११ आश्विन २०७९, मंगलवार

Sep 27, 2022

फाइल तस्बीर

असोज २६,
बुटवल । हिन्दुहरुको महान पर्व विजया दशमीको अन्तिम दिन आज कोजाग्रत पूर्णिमा देशैभर हर्षोल्हासका साथ मनाइँदै छ । विभिन्न शक्ति पिठ तथा घर–घरमा रहेका जमरालाई धार्मिक तिर्थस्थलहरुमा विसर्जन गर्ने प्रचलन रहेको छ । यसैबीच बुटवलको देवीनगर चौपारीमा आज मौलिक सास्कृतिक झल्काउने सरायँ नाच प्रदशन हुदै छ।

बुटवल ११ देवीनगर स्थीत नवदुर्गा मन्दिर समितिको आयोजनामा हुने सरायँ नाच प्रदशनीमा बुटवलका विभिन्न टोल विकास सस्था तथा सहकारी द्वारा समुहगत रुपमा सरायँ नाच प्रस्तुत गर्ने कार्यक्रम रहेको मन्दिर व्यवस्थापन समितिका उपाध्यक्ष कुल बहादुर के सी ले जानकारी दिए । आज दिउसो ३ बजे देखि सुरु हुने सरायँ नाच पश्चात विभिन्न सास्कृतिक कार्यक्रम प्रस्तुत हुने र नवदुर्गाको फूलपाती विसर्जन गर्ने कार्यक्रम समेत रहेको उपाध्यक्ष के सी ले बताए । समुहगत रुपमा प्रस्तुत गर्ने सहभागीहरुलाई पुरस्कारको समेत व्यवस्था गरिएको जनाइएको छ पाल्पा, गुल्मी, अर्घाखाँची जिल्लामा नाचिने सरायँ नाच विगत ७ वर्ष देखि बुटवलमा पनि प्रदशन गर्न लागिएको हो ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रोटरी डाउनटाउनको डेगु रोकथाम र सचेतना अभियान समानुपातिक बन्दसूचीमा भएका त्रुटिहरु परिमार्जन गरिनेछ : कांग्रेस कार्यकाल सकिँयाे तर सरकारी सम्पतिमाथिकाे सांसदकाे रजाँई अझै सकिएन नेप्सेमा १५ अंकको वृद्धि बसको ठक्करबाट २१ महिने बालकको मृत्यु डेंगु बिरामीको संख्या साढे २५ हजार नाघ्यो, हालसम्म ३२ जनाको मृत्यु निर्वाचन आचारसंहिता बुधबारदेखि लागू हुने सिलौटाले छातीमा प्रहार गरी श्रीमतीको हत्या वैकल्पिक राजनीतिक बारेको बहस ! आबेको अन्त्येष्टिअघि हजारौँ प्रदर्शनकारी विरोधमा उत्रिए अमेरिकी सहायकमन्त्री एलिजाबेथ भोलि नेपाल आउँदै लुम्बिनी प्रदेशमा पर्यटन प्रर्वद्धनका आधारहरु तीन घण्टादेखि बालुवाटारमा गठबन्धनको बैठक, सिट बाँडफाँट टुंग्याउने प्रयास दक्षिण कोरियाको असैनिकृत क्षेत्रको भ्रमण गर्दै ह्यारिस आश्रममै दशैँ राष्ट्रसंघमा परराष्ट्र सचिवले राखे युक्रेन, अफगानिस्तान, म्यानमार, लिबिया, सिरिया, प्यालेस्टाइन र यमनका विषयमा नेपालको स्पष्ट धारणा हरिकृष्ण कार्की बने कामु प्रधानन्यायाधीश ट्रयाक्टरबाट खसेर एकको मृत्यु मनास्लु हिमपहिराेः एक जनाको मृत्यु, १० को सकुशल उद्धार बेलहिया नाकामा ५ पर्यटकको भब्य स्वागत