१७ माघ २०७९, मंगलवार

Jan 31, 2023

गुगलबाट फाइल तस्वीर

दाङ। नेपाललाई अबको चार वर्षभित्र सडकआश्रित मानवमुक्त गर्ने लक्ष्य राखिएको छ । मानव सेवा आश्रमले आगामी २०८२ सालभित्र नेपालमा सडकआश्रित मानवमुक्त बनाउने योजना अघि सारेको हो । 

Advertisement

मानव सेवा आश्रमले अबको चार वर्षभित्र सडकमा बेवारिसे अवस्थामा जीवन बिताइरहेका नागरिकलाई सहारा दिने प्रतिबद्धता गरेको हो । आश्रमका संस्थापक रामजी अधिकारीले अबको चार वर्षभित्र सडकआश्रित मानवमुक्त नेपाल बनाउने उद्देश्य अनुरूप आफूहरू अघि बढिरहेको बताए । 

सडक आश्रित मानवमुक्त अभियानलाई सार्थक बनाउन दाङको तुलसीपुरमा पनि मानव सेवा आश्रमको सञ्चालन गरिएको छ । लुम्बिनी प्रदेशका कानुन, महिला, बालबालिका तथा ज्येष्ठ नागरिक मन्त्री रमा घर्तीले आश्रमको उद्घाटन गरेकी छन् ।  

मन्त्री घर्तीले सडकआश्रित मानवमुक्त अभियानलाई सार्थक बनाउन प्रदेश सरकारले आवश्यक सहयोग गर्ने बताइन् । मानव सेवा आश्रम दाङ शाखाको उद्घाटन गर्दै मन्त्री घर्तीले बेसहारा सडक मानवको उद्धार तथा आवश्यक पालन पोषण सरकारको प्रमुख दायित्व भएको बताइन् । उनले प्रदेश सरकारले आगामी आर्थिक वर्षमा प्राथमिकताका साथ आवश्यक बजेट विनियोजन गर्ने प्रतिबद्धता व्यक्त गरेकी छन् । 

बेसहारा, अशक्त तथा विभिन्न कारणले सडकमा बेवारिसे जीवन बिताइरहेका नागरिकलाई सहारा प्रदान गर्ने उद्देश्यले स्थापना भएको मानव सेवा आश्रमको तुलसीपुर शाखाको उद्घाटन गरिएको हो । नगरप्रमुख घनश्याम पाण्डेले विकासको सबैभन्दा घातक पक्ष भनेको व्यक्ति आफ्नो खराब सोच र व्यक्तिगत स्वार्थका लागि जे गर्न पनि तयार हुनुले वर्तमान अवस्थामा हाम्रो सोचलाई विखण्डन बनाएको बताए । अहिलेको समाजमा पनि युवाहरू बेसहारा बन्नु निकै प्रशंसनीय भएको बताए ।  

मानव सेवा आश्रमले लुम्बिनी प्रदेश सहित ७ वटै प्रदेशका १७ स्थानमा आश्रम सञ्चालनमा ल्याएको छ । आश्रमको तुलसीपुर शाखामा हाल ३७ जना बेसहारा मानिसले सहारा लिइरहेका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

दाङमा कारागारमा रहेकी महिलामाथि करणी आरोपमा एक पक्राउ अश्लील भिडियो बनाई महिलाकाे चरित्रहत्या गर्ने पक्राउ सेयर बजार ४१ अंकले घट्यो माओवादी स्थायी समिति बैठक बुधबार, गृहमन्त्रीबारे छलफल हुने कर्नाटक कन्सर्टमा कैलाश खेरमाथि आक्रमण चन्दा आतंक गर्ने जनतान्त्रिक मुक्ति मोर्चाका संयोजकसहित ४ जना कपिलवस्तुमा पक्राउ नेपाली सिनेमा फेस्ट २०२३ मा अनुमतिविना महापुरुष समावेश गरेपछि षट्कोण आर्ट्सको आपत्ति फागुन २५ मा राष्ट्रपतिको निर्वाचन लाफा बी लेबल भलिबलको उपाधी न्यू होराईजनललाई, आयोजक दोस्रो राष्ट्रिय सहमतिको स्वप्निल राजनीति भोटेकोशीको बगाममा टेलिकमको टावर, पहिलोपटक फोन र इन्टरनेटको सेवा अभियुक्त लक्ष्मी महतो कोइरीको बचाउमा उत्रियो एमाले र कोइरी समाज अमेरिकी उपविदेश मन्त्रीले भेटिन् प्रधानमन्त्री प्रचण्डलाई बुटवलको बुद्धनगरदेखि नहरपूर जोड्ने सडक निर्माणको काम शुरु सुकुम्बासी बस्ती हटाउन मेयर बालेनले मागे प्रधानमन्त्रीसँग सहयोग सहिदहरूको सपना पूरा गर्न सबै एकजुट होऔँ : प्रधानमन्त्री पेट्रोल छर्केर आगो लगाउँदा श्रीमती गम्भीर घाइते, छोराको मृत्यु सूचनाको हकसम्बन्धी विषयमा प्रधानमन्त्रीले छलफल गर्दै बन्दीपुर क्षेत्रका होर्डिङबोर्ड हटाइँदै कार र ट्याक्सी ठोक्किँदा दुई जनाको मृत्यु