२३ श्रावण २०७९, सोमबार

Aug 8, 2022

विश्वका १ सय देशका नेताहरु २०३० सम्म वन फडानी रोक्नका लागि सहमत भएका छन् । यस परियोजना अन्तर्गत जंगलको रक्षाका लागि १९ बिलियन अमेरिकी डलर सार्वजनिक र निजी लगानी गर्नेगरी मंगलबार सम्झौतापत्रमा हस्ताक्षर हुने कार्यक्रम रहेको छ ।  

यसलाई कोप २६ सम्मेलनको पहिलो मुख्य सहमति मानिएको छ । ब्राजिलमा अमेजनको जंगलमा वन फडानी रोकिएको छैन । तर, ब्राजिलले पनि यस सम्झौतामा हस्ताक्षर गर्दैछ । विज्ञहरुले यस घोषणाको स्वागत गरेका छन् । 

बेलायतका प्रधानमन्त्री बोरिस जोनसोनले मंगलबार हुने सहमतिलाई ‘पृथ्वीका जंगलहरु जोगाउने र पुनस्र्थापना गर्ने दिशामा कोशेढुंगा सम्झौता’ भनेका छन् । बेलायतको स्कटल्यान्डस्थित ग्लासगो शहरमा कोप २६ सम्मेलन आयोजना भइरहेको छ । जलवायु परिवर्तनलाई न्युनिकरण गर्न र नियन्त्रणमा राख्नका लागि दुई साता लामो यस सम्मेलन महत्वपूर्ण साबित हुने अनुमान लगाइएको छ । 

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

फोहर व्यवस्थापन : सोचमा नै छ खोट बजेट भाषण अनुसार नै तलब वृद्धि हन्छ : अर्थमन्त्री शर्मा काँग्रेस नेताहरूकाे बैठकः सय सिट राखेर मात्र गठबन्धन गर्न सुझाव भोलि देशैभरका नासु बिदामा बस्ने पूर्व–पश्चिम लोकमार्गमा बस दुर्घटना, पाँच जना घाइते निर्मला प्रकरणमा मुछिएका दिलीपले युवतीलाई दुर्व्यवहार गरेको आरोप, अनुसन्धान जारी विश्वका लागि ताइवान किन यति महत्त्वपूर्ण छ ? गैरसांसदको कार्यकाल सकिएसँगै मन्त्री छान्न संसदीय दलको बैठक हेटौंडामा पाँच सवारीसाधन एक-अर्कासँग ठोक्किएपछि… चितवनमा दुई अर्ब लगानीमा क्यान्सर अस्पताल निर्माण ‘तिम्रै मान्छे हुम कर’ सार्वजनिक नेपाल समाजवादी पार्टीको लुम्बिनी इन्चार्जमा खनाल जापानको आधुनिक प्रविधि नेपालमा भित्र्याउनका लागि पहल गर्न प्रचण्डकाे आग्रह नेपाल खेलकूद महासंघ तिलोत्तमा ११ मा वडा कमिटि, अध्यक्षमा पुन आज कतिमा कारोबार भैरहेको छ सुनचाँदी ? ज्ञानेन्द्र शाही जुम्लाबाट चुनाव लड्ने इजरायलद्वारा गाजा युद्धविरामको प्रस्ताव स्वीकार भूमि आयोगः सम्झौतामा स्थानीय तहहरुको वेवास्ता, भूमिहीनहरु निराश सत्ता गठबन्धनलाई सिट बाँडफाँट मिलाउन कति सहज? गरिब किन गरिब भए !