१३ माघ २०७८, बिहीबार

Jan 27, 2022

काठमाण्डौं । स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्यामन्त्री विरोध खतिवडाले आगामी दिनमा कोरोनाविरुद्धको खोप लगाउन सहज हुने बताएका छन् । खोप लगाउनका लागि समूह र पालो कुर्नु नपर्ने उनले बताए । त्रिभुवन विश्व विद्यालय शिक्षण अस्पताल महाराजगञ्जमा बिहीबार फाइजर खोप अभियानको अनुगमन गर्दै मन्त्री खतिवडाले यस्तो बताएका हुन्। अमेरिकी सहायक विदेशमन्त्री डोनाल्ड लुसँगको संयुक्त अनुगमनका क्रममा उहाँले नेपालमा खोपको अभाव नरहेको बताउँदै हरेक जिल्ला र खोप केन्द्रमा गएर सहजै रूपमा लगाउन सकिने बताए  ।

Advertisement

सर्वसाधारणले आफूलाई पायक पर्ने खोप केन्द्रमा जुनसुकै बेला पनि खोप लगाउन सक्ने बताउँदै उनले उपत्यकाका मुख्य अस्पतालमा २४ सै घण्टा खोपको व्यवस्था हुने बताए  । फाइजर खोपबाट देखिने प्रभावलाई न्यूनीकरण गर्न पहिलो चरणमा १२ वर्षदेखि माथिको उमेर समूहका दीर्घरोगीलाई खोप प्रदान गरिएको जानकारी दिए। सरकारले ६० लाख फाइजर खोप ल्याउन लागेको पनि उनले बताए।

अमेरिकी सहायक विदेशमन्त्री डोनाल्ड लुले फाइजर खोप प्रभावकारी रहेको बताउँदै फाइजर खोप एकदमै सुरक्षित भएकाले ढुक्क भएर लगाउन आग्रह गरे । फाइजर खोप बच्चा, युवा, वृद्ध सबैका लागि सुरक्षित रहेको र आफ्नी छोरीले पनि फाइजर खोप लगाइसकेको उनले बताए।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

अछामको जनसंख्या साढे २८ हजारले घट्यो अनुमतिबिना सार्वजनिक स्थलमा फोटो,भिडियो खिच्न नपाइने तिनाउमा मृत भेटिएकी महिला सैनामैनाकी जित कुमारी घरेलु मैदानमा आर्मीलाई हराउँदै मनाङ फाइनलमा चिकित्सा शिक्षा आयोगका उपाध्यक्ष डा. गिरीमाथि ढुंगा प्रहार बुटवलको कालिकापथ वाइपास सडक : आधा अवधि सकिँदा २० प्रतिशत प्रगति तिलोत्तमाको डिङ्गरनगर र हरिहरपुरलाई जोड्न तिनाउ नदीमा पुल नेपालमा तीन करोड डोज खोप लगाइयो दिल्लीमा सप्ताहन्तको कर्फ्यू र जोरबिजोर व्यवस्था हट्यो थप ८ हजार १७ जनामा कोरोना संक्रमण, १५ जनाको मृत्यु कोरोना संक्रमणबाट मृत्यु हुनेको संख्या तीन पुग्यो काेराेना न्यूनीकरणका लागि जुम्लामा एकीकृत हेल्प डेस्क स्थापना स्थानीय तहको निर्वाचन : आयोग पदाधिकारीपछि कांग्रेसमा छलफल गर्दै प्रधानमन्त्री देउवा मन्त्री रेणु यादवविरुद्ध कारबाही गर्न कांग्रेस नेताको उजुरी सेजमा ‘शक्ति’ प्रर्दशन, कानून पालना गर्न नसके पछि मुद्दा लासमा पनि दलालको नङ्ग्राः एउटै मृतकको १० लाख झ्याम् विपद्का विभिन्न घटनामा परी २४ घण्टामा दुई जनाको मृत्यु, १० जना घाइते मृतकका परिवारलाई साढे चार लाख बीमा रकम जिप दुर्घटनामा दुई जनाको मृत्यु, एक घाइते कोभिड खोप नलगाएको भन्दै अस्पतालद्वारा विरामीको मुटु प्रत्यारोपण गर्न अस्वीकार