१३ माघ २०७९, शुक्रबार

Jan 27, 2023

भैरहवा । नेपाली कांग्रेसको १४ औं अधिवेशन अन्तरगत रुपन्देहीमा आज संघीय निर्वाचन क्षेत्र अन्तरगतको अधिवेशन सुरु भएको छ । ५ वटा निर्वाचन क्षेत्र रहेको रुपन्देहीमा क्षेत्रीय सभापतिदेखी महाधिवेशन प्रतिनिधि सम्ममा चर्चित अनुहारहरुले उम्मेदवारी दिएका छन् ।

Advertisement

नेपाली कांग्रेसबाट स्थानीय तहमा प्रतिनिधित्व गर्ने स्थानीय तह प्रमुखसँगै लुम्बिनी प्रदेशमा मन्त्री रहेकाहरु क्षेत्रीय अधिवेशनको बिभिन्न पदमा उम्मेदवारी दिएका छन् । नेपाली कांग्रेसबाट लुम्बिनी प्रदेश सभा सदस्यहरु रमा अर्याल, पुष्पा थरुनी, वसिउद्दिन खाँ, फकरुद्दिन खाँ, अष्टभुजा पाठकले महाधिवेशन प्रतिनिधिमा उम्मेदवारी दिएका छन् ।

लुम्बिनी प्रदेशका शिक्षा विज्ञान युवा तथा खेलकुद मन्त्री समेत रहेका नेपाली कांग्रेसका नेता वसिउद्दीन खाँ र अष्टभुजा पाठकले निर्वाचन क्षेत्र नम्बर ४ बाट उम्मेदवारी दिएका छन् । यस्तै रमा अर्याल र पुष्पा थरुनीले निर्वाचन क्षेत्र नम्बर ३ र फकरुद्दिन खाँले निर्वाचन क्षेत्र नम्बर ५ बाट महाधिवेशन प्रतिनिधिमा सर्वसम्मत रुपमा चयन भएका छन् ।

नेपाली कांग्रेसको जिल्ला सभापतिमा उम्मेदवारी दिने तयारी गरि रहेका गृहमन्त्रीका भाई रामृकष्ण खाँणले क्षेत्र नम्बर ३ बाट महाधिवेशन प्रतिनिधिमा उम्मेदवारी दिएका छन् । मायादेवी गाउँपालिका अध्यक्ष ध्रुव नारायण चौधरीले निर्वाचन क्षेत्र नम्बर ४ र देवदह नगरपालिकाका प्रमुह हिरा केसीले निर्वाचन क्षेत्र नम्बर १ को सभापति पदमा उम्मेदवारी दिएका छन् । यस्तै संविधान सभा सदस्य समेत रहेका ईस्तियाक अहमद खाँनले क्षेत्र नम्बर ३ बाट महाधिवेशन प्रतिनिधिको लागि उम्मेदवारी दिएका छन् ।

रुपन्देही निर्वाचन क्षेत्र नम्बर १ मा हिरा केसी र बिश्वनाथ यादव सभापति पदका लागि आ-आफ्नो प्यानल नै खडा गरि चुनावमा होमिएका छन् । क्षेत्र नम्बर २ मा काजीमान श्रेष्ठ र वर्तमान क्षेत्रीय सभापति हरि लम्साल आ-आफ्नो प्यानल बनाई उम्मेदवारी दिएका छन् । निर्वाचन क्षेत्र नम्बर ३ मा वर्तमान क्षेत्रीय सभापति मात्रिका प्रसाद यादव र शुसिल गुरुङको प्यानल बीच चुनाव हुँदैछ । क्षेत्र नम्बर ४ मा पनि वर्तमान क्षेत्रीय सभापति मुकेश यादव र बिनोद श्रीवास्तव बीच प्यानल बनाएर चुनाव हुदैछ ।

यस्तै निर्वाचन क्षेत्र नम्बर ५ मा वर्तमान सभापति वसिउल्लाह खाँ कै नेतृत्वमा सबै पद सर्वसम्मत चयन भएको मूख्य निर्वाचन अधिकृत भेषराज घिमिरेले जानकारी दिएका छन् । नेपाली कांग्रेसको १४ औं महाधिवेशन अन्तर्गत आज देशका अधिकांश स्थानमा प्रतिनिधि सभा निर्वाचन क्षेत्रको अधिवेशन हुँदैछ । आज विभिन्न ६० जिल्लाका १ सय ४८ निर्वाचन क्षेत्रमा अधिवेशन हुन लागेको हो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रवि लामिछानेले प्रधानमन्त्रीसमक्ष बुझाए राजीनामा सर्वोच्चको फैसलालाई स्वीकार्दै रविले भने : म अनागरिक भए ठेकेदारको ढिला सुस्ती विरुद्ध सोच्नै पर्ने भयो : गोकर्ण बिष्ट रवि लामिछानेको सांसद पद खारेज लमजुङमा बालबालिकाले विद्यालयमै च्याउ उत्पादन गरे राष्ट्रपतिमा राष्ट्रिय सहमतिको पहल गर्ने माओवादीको निर्णय बुटवलको इन्टलेक्चुअल स्कुलमा खेलकुदको पुरस्कार वितरण बुटवलमा अक्सिजन सुविधासहितका दुई स्वास्थ्य केन्द्रको निर्माण शुरु निर्वाचन समिक्षा प्रतिवेदन बुझाउन कांग्रेस रुपन्देहीको परिपत्र सर्वोच्च परिसरमा सुरक्षा बढाइयो रवि लामिछानेको नागरिकता विवाद- न्यायाधीशहरु फैसलाको तयारीमा जुटे केपी ओली कप फुटबल प्रतियोगिता हुने, विजेताले १० लाख रुपैयाँ पाउने लुम्बिनी प्रदेशका ४ सहित १६ जिल्लामा कुष्ठरोगीहरुको संख्या उच्च बेलहिया माविमा आधुनिक बाल कक्षा अनिवार्य मार्जिन र आयातमा प्रतिबन्ध लगाउँदा राजश्व संकलनमा असर दिप बोर्डिङमा खाना महोत्सब पर्दामा फर्कंदै मुन्नाभाइ र सर्किटको जोडी नरेन्द्र मोदीलाई ग्रेटर नेपालको ज्ञापनपत्र- गुन्जी नेपालको हो, गतिविधि अन्त्य गर्नू रवि लामिछानेविरुद्धको मुद्दामा बहस सकियो पठानले राखेका यी १० रेकर्ड