२४ माघ २०७९, मंगलवार

Feb 7, 2023

बुटवल । पाल्पाको तिनाउ गाउँपालिका–१ कलचमा आधुनिक स्वास्थ्य भवन सञ्चालनमा आएको छ । गाउँपालिका अध्यक्ष ओमबहादुर घर्तिले सोमबार एक कार्यक्रमका बीच उद्घाटन गरेका छन् ।

Advertisement

संघीय सरकारको १ करोड २५ लाख लागतमा १२ कोठाको भवन निर्माण सम्पन्न भएको अध्यक्ष घर्तिले जानकारी गराए । २४ सै घण्टा प्रसुती सेवा समेत दिँदै आएको कचल स्वास्थ्य चौकीको अत्याधुनिक भवन निर्माण भएपछि सेवाग्राहीलाई थप सहज हुने गाउँपालिका उपाध्यक्ष दमयन्ती थापाले बताइन् । स्वास्थ्यचौकीमा थप सुविधा उपलब्ध गराउनका लागि आवश्यक पहल गरिने समेत उनले प्रतिवद्धता जनाइन् ।
तिनाउ–१ को सबैभन्दा बढी जनघनत्व भएको कचलमा अवस्थित यस स्वास्थ्य चौकीबाट दैनिक स्वास्थ्य सुविधा लिने सेवाग्राहीहरुलाई थप सहज हुने अपेक्षा गरिएको गाउँपालिका प्रवक्ता राजेश श्रेष्ठले बताए ।

तिनाउका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत सुन्दर श्रेष्ठले सरकारी स्वास्थ्यकेन्द्रमा जनविश्वास कायम गर्नका लागि भरपर्दो र स्तरीय सुविधा उपलब्ध गराउन स्वास्थ्यकर्मीहरुलाई आग्रह गरे । तिनाउ–१ का अध्यक्ष रोमबहादुर लम्तरीले स्वास्थ्यचौकीमा थप स्वास्थ्य सुविधाहरु विस्तार गर्न आवश्यक रहेको औल्याए । घरदैलोमै सुविधासम्पन्न स्वास्थ्यचौकीहुँदा हुँदा समय र पैसाको बचन हुनुका साथै जनताको स्वास्थ्य स्तर समेत वृद्धि हुने अपेक्षा व्यक्त गरे ।

उद्घाटन कार्यक्रममा बोल्दै स्वास्थ्य चौकीका इन्चार्ज नरप्रसाद थापाले सुविधा विस्तार गरी ल्याव सेवा समेत सञ्चालनमा ल्याउन आवश्यक रहेको औल्याए । सरकारले आवश्यक बजेटको व्यवस्था गरी ल्याप सञ्चालनमा ल्याउन सकेमा ठूला रोगहरुको समेत उपचार गउँघरमै गर्न सकिने बताए । गाउँपालिकाका विभिन्न ठाउँमा स्वास्थ्य ईकाइ सञ्चालनमा आएसँगै स्वास्थ्यचौकीमा सेवाग्राहीको चाप घटेको बताउँदै उनले सेवालाई थप प्रभावकारी बनाउने प्रतिवद्धता व्यक्त गरे ।

संघीय सरकारको लागतमा शहरी बिकास तथा भवन निर्माण कार्यालयले भवनको निर्माण गरेको छ । ४ रोपनी क्षेत्रफलमा रहेको यस भवनमा खानेपानी, फर्निचर लगायतका सामग्री लगायतका समस्या अझै बाँकी रहेको बताउँदै स्वास्थ्य चौकी इन्चार्ज थापाले गाउँपालिकाको पहलमा छिट्टै उक्त व्यवस्था समेत हुने अपेक्षा गरे । स्वास्थ्य चौकीमा इन्चार्ज थापासहित २ जना अहेव, २ जना अनमी र एक कर्मचारीसहित ६ जना कार्यरत रहेका छन् ।

भवन निर्माण विभागका ईन्जिनियर ध्रुव पौडेलले भवन हस्तान्तरण्को प्रमाणपत्र प्रदान गर्दै स्वास्थ्य सेवालाई थप प्रभावकारी बनाउन आग्रह गरे । भवन उद्घाटन कार्यक्रमको सञ्चालन प्रेम खत्रीले गरेका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

चिकित्सक संघको अध्यक्षमा डा. अनिलबिक्रम कार्की निर्वाचित लुम्बिनीमा मोरारी वापूको कथा वाचन विवाद साम्य, चार बुँदे सहमतीसँगै वाचन शुरु अभिनेत्री निता ढुंगानाले सार्वजनिक गरिन् आफ्नो चलचित्रमा काम गर्ने भारतीय कलाकारको यस्ता तस्बिर बुटवल उपमहानगरस्तरीय चौथो राष्ट्रपति रनिङ्ग शिल्ड प्रतियोगिताका लागि संयोजक र उप-समितिहरु गठन पूर्वसांसद कर्मा घलेको निधन ज्ञानगँगामा १६ वर्ष मुनिका अन्तर विद्यालय छात्र ब्याटमिन्टन मृत्युको आयु ! मणिमुकुन्द रनिङशिल्ड भलिबल : उद्घाटन खेलमा पर्वत र नवलपुर विजयी गार्गी एकेडेमीमा खेलकूद सप्ताह सुरू भारतलाई हराउँदै नेपाल साफ यू-२० महिला च्याम्पियनसिपको फाइनलमा चुणामणि शर्माविरुद्ध ११ अर्ब हिनामिनाको मुद्दामा साक्षी झिकाउन आदेश शेरबहादुर देउवालाई विपक्षी दलको सुविधा नदिन माग गर्दै सर्वाेच्चमा रिट सेयर बजार ७६.६४ अंकले बढ्याे बिदा घटाउने तयारीमा सरकार तिलोत्तमा २ स्थित शंकरनगर दुर्गादत्त माविमा विज्ञान प्रदर्शनी टर्की भूकम्पमा परेका घानाका खेलाडी सम्पर्क‍विहीन मुखमा सर्प हालेर ‘स्टन्डवाजी’ गर्ने साँप उद्धारकर्मीको मृत्यु नाबालिका बलात्कार आरोपमा वडाध्यक्ष राजन श्रेष्ठ पुर्पक्षको लागि कारागार चलान टर्की भूकम्प : ३६ घन्टामा १०९ पराकम्प, तीनवटा ७.५ म्याग्निच्युडका काठमाडौंका मुख्य सडकमा बत्ती जडान गर्न महानगर र प्राधिकरणबीच सम्झौता