२३ श्रावण २०७९, सोमबार

Aug 8, 2022

बुटवल । प्रेस चौतारी नेपालको लुम्बिनी प्रदेशका १२ वटै जिल्ला शाखाहरुको अधिवेशन आगामी पुष मसान्त भित्र हुने भएको छ । अधिवेशन सम्पन्न गर्नका लागि चौतारीले जिल्लाहरुमा फोकल पर्सन तोकेको छ ।

Advertisement

प्रेस चौतारीको लुम्बिनी प्रदेश कमिटी बैठकले अधिवेशन सम्पन्न गर्न नवलपरासीका लागि यम राना र केशव पराजुली, रुपन्देहीमा प्रदीप आचार्य, कपिलवस्तु पार्वती पाण्डे, पाल्पामा कमलराज तिमिल्सिना, गुल्मीमा युवराज पाण्डे, अर्घाखांचीमा गणेश खनाल, प्युठानमा गिरु भण्डारी, दाङमा टिका बस्नेत, रोल्पा र रुकुममा शोभाखर पन्थी, बांकेमा भेषराज बस्नेत र बर्दियाका लागि रुद्र सुवेदीलाई फोकल पर्सन तोकेको हो ।

बैठकले लुम्बिनी प्रदेशमा ९९ सदस्यीय कमिटी रहने गरी पूर्णता दिएको छ । यसअघि केन्द्रिय सचिवालयले प्रदेश कमिटीमा संयोजक र सहसंयोजक सहित सदस्यहरुको मात्र ब्यवस्था गरेकामा नयाँ ब्यवस्था अन्तर्गत पदाधिकारीको जिम्मेवारी बाँडफाड गरिएको हो । प्रेस चौतारी प्रदेश कमिटीको अध्यक्ष शोभाखर पन्थी (अर्घाखांची), उपाध्यक्ष प्रदीप आचार्य(रुपन्देही),महिला उपाध्यक्ष पार्वती पाण्डे(कपिलवस्तु), महासचिब भेषराज बस्नेत (बाके),सचिव अमृत गिरी(रुपन्देही),सचिव बेनीमाधब बस्याल (नवलपरासी)र कोषाध्यक्ष एल.बी थापा (प्युठान)लाई जिम्मेवारी दिइएको छ ।

बाँकेको कोहलपुरमा सम्पन्न कमिटीको बैठकले लुम्बिनी प्रदेश सरकारले ल्याएको सञ्चार विधेयक सच्याउनका लागि आग्रह गरेको छ । प्रदेश सभामा दर्ता भएको सञ्चार सम्बन्धि व्यवस्था गर्न बनेको एकिकृत विधेयक सञ्चारमैत्री नभएको धारणा संगठनले विगतदेखि नै राख्दै आएको स्पष्ट पारेको छ । विधेयकमा ब्याख्या गरिएका सञ्चार र पत्रकार विरुद्धका दफाहरु, पत्रकारहरुलाई फौजदारी अभियोग सरह सजाय गर्ने र सरकारले सञ्चार गृह बन्द गर्न सक्ने जस्ता व्यवस्था तत्काल खारेज गरी विधेयकमा ब्यवस्था गरिएको प्रेस रजिष्ट्रार नियुक्ति प्रकृयालाई खुला प्रतिस्पर्धाबाट स्वतन्त्र ब्यक्ति छनोट गर्ने ब्यवस्था सहित कानुन निर्माण गर्न माग बैठकले माग गरेको छ ।

यसैगरी मुख्यमन्त्री शंकर पोख्रेल नेतृत्वको सरकारले ५० लाख रुपैयाँको पत्रकार कल्याणकारीकोष स्थापनाको निम्ति रकम विनियोजन गरेकोमा बर्तमान सरकारले कल्याणकारी कोषको रकममा कटौती गरेर सिङ्गो पत्रकारीता क्षेत्रमाथि लात हान्ने काम गरेको बैठकले ठहर गरेको छ ।

प्रेस चौतारीले पत्रकार महासंघ लुम्बिनी प्रदेशले कोरोना विमा गरेबापत ३ जना पत्रकारहरुले पाउनु पर्ने रकम नपाएको भन्दै तत्काल उपलब्ध गराउन माग गरेको छ । बिमा कम्पनी शिखर इन्स्योरेन्सले महासंघलाई रकम भुक्तानी गरेको भए पनि महासंघले सम्बन्धित पत्रकारहरुलाई रकम उपलब्ध नगाएको समाचार केही समयअघि बाहिरीएको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

भोलि देशैभरका नासु बिदामा बस्ने पूर्व–पश्चिम लोकमार्गमा बस दुर्घटना, पाँच जना घाइते निर्मला प्रकरणमा मुछिएका दिलीपले युवतीलाई दुर्व्यवहार गरेको आरोप, अनुसन्धान जारी विश्वका लागि ताइवान किन यति महत्त्वपूर्ण छ ? गैरसांसदको कार्यकाल सकिएसँगै मन्त्री छान्न संसदीय दलको बैठक हेटौंडामा पाँच सवारीसाधन एक-अर्कासँग ठोक्किएपछि… चितवनमा दुई अर्ब लगानीमा क्यान्सर अस्पताल निर्माण ‘तिम्रै मान्छे हुम कर’ सार्वजनिक नेपाल समाजवादी पार्टीको लुम्बिनी इन्चार्जमा खनाल जापानको आधुनिक प्रविधि नेपालमा भित्र्याउनका लागि पहल गर्न प्रचण्डकाे आग्रह नेपाल खेलकूद महासंघ तिलोत्तमा ११ मा वडा कमिटि, अध्यक्षमा पुन आज कतिमा कारोबार भैरहेको छ सुनचाँदी ? ज्ञानेन्द्र शाही जुम्लाबाट चुनाव लड्ने इजरायलद्वारा गाजा युद्धविरामको प्रस्ताव स्वीकार भूमि आयोगः सम्झौतामा स्थानीय तहहरुको वेवास्ता, भूमिहीनहरु निराश सत्ता गठबन्धनलाई सिट बाँडफाँट मिलाउन कति सहज? गरिब किन गरिब भए ! पुरानो सुनलाई टल्काउछौँ भन्दै ठगी गर्ने दुई भारतीय नागरिक पक्राउ सिट बाँडफाँटबारे छलफल गर्न सत्ता गठबन्धनको कार्यदलको बैठक बस्दै कर्णालीका चार ठाउँमा नयाँ सहर, पूर्वाधारको काम छैन सन्तोषजनक