदीको मूल्य आठ सय ६० रुपैयाँ कायम भएको महासङ्घले जनाएको छ।

अन्तर्राष्ट्रिय बजारमा सुनको मूल्य बढेका कारण स्थानीय बजारमा सुनचाँदीको मूल्य बढेको हो। अन्तर्राष्ट्रिय बजारमा तय हुने मूल्यको आधारमा नेपाली बजारमा सुनचाँदीको मूल्य तय हुने गरेको छ। मूल्य बढेका कारण कारोबार न्यून रहेको व्यवसायीले बताएका छन्। गत असारदेखि नै सुनको मूल्य तिब्र गतिमा बढेको हो। असारअघि करिब ६० हजार रुपैयाँ तोलाको आसपासमा रहेको सुनको मूल्य पछिल्लो पटक ७३ हजार पाँच सय रुपैयाँको ऐतिहासिक मूल्य कायम गर्दै झरेको हो। मूल्य बढ्न थालेसँगै कारोबार समेत सुस्ताउँदै गएको व्यवसायीको भनाई छ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

सिराहामा जसपाका नेता कार्यकर्ताले दिए सामूहिक राजीनामा नारायणी नदीले सतर्कता पार गर्यो पाल्पा-गुल्मी सडक खुल्यो, लुम्बिनीका आधा दर्जन बढी सडक अवरुद्ध अष्टमीमा घरबाट निस्केका पाल्पाका २ युवाको दशैंमा शव फेला कसरी जुराइन्छ समुद्री आँधीको नाम ? आज पनि टीका लगाइँदै आजको मौसम: सुदूरपश्चिम, कर्णाली, लुम्बिनी र गण्डकी प्रदेशमा धेरै वर्षा हुने सन्दीप लामिछाने आज बिहान १० बजे काठमाडौँ आइपुग्ने रुपन्देहीकी युवा नेतृ २१ वर्षीया झरना चौधरीको दुर्घटनामा मृत्यु गुल्मीको मुसीकोटस्थित दरबार कोटको मेला (तस्वीरमा ) राम बन्न डराएका थिए प्रभास दशैं मनाउन मामाघर हिँडेका अर्घाखाँचीका १० वर्षीय समिरलाई खोलाले बगायो इन्टरनेट जडान गर्ने क्रममा २४ वर्षीय निलमको मृत्यु जीपको ठक्करबाट श्रीमानको मृत्यु, श्रीमती घाइते नेपाल थाइल्यान्डसंग पराजित तीन वर्षपछि टीका लगाउन पाउँदा कैदीबन्दी खुसी राष्ट्रपतिले लगाइदिइन् सर्वसाधारणलाई टीका आधुनिक घट्टले खुड्खुडीमा फेरियाे दैनिकी मिसाइल प्रक्षेपण असफल भएकोमा दक्षिण कोरियाले माग्यो माफी हिमपहिरोमा परी चार जनाको मृत्यु