१७ मंसिर २०७८, शुक्रबार

Dec 3, 2021

बुटवल । नेकपा केन्द्रीय सदस्य भेसराज भुसालले वर्गविभाजित समाजमा साहित्य, कला र संस्कृति पनि वर्गीय हुने भन्दै श्रमिक जनताको राज्यसत्ता वैज्ञानिक समाजवाद प्राप्तिका लागि जनमत सङ्ग्रहको पक्षमा कलम चलाउन स्रष्टाहरूलाई आग्रह गरेका छन् ।

Advertisement

अखिल नेपाल लेखक सङ्घ, केन्द्रीय समितिले बुटवलमा आयोजना गरेको ‘समसामयिक सिर्जनाका स्वरहरू’ विषयक कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै नेता भुसालले समकालीन चेतना र वर्गीय दृष्टिकोण ज्ञान मापनको आधार भएको भन्दै श्रमजीवी वर्गको पक्षमा कलम चलाउनु समसामयिक सिर्जनाको सौन्दर्यचेत भएको बताए । उनले राजनीतिक क्षेत्रमा देखिएको गलत संस्कृतिलाई बदल्न साहित्यकारहरूले महत्वपूर्ण भूमिका खेल्नुपर्नेमा जोड दिए ।

अखिल नेपाल जनसांस्कृतिक महासङ्घका महासचिव खेम थपलिया, वरिष्ठ लेखक दिल साहनी, रामचन्द्र भट्टराई, ऋषिराम भुसाल, अजम्बरध्वज खाती, दलबहादुर गुरूङले बोल्दै स्रष्टाहरुले विचारलाई कलात्मक बिम्वमार्फत् व्यक्त गर्नुपर्ने बताउँदै श्रमिक जनताको पक्षमा कलम सशक्त हुनुपर्ने उल्लेख गरे ।

कार्यक्रममा कविहरु ज्ञानु केसी, कृष्ण गाउँले, पारस राहादी मगर, साया सापकोटा, रूपा बुढा मगर, रुपसिंह विश्वकर्मा, पवन ज्ञवाली, नयन अर्याल, पदम कार्कीलगायतले वाचन गरेका थिए । सङ्घका महासचिव खोमा तरामु मगरको अध्यक्षता, बिहानी मगरको सञ्चालन र सङ्घका केन्द्रीय सदस्य ज्ञानु केसीको स्वागतमा कार्यक्रम भएको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

घरेलु टोलिले जित्यो आत्मानन्द गोल्डकपको उपाधि नेकपा एमाले वैचारिक कार्यदिशाबाट विचलित बन्यो: नारायणकाजी श्रेष्ठ बुटवल उपमहानगरका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत रेग्मीको विदाई, भारतीलाई स्वागत ‘ओमिक्रोन’बाट जोगिन तत्काल सावधानी अपनाउन आवश्यक : राष्ट्रपति लुम्बिनीसँग जोडिएका ऐतिहासिक तथा पर्यटकीय क्षेत्रको प्रवर्द्धनका लागि साइकल यात्रा आगलागीबाट ७० लाख बराबरको क्षति कांग्रेस बाग्मती प्रदेश सभापतिमा बानियाँ, केसी र प्रधानले दिए उम्मेदवारी ६ करोड बढी लागतमा बुटवलमा गार्डेन मार्ट डिपार्टमेण्ट स्टोर ! कांग्रेस सुदूरपश्चिम प्रदेश सभापतिमा बलायर र मिश्र भिड्दै सुदूरपश्चिम प्रदेश : आन्तरिक मामिला मन्त्रालय तीन महिनादेखि सचिवविहीन, आर्थिक कारोबार बन्दले सेवा प्रवाहमा समस्या राप्रपा महाधिवेशन : नेताहरूलाई भोट माग्न भ्याइनभ्याइ हिमपातले हुम्लामा दुई दिनदेखि हवाई सेवा बन्द विवेकशील साझाले शनिबार ललितपुरमा बृहत आमसभा गर्दै काँग्रेस महाधिवेशनः लुम्बिनीमा शाह र पुनले प्यानलसहित गरे उम्मेदवारी दर्ता पानीमा डुबेर डेढ वर्षिया बालिकाको मृत्यु ४४ लिटर रक्तचन्दनको तेल सहित २ जना पक्राउ अग्रता जोगाउन नसक्दा फ्रेन्ड्सले थ्री स्टारसँग अंक बाँड्याे नायिका करिश्मा र गायिका रचना पनि कक्षा १२ उत्तीर्ण कार दुर्घटना हुँदा अस्पतालका ५ कर्मचारीको मृत्यु रेडपाण्डाको जस्तो देखिने छाला सहित २ जना पक्राउ