१७ माघ २०७९, मंगलवार

Jan 31, 2023

भैरहवा । नेपाली कांग्रेसका १४ औं अधिवेशन अन्र्तगत रुपन्देहीमा सम्पन्न प्रदेश सभा क्षेत्रिय अधिवेशनको ३ (क) मा सुरेन्द्रजंग थापा बिजयी भएका छन् । विवाद मिले पछि सुरु भएको मतगणनामा उनले आफ्ना निकटतम प्रतिद्धन्द्धीलाई ३८ मतले पराजित गरेका हुन् । सभापति पदका लागी पुरन प्रसाद श्रेष्ठले १ सय ४० मत प्राप्त गरे भने सुरेन्द्रजंग थापाले १ सय ७८ मत प्राप्त गरेका छन् ।

Advertisement

मतदान अधिकृत माधव प्रसाद घिमिरेले दिएको जानकारी अनुसार उपसभापति पदमा गोविन्द प्रसाल बस्याल र बिरेन्द्रनाथ श्रीवास्तव बिजयी भएका छन् । उप–सभापति पदका लागी गोविन्द प्रसाद बस्यालले १ सय ६१ मत, बिरेन्द्रनाथ श्रीवास्तवले १ सय ७४ मत, सुभद्रा पौडेलले १ सय ३२ मत, र बाबुराम पौडेलले १ सय ३० मत प्राप्त गरे । यसै गरि सचिव पदको लागी नरेश बहादुर क्षेत्रीले १ सय ३९ मत, याम बहादुर थापा (माईला) ले १ सय ७२ मत, सुनिलराज विष्टले १ सय २५ मत र सुधा कुंवरले १ सय ६० मत प्राप्त गरेका छन् । सहसचिवमा चन्द्र बहादुर पुनले १ सय ३६ मत, टिका आचार्यले १ सय ३० मत, सरोजा सेन्चुरी(सलुजा)ले १ सय ७४ मत र सुभाष चन्द्र यादवले १ सय ४९ मत प्राप्त गरेको मतदान अधिकृत घिमिरेले जनाए ।

खुल्ला तर्फ प्रदेश अधिवेश प्रतिनिधि पदमा खगेन्द्र शर्मा १ सय ५० मत, डिल्लीराज अधिकारी १ सय ५७ मत, दिपक बहादुर कुंवर १ सय ६६ मत, दिपेन्द्र कार्की १ सय ६० मत, दिनेश गौतम १ सय ३९ मत, नारायण कण्डेल १ सय ६१ मत, प्रदीप थापा मरासिनी १ सय ५५ मत, प्रमानन्द सापकोटा (शिव) १ सय ५२ मत, बिशाल चौधरी १ सय ७४ मत, मोहन सिंह १ सय २० मत, राजन जंग राणा १ सय ५४ मत, राजाराम पाल १ सय मत, शान्त कुमार शर्मा १ सय४९ मत, र हेमराज पालले १ सय ३४ मत प्राप्त गरेका छन् ।

अधिवेश प्रतिनिधि खुल्ला महिला तर्फ गायत्री भट्टराई भुषाल १ सय ५६ मत, बिष्णु कुमारी कार्की १ सय २३ मत, मैया पाण्डे १ सय ३४ मत, राधादेवी नेपाल १ सय ३२ मत, रुपा थापा १ सय ७४ मत र शुष्माराज कर्णिकारले १ सय ४७ मत प्राप्त गरेका छन् । प्रदेश अधिवेश प्रतिनिधि खस आर्य तर्फ कमल भण्डारीले १ सय २९ मत, गोविन्द बहादुर खत्रीले १ सय ४१ मत प्राप्त गरे । यस्तै प्रदेश अधिवेश प्रतिनिधि आदिवासी जनजाती तर्फ चित्रा कुमारी रानाले १ सय २ मत र दिपेन्द्रमान श्रेष्ठले १ सय ७२ मत प्राप्त गरे ।

प्रदेश अधिवेश प्रतिनिधि मधेशी तर्फ कन्हैयालाल गुप्ता बनियाले १ सय ७ मत र राजकिशोर यादवले १ सय ६३ मत प्राप्त गरे भने मधेशी महिला तर्फ फुलमति यादवले १ सय ३१ मत र सिमा मल्लाहले १ सय ५७ मत प्राप्त गरे । यस्तै प्रदेश अधिवेश प्रतिनिधि दलित तर्फ किरन देवी सुनारले १ सय ३२ मत र बिक्रम बहादुर सुनारले १ सय ६१ मत प्राप्त गरेको मतदान अधिकृत माधव प्रसाद घिमिरेले जानकारी दिए ।
प्रदेश अधिवेश प्रतिनिधि मुस्लिममा मोहम्मद ईनायत निर्विरोध चयन भएका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

दाङमा कारागारमा रहेकी महिलामाथि करणी आरोपमा एक पक्राउ अश्लील भिडियो बनाई महिलाकाे चरित्रहत्या गर्ने पक्राउ सेयर बजार ४१ अंकले घट्यो माओवादी स्थायी समिति बैठक बुधबार, गृहमन्त्रीबारे छलफल हुने कर्नाटक कन्सर्टमा कैलाश खेरमाथि आक्रमण चन्दा आतंक गर्ने जनतान्त्रिक मुक्ति मोर्चाका संयोजकसहित ४ जना कपिलवस्तुमा पक्राउ नेपाली सिनेमा फेस्ट २०२३ मा अनुमतिविना महापुरुष समावेश गरेपछि षट्कोण आर्ट्सको आपत्ति फागुन २५ मा राष्ट्रपतिको निर्वाचन लाफा बी लेबल भलिबलको उपाधी न्यू होराईजनललाई, आयोजक दोस्रो राष्ट्रिय सहमतिको स्वप्निल राजनीति भोटेकोशीको बगाममा टेलिकमको टावर, पहिलोपटक फोन र इन्टरनेटको सेवा अभियुक्त लक्ष्मी महतो कोइरीको बचाउमा उत्रियो एमाले र कोइरी समाज अमेरिकी उपविदेश मन्त्रीले भेटिन् प्रधानमन्त्री प्रचण्डलाई बुटवलको बुद्धनगरदेखि नहरपूर जोड्ने सडक निर्माणको काम शुरु सुकुम्बासी बस्ती हटाउन मेयर बालेनले मागे प्रधानमन्त्रीसँग सहयोग सहिदहरूको सपना पूरा गर्न सबै एकजुट होऔँ : प्रधानमन्त्री पेट्रोल छर्केर आगो लगाउँदा श्रीमती गम्भीर घाइते, छोराको मृत्यु सूचनाको हकसम्बन्धी विषयमा प्रधानमन्त्रीले छलफल गर्दै बन्दीपुर क्षेत्रका होर्डिङबोर्ड हटाइँदै कार र ट्याक्सी ठोक्किँदा दुई जनाको मृत्यु