५ माघ २०७८, बुधबार

Jan 19, 2022

काठमाडौं । प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्रशमशेर जबराबाहेकका न्यायाधीशको बैठकले गोलाप्रथाद्वारा मुद्दा सुनुवाइ गर्न सर्वोच्च अदालत नियमावली र मुद्दा सुनुवाइसम्बन्धी कार्यविधि संशोधन गरेको छ । 

Advertisement

१८ जना न्यायाधीशहरूको बैठकले नियमावली र निर्देशिका संशोधन गरे पनि तत्काल मुद्दा सुनुवाइ भने नहुने भएको छ । 

पूर्वसहमतिअनुसार न्यायाधीशहरूको बैठकले सर्वसहमतिबाट पारित गरेको नियमावली र निर्देशिकामा प्रधानन्यायाधीशले हस्ताक्षर गरेपछि कानुन मन्त्रालयमार्फत राजपत्रमा सूचना प्रकाशित गर्न पठाइने छ । 

राजपत्रमा सूचना प्रकाशन भएर आएपछि गोलाप्रथाबाट मुद्दाको सुनुवाइ गर्ने मिति तय गर्न पुनः फुलकोर्ट बैठक बस्नुपर्ने हुन्छ । 
सर्वोच्च अदालतका एक न्यायाधीशका अनुसार प्रधानन्यायाधीशले हस्ताक्षर गरेर राजपत्रमा सूचना प्रकाशित भएपछि पुनः फुलकोर्ट बैठक बस्नेछ । 

‘राजपत्रमा प्रकाशन हुनेवित्तिकै मुद्दा सुनुवाइ गर्ने भन्ने हुँदैन, कन दिनबाट सुरु गर्ने भन्ने विषय टुंगो लगाउन पुनः फुलकोर्ट बस्नुपर्छ, त्यो बैठकले तय गरेको मितिबाट मात्र गोलाप्रथाको पेसीबाट तय हुने मुद्दा हेर्ने हो,’ एक न्यायाधीशले न्युज कारखानासँग भने ।

उनका अनुसार शुक्रबार राजपत्रमा सूचना प्रकाशित भएमा सोही दिन या आइतबार पुनः फुलकोर्ट बैठक बसेपछि मात्र गोलाप्रथा लागू हुने मिति तय हुनेछ । 

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रहेनन् विश्वका सबैभन्दा जेष्ठ व्यक्ति संक्रमण मुक्त भएपछि मात्र काममा नवलपुर जेसीजको पदहस्तान्तरण,‘महिला सवल र सक्षम छन्’ पशुपतिसहितका मठमन्दिरमा आजदेखि नित्य पूजा मात्र कवाड पसलको नाममा प्रतिवन्धित जडिबुटी कारोबार : प्रहरीको छापा, ठूलो परिमाणमा बरामद दर्शकले महोत्सवको स्टेज भत्काए, गाडीमा आगजनीपछि प्रहरीद्वारा अश्रु ग्याँस प्रहार ४२ तोला अवैध सुनसहित दुई जना पक्राउ ३ मितेरी गाउँपालिका बीच ४ वर्षको अनुभव साटा-साट प्रेस युनियन सुनसरीले सञ्चारकर्मीको ७ लाखको दुर्घटना बीमा गर्ने १० करोड मानिसमा कोभिडको दीर्धकालिन लक्षण सर्लाहीमा बस दुर्घटना, १७ जना घाइते गड्यौली मलको व्यवसायिक उत्पादनतर्फ सैनामैनाका कृषक समावेशी अर्थतन्त्र वाम पक्षधरहरु एक ठाउँमा होउ ! बुटवलकाे बुद्धनगर खानेपानी संस्थाद्वारा रक्तदान सैनामैनामा बुधवारदेखि एन्टिजेन परीक्षण, कुन वडामा कहिले ? जानकारीसहित प्रधानमन्त्री कपको फाइनलमा एपीएफ र पुलिस भिड्ने प्रदेशको नाम मधेस राखेको विरोधमा जनकपुरमा पुत्ला दहन काठमाडौं उपत्यकामा माघ मसान्तसम्म आमसभा, जुलुसमा रोक, सरकार भन्छ- लकडाउन हुन्न एकैदिन १० हजार २५८ जनामा कोरोना संक्रमण