१ भाद्र २०७९, बुधबार

Aug 17, 2022

काठमाडौं । बलिउडका रोमान्स किङ शाहरुख खान ५६औँ वर्षमा प्रवेश गरेका छन् । सन् १९९२ मा बलिउडमा डेब्यु गरेका शाहरुखले अहिले पनि बलिउडमा तहल्का पिटिरहेका छन् । पछिल्लो समय उनी अभिनेतासँगै निर्माता, आईपीएलकाे टिम कोलकाता नाइट राइडर्सको मालिक, भीएफएक्स कम्पनीका रेड चिल्लीका मालिकको रुपमा समेत परिचित छन् । बलिउडमा तीन दशक पूरा गर्ने तयारीमा रहेका शाहरुखका केही फिल्म भने उनी आफैले समेत बिर्सन लायक छन् । ती फिल्म यस्ता थिए, जुन सुटिङ हुँदाहुँदै रोकिएनन् मात्र त्यसको चर्चासमेत मिडियामा भएन । केही यस्तै फिल्मको चर्चा गरौँ ।

Advertisement

अहमक : सन् १९९१ मा शाहरुखले ‘अहमक’ फिल्ममा हस्ताक्षर गरेर सुटिङ थाले । जसलाई मणि कौलले निर्देशन गरिरहेका थिए । यसमा अयूब खान र मीता वशिष्ठ पनि मुख्य भूमिकामा थिए । यो फिल्म तयार पनि भयो तर प्रदर्शनमा आएको छैन । यद्यपि यसलाई सन् २०१५ मा आयोजित एक फिल्म फेस्टिभलमा भने प्रदर्शन गरिएको थियो ।

शिखर : सन् १९९५ मा उनले ‘शिखर’ नामक फिल्मको छायाँकन गर्ने चर्चा थियो । यसलाई चर्चित निर्देशक शुभाष घईले निर्देशन गर्दै थिए । भारतीय मिडियामा आएको खबरलाई मान्ने हो भने यसको छायाँकन सुरु पनि गरिएको थियो, जसमा शाहरुखको को-स्टार माधुरी दीक्षित थिइन् । तर, आपसी समझदारी नहुँदा सुभाषले फिल्मको छायाँकन नै रोके । त्यस पश्चात निर्देशक घईले यसलाई नयाँ कथामा फिल्म निर्माण गरे ।

किसी से दिल लगाके देखो : शाहरुखले सन् १९९६ मा फिल्म ‘किसिसे दिल लगाके देखो’मा हस्ताक्षर गरे । लभ स्टोरी फिल्मले दर्शक मन जिति रहेको समयमा यसको नामले नै आकर्षण गर्नु स्वभाविक थियो । यसमा उनीसँगै आयशा जुल्का र मधु पनि लिड रोलमा थिए । तर , फिल्मको सुटिङ त सुरु भयो, पूरा हुन् सकेन ।  

रश्क : शाहरुखले सन् २००१ मा फिल्म ‘रश्क’ साइन गरे । फिल्ममा उनिसँगै बिग बि अर्थात् अमिताभ बच्चन र जुही चावला पनि थिए । फिल्मको छायाँकन पूरा पनि भयो । तर, फिल्म भने रिलिज हुन् सकेन । फिल्मलाई केही वितरकले रिलिज गर्ने कोसिस नगरेका पनि होइनन् तर त्यतिबेलाको उनको स्टारडमले काम गरेन । घाटा खाएर वितरकले रिलिज गर्ने आट गरेनन् ।

एक्स्ट्रीम सिटी : पछिल्लो समय बलिउडबाट हलिउडमा गएर काम गर्ने धेरै छन् । इरफान खान, दीपिका पादुकोण, प्रियंका चोपडा लगायतले हलिउड फिल्ममा काम गरिसकेका छन् भने अनिल कपूर पनि ‘मिसन इम्पोसिबल’सिरिजमा देखिएका थिए । इरफानकाे निधन भइसकेकेा छ ।  तर, त्यस नै शाहरुखले हलिउडमा ट्राइ गरेका थिए । उनले गोप्य रुपमै सन् २०११ मा हलिउड फिल्म ‘एक्सट्रिम सिटी’ छायाँकन गरिरहेका थिए ।

उनी फिल्ममा मुख्य भूमिकामा त थिएनन् तर महत्वपूर्ण रोलमा थिए । उनी फ्यानलाई फिल्मको टिजर सार्वजनिक हुँदा सरप्राइज दिन चाहन्थे । मार्टिन स्कोर्सेसेको निर्देशनमा तयार भइरहेको फिल्ममा लियोनार्डो डिकार्पियो पनि थिए । फिल्मको छायाँकन ३० प्रतिशत भइसकेको थियो तर फिल्म निर्माण कम्पनी समस्यामा परेपछि सुटिङ नै रोकियो । सुटिङ पुरा हुन् सकेन र शाहरुखलाई हलिउड फिल्ममा हेर्ने फ्यानको सपना अधुरै रह्यो ।

बलिउडमा बादशाहको समेत उपमा पाएका शाहरुखले यी फिल्मलाई आफैले समेत याद गर्दैनन् । यिनको चर्चा नत शाहरुखले नै कुनै अन्तर्वार्तामा गरेका छन्, नत मिडियाले नै । 

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

तिलोत्तमाको क्रिमसन अस्पतालमा बिरामीको मृत्यु भएपछि तनावग्रस्त अस्पतालमा जनशक्ति अभाव, बिरामीलाई सास्ती १ लाख २३ हजार उम्मेदवारले निर्वाचन खर्च बुझाएनन्, कारबाही प्रक्रिया सुरु वाइसीएल इन्चार्जसहित माओवादी केन्द्रका युवाहरु एमाले प्रवेश पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य घटाउन सकिँदैन : आयल निगम जन्मदिनको अवसरमा अनाथ आश्रममा भोजन दान तथा वृक्षारोपण रुपन्देहीको सैनामैनामा १२ दिने तीज महोत्सव हुने, करिब ५० लाख खर्च लाग्ने भारतीय ट्रकले जीपलाई ठक्कर दिँदा २ जनाको मृत्यु माओवादी केन्द्र गुल्मीको सचिवमा अशोक थापा चयन नवलपरासीबाट चिनी र खाद्यान्नसहित पिकअप गाडी नियन्त्रणमा सेयर बजार २५ अंकले ओरालाे भारतकी रजनी राईलाई नागरिकता दिलाउनेलाई अझै कारबाही भएन, प्रशासन माैन थप ८४८ जनामा कोरोना संक्रमण, १ को मृत्यु हँसिया हथौडा चिह्न प्रयोग गर्न प्रचण्ड र बाबुरामले दिए आयोगमा निवेदन युवाले हतार गर्दैमा १८ वर्षमा मन्त्री बनाइदिएर केही हुँदैनः ओली लुम्बिनीमा विद्युतको महशुल नतिर्ने साढे २७ हजार ग्राहकको लाइन काटियो लुम्बिनी प्रदेशका पूर्वमन्त्री यादव एमाले प्रवेश देउवाले १० जनालाई केन्द्रीय कार्यसमितिको सदस्यमा मनोनयन गरे राजस्व छली ल्याउँदै गरेकाे १५ लाखको विभिन्न सामानसहित दुई जना पक्राउ बुटवलको सडकबारे नगरप्रमुख पाण्डेयद्वारा सडक विभागको ध्यानाकर्षण