२ भाद्र २०७९, बिहीबार

Aug 18, 2022

परासी । पश्चिम नवलपरासीको बर्दघाट नगरपालिका नगर कार्यपालिका कार्यालयको गत आ.व २०७७।७८ को बार्षिक प्रगति समिक्षा गोष्ठी बर्दघाटमा सम्पन्न भएको छ । बर्दघाट नगरपालिकाका नगरप्रमुख धिरज शर्मा बस्यालको अध्यक्षतामा सम्पन्न गोष्ठीमा नगरपालिकाले गत आ.व को बित्तिय लक्ष्य र प्रगतीका बारेमा समिक्षा गरिएको थियो ।

Advertisement

बर्दघाट नगरपालिकाले गत अर्थिक बर्षमा १ अर्ब ४ करोड बजेट मा ८२ .०६ प्रतिशत प्रगती गरेको प्रतिवेदन प्रस्तुत गरिएको थियो सो अवसरमा कृषि शाखा प्रमुख युवराज लम्साल ,स्वास्थ्य शाखा प्रमुख माधव ज्ञवाली , पशुपंक्षी विकास शाखा प्रमुख भरत लम्साल ,शिक्षा शाखा प्रमुख ईन्द्र बहादुर कुवर महिला तथा बालबालिका शाखा ,अप्सरा सुवेदी , लेखा शाखा प्रमुख बिष्णु पुरी लगायतले आ, आफ्रना शाखाको प्रगती प्रतिवेदन प्रस्तुत गरेका थिए ।

सो अवसरमा नगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत मेघनाथ पाध्या ले नगरमा कुल ७७८ योजनाहरु रहेकोमा उपभोक्ताा समिति बाट ६७८ ठेक्का प्रक्रियाबाट ७० र कोटेशन विधि बाट ३० योजना हरु सम्पन्न् भएको र प्रतिवेदन प्रस्तुत गर्दै चालु खर्च तर्फ ८६.७५ प्रतिशत र पुजिगत खर्च तर्फ ७९.०८ प्रतिशत खर्च भएको बताए । साथै आर्थिक बिकास तर्फ ७८.३१ प्रतिशत , सामाजिक बिकास तर्फ ९५.१८ प्रतिशत , पुर्वाधार विकास तर्फ ७४.०९ प्रसतशत , सुसाशन तथा अन्तर सम्बन्ध्ति क्षेत्र मा ८६.६५ प्रतिशत कार्यालय सञ्चालन तथा प्रशासनिक तर्फ ८७.५३ प्रतिशत खर्च भएको प्रतिवेदन प्रस्तुत गरेका थिए ।

सो अवसरमा नगरले गत आ.व मा विभिन्न शिर्षक बाट ९ करोड ९४ लाख पुजी सञ्चित भएको र नगरको विभिन्न शिर्षक र समयमा गरी करिब १० करोड बेरुजु रहेकोमा ३ करोड बेरुजू फर्याैट भईसकेको र बाकी बेरुजु कमी गर्ने लक्ष्यका साथ काम भईरहेको बताए । कार्यक्रममा नगर उप प्रमुख मायादेवी पौडेल ,कार्यपालिका सदस्य हरु ,नगरपालिकाका विभिन्न शाखा प्रमुख, राजनितिक दलका प्रतिनिधि , विभिन्न संघ संस्थाका प्रतिनिधि लगायत सञ्चारकर्मी को सहभागिता रहेको कार्यक्रमको संचालन नगरपालिकाका योजना शाखा प्रमुख पुष्कर काफ्लेले गरेका थिए।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

नवलपरासीमा एक वर्षमा १८७ वटा सवारी दुर्घटना : ३४ जनाको मृत्यु, २७८घाइते प्लास्टिक झोला प्रतिबन्ध : कार्यान्वयनमा चूनौतीपूर्ण पूर्व-पश्चिम राजमार्गमा बसको ठक्करबाट अटो रिक्सामा सवार ३ जनाको मृत्यु, एक घाइते मौसम : लुम्बिनीका केहि स्थानमा मेघ गर्जनसहित मध्यम वर्षाको सम्भावना कलंकीको खसीबजार हटाउन काठमाडौं महानगरको १५ दिने अल्टिमेटम प्रतिनिधिसभा बैठक : नागरिकता विधेयक संसोधन नगरी आजै पारित गर्ने तयारी यस्ता छन् धरानका मेयर हर्क साम्पाङका १०० दिनका १३ काम काठमाडौंको फोहोर व्यवस्थापनमा चारबुँदे सहमति पशुआहारका लागि गाउँकै उद्योगमा उत्पादन भएको ‘साइलेज’ प्रयोग ‘भारत गौरव पर्यटक रेल’ दोस्रो पटक जनकपुरधाम आउँदै लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा १५० शैय्याको नयाँ भवनबाट प्रसूति सेवा बन्दीलाई कारागारभित्रै अस्पताल मुख्यमन्त्री केजरीवालद्वारा ‘भारतलाई पहिलो बनाऔँ’ अभियान सुरु ‘पत्रकार कुट्ने’ परासीको पाल्हीनन्दन प्रमुखलाई कारवाहीको माग निर्वाचन सुरक्षा योजना बनाउन आयोगको निर्देशन अर्थमा चुक्यो लुम्बिनी सरकार नवलपरासीको विभिन्न स्थानबाट फरार ७ जना प्रतिवादी पक्राउ दार्चुलामा जीप दुर्घटना : पाँच जनाको मृत्यु, छ घाइते लुम्बिनी फोटो ग्राफर संघको सप्ताहव्यापी कार्यक्रम , ५० जनाले गरे रक्तदान लुम्बिनी सरकारले आफ्नाे सेवा सुविधा वृद्धिका लागि खुलायाे बाटाे, थप नियुक्तिका लागि अनुसूची हेरफेर