११ आश्विन २०७९, मंगलवार

Sep 27, 2022

असोज २५,

Advertisement

उत्तरी सिरियाका करिब एक लाखभन्दा बढी मानिसहरुले घरबार छोडेका छन्। बिगत तीन दिनदेखि टर्कीले कुर्दिश लडाकुविरुद्ध आक्रमण सुरु गरेपछि मानिसहरुले घर छोड्न थालेका हुन्। संयुक्त राष्ट्रसंघको एक रिपोर्टअनुसार ११ जना आम नागरिक मारिएका छन् भने कैयौं कुर्दिश लडाकुहरु मारिएका छन्। टर्कीको आक्रमणपछि त्यहाँ इस्लामिक स्टेटले पनि फेरि विष्फोटका घटनाहरु थालेको छ।

कयौ मानिसहरु स्कूलहरुमा शरण लिइरहेका छन्। संयुक्त राष्ट्रसंघले सिरियाको अवस्थाप्रति चिन्ता व्यक्त गरेको छ। अमेरिकाले सिरियाबाट आफ्ना सैनिक फिर्ता गरेसँगै टर्कीले आक्रमण सुरु गरेको हो। टर्कीको यो आक्रमणप्रति अन्र्तराष्ट्रिय स्तरमा आलोचना भइरहेको छ। उसमाथि आर्थिक प्रतिबन्ध लगाउने तयारी पनि भइरहेको छ। टर्कीद्वारा सिरियामा चलाइएको सैनिक अभियानलाई लिएर यूरोपेली नेताहरूले आगामी हप्ता हुने यूरोपेली संघ (इयू) सम्मेलनमा प्रतिबन्धका बिषयमा छलफल गरिने फ्रान्सका इयू मामिला मन्त्री अमिली दे मन्टचालिनले बताएका छन्।

दे मोन्टचालिनले फ्रान्स इन्टर रेडियोस भने ‘पक्कै पनि इयूले टर्की्विरूद्ध प्रतिबन्धका लागि तयारी अवस्थामा छ। प्रस्ताव छलफलका लागि इयूमा दर्ता भैसकेको छ। यसबारे आगामी हप्ता यूरोपेली परिषद्मा छलफल हुने छ।’ उहाँले थपे, ‘अहिले कुनै बिषय पनि बन्द भएको छैन। सबै बिषय छलफलका लागि खुला छन् जतिवेला यूरोपेली नागरिकको प्रतिकुल तथा यूरोप क्षेत्रमा अस्थिरताविरोधी गतिविधि हुन्छन् यूरोपेली शक्ति शक्तिहीन बनेर बस्ने छैनन्।’ बिहीबार २८ सदस्यीय यूरोपेली समूहले संयुक्त विज्ञप्ति जारी गरी टर्कीलाई सिरियाको उत्तरी क्षेत्रमा सैन्य गतिविधि रोक्न आह्वान गरेको थियो । -एजेन्सी

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

समानुपातिक बन्दसूचीमा भएका त्रुटिहरु परिमार्जन गरिनेछ : कांग्रेस कार्यकाल सकिँयाे तर सरकारी सम्पतिमाथिकाे सांसदकाे रजाँई अझै सकिएन नेप्सेमा १५ अंकको वृद्धि बसको ठक्करबाट २१ महिने बालकको मृत्यु डेंगु बिरामीको संख्या साढे २५ हजार नाघ्यो, हालसम्म ३२ जनाको मृत्यु निर्वाचन आचारसंहिता बुधबारदेखि लागू हुने सिलौटाले छातीमा प्रहार गरी श्रीमतीको हत्या वैकल्पिक राजनीतिक बारेको बहस ! आबेको अन्त्येष्टिअघि हजारौँ प्रदर्शनकारी विरोधमा उत्रिए अमेरिकी सहायकमन्त्री एलिजाबेथ भोलि नेपाल आउँदै लुम्बिनी प्रदेशमा पर्यटन प्रर्वद्धनका आधारहरु तीन घण्टादेखि बालुवाटारमा गठबन्धनको बैठक, सिट बाँडफाँट टुंग्याउने प्रयास दक्षिण कोरियाको असैनिकृत क्षेत्रको भ्रमण गर्दै ह्यारिस आश्रममै दशैँ राष्ट्रसंघमा परराष्ट्र सचिवले राखे युक्रेन, अफगानिस्तान, म्यानमार, लिबिया, सिरिया, प्यालेस्टाइन र यमनका विषयमा नेपालको स्पष्ट धारणा हरिकृष्ण कार्की बने कामु प्रधानन्यायाधीश ट्रयाक्टरबाट खसेर एकको मृत्यु मनास्लु हिमपहिराेः एक जनाको मृत्यु, १० को सकुशल उद्धार बेलहिया नाकामा ५ पर्यटकको भब्य स्वागत सिक्लेस हाइड्रोपावरको आईपीओ बाँडफाँट