१६ माघ २०७९, सोमबार

Jan 30, 2023


भैरहवा । नेपाली कांग्रेसको १४ औं अधिवेशन अन्र्तगतको रुपन्देही निर्वाचन क्षेत्र नम्बर ३ को मतदान प्रक्रिया अर्को सूचना नभए सम्म्को लागी स्थगित भएको छ । सोमबार हुने भनिएको निर्वाचन नेपाली कांग्रेसको रामचन्द्र पौडेल समूहले बहिष्कार गरे पछि केन्द्रिय निर्वाचन समितिको आदेश अनुसार निर्वाचन मतदान प्रक्रिया स्थगित गरिएको निर्वाचन समितिले जनाएको छ ।

Advertisement

ढिलो गरि सुरु भएको मतदानमा असुरक्षाको कारण देखाउदै क्षेत्रिय सभापति पदका उम्मेदवार मात्रिका प्रसाद यादवको समूहले मतदान भोली गर्न आग्रह गरेको थियो । चर्को दबाब बिच मतदान सुरु भए पछि यादव समूहले उक्त मतदानलाई बहिष्कार गरि निर्वाचन स्थलबाट बाहिरिएको थियो । बाहिरिए लगत्तै यादव समूहले पत्रकार सम्मेलनको आयोजना गर्दै देउवा समूहले शक्तिको आडमा गुण्डागर्दि शैली अपनाउदै जबरजस्ती मतदान गराएको बताउदै काननी उपचारमा जाने चेतावनी दिएको थियो ।

घटनाको जानकारी माथी सम्म पुगे पछि केन्द्रिय निर्वाचन समितिले मतदान स्थगित गरेको थियो । मात्रिका यादव पक्षले गरेको पत्रकार सम्मेलनको केही बेर पछि क्षेत्रिय सभापति पदका अर्का उम्मेदवार शुसिल गुरुङ समूहले मतदान स्थगित भएको प्रति भ्रत्सना गरेको छ । अर्को समूहले पनि पत्रकार सम्मेलनको आयोजना गर्दै मतदान प्रक्रिया जारी रहेकै अवश्थामा मतदान स्थगित भएकोलाई यादव पक्ष चुनावबाट भागेको आरोप लगाएको छ ।

पत्रकार सम्मेलनमा बोल्दै उम्मेदवार सुसिल गुरुङले हार्ने डरका कारण यादव पक्ष चुनावबाट भागेको आरोप लगाए । उनले यादव पक्षले सयौ मतदाताहरुको भावनालाई कुण्ठित गरेको बताए । साझ करिब ४ बजे सुरु भएको मतदानमा ५० जनाले मतदान गरि सकेका थिए । निर्वाचन प्रक्रियाको ब्यवस्थापनमा क्षेत्रिय सभापति मात्रिका प्रसाद यादवले सहयोग गर्नु पर्ने दायित्व हुदा हुदै सहयोग नगरेको मतदान अधिकृत जिवनारायण अधिकारीको गुनासो थियो । मनोनयन देखी नै यादव पक्षले असहयोग गरेको उनको आरोप छ ।

यता यादव पक्षले मतदान अधिकृत पनि सत्ताकै दबावमा आफुहरुलाई पेलेर गएको आरोप लगाए । उनले निर्वाचन समितिले जानी जानी ढिलो गरेको आरोप लगाए । “भैरहवामै मतपत्र बनाउन सकिने अवश्था हुदा हुदै लामो समय लगाएर बुटवल लगेर मतपत्र तयार गर्नुले पनि निर्वाचन समितिको नियत स्पष्ट भएको छ ।” यादवले भने “रात पारेर फेरी पहिलाको जस्तै धाँधली हुन सक्ने भएकोले भोली मतदान गरौ भन्ने मात्र हाम्रो अनुरोध थियो । ”

नेपाली कांग्रेसका जिल्ला सचिव रामकृष्ण खाँणले आफ्नै पार्टीको कार्यकर्ताबाट कुनै पनि नेपाली कांग्रेसका नेता कार्यकर्ता असुरक्षा महशुश गर्नु पर्ने अवश्था नरहेको बताए । उनले पार्टीको आन्तरिक निर्वाचन भएको कारण सहकार्यमै निर्वाचन सम्पन्न गरिने बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

दाङमा कारागारमा रहेकी महिलामाथि करणी आरोपमा एक पक्राउ अश्लील भिडियो बनाई महिलाकाे चरित्रहत्या गर्ने पक्राउ सेयर बजार ४१ अंकले घट्यो माओवादी स्थायी समिति बैठक बुधबार, गृहमन्त्रीबारे छलफल हुने कर्नाटक कन्सर्टमा कैलाश खेरमाथि आक्रमण चन्दा आतंक गर्ने जनतान्त्रिक मुक्ति मोर्चाका संयोजकसहित ४ जना कपिलवस्तुमा पक्राउ नेपाली सिनेमा फेस्ट २०२३ मा अनुमतिविना महापुरुष समावेश गरेपछि षट्कोण आर्ट्सको आपत्ति फागुन २५ मा राष्ट्रपतिको निर्वाचन लाफा बी लेबल भलिबलको उपाधी न्यू होराईजनललाई, आयोजक दोस्रो राष्ट्रिय सहमतिको स्वप्निल राजनीति भोटेकोशीको बगाममा टेलिकमको टावर, पहिलोपटक फोन र इन्टरनेटको सेवा अभियुक्त लक्ष्मी महतो कोइरीको बचाउमा उत्रियो एमाले र कोइरी समाज अमेरिकी उपविदेश मन्त्रीले भेटिन् प्रधानमन्त्री प्रचण्डलाई बुटवलको बुद्धनगरदेखि नहरपूर जोड्ने सडक निर्माणको काम शुरु सुकुम्बासी बस्ती हटाउन मेयर बालेनले मागे प्रधानमन्त्रीसँग सहयोग सहिदहरूको सपना पूरा गर्न सबै एकजुट होऔँ : प्रधानमन्त्री पेट्रोल छर्केर आगो लगाउँदा श्रीमती गम्भीर घाइते, छोराको मृत्यु सूचनाको हकसम्बन्धी विषयमा प्रधानमन्त्रीले छलफल गर्दै बन्दीपुर क्षेत्रका होर्डिङबोर्ड हटाइँदै कार र ट्याक्सी ठोक्किँदा दुई जनाको मृत्यु