२ जेष्ठ २०७९, सोमबार

May 16, 2022

बैंक कारबाहीमा

काठमाडौ । नेपाल राष्ट्र बैङ्कको निर्देशनविपरीत काम गर्ने ‘क’ वर्गका चार वाणिज्य बैङ्क कारबाहीमा परेका छन्। गत आर्थिक वर्षको चौथो त्रैमासिकमा राष्ट्र बैङ्कको प्रावधानबमोजिम तोकिएको अनिवार्य नगद मौज्दात (सीआरआर)/वैधानिक तरलता अनुपात (एसएलआर) कायम नगर्दा नेपाल बङ्गलादेश बैङ्क, हिमालयन बैङ्क र प्रभु बैङ्क जरिवानामा परेका हुन्।

राष्ट्र बैङ्कअन्तर्गत बैङ्क सुपरिवेक्षण विभागले नेपाल बङ्गलादेश बैङ्कलाई ३० हजार ३२४ रुपियाँ २४ पैसा, प्रभु बैङ्कलाई ३५ हजार ६९५ रुपियाँ १२ पैसा र हिमालयन बैङ्कलाई दुुई पटक (१७ हजार १२३ र १२ हजार ८९९) गरी ३० हजार २१ रुपियाँ जरिवाना गरेको सहप्रवक्ता नारायणप्रसाद पोख्रेलले बताए । गोरखापत्रमा खबर छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

भारतीय प्रधानमन्त्री मोदी लुम्बिनीमा, देउवाले गरे स्वागत भरतपुरमा रेनु भन्दा विजय ४३ मतले अगाडि धनगढीमा मतान्तर बढाउँदै स्वतन्त्र उम्मेदवार हमाल दिल्लीको तापक्रम ४९ डिग्री सेल्सियस, सर्वसाधारणलाई घरभित्रै बस्न अनुरोध भारतीय प्रधानमन्त्री मोदी आज ६ घण्टाको लागि नेपाल आउँदै बुटवलमा खेलराज पाण्डेय १८१४ मतले अघि तिलोत्तमामा एमालेको विजयी सुरुवात, गठबन्धनलाई हराउँदै वडा १ को अध्यक्षमा गिरी सैनामैना २ मा गठबन्धनलाई हराउँदै एमालेका कंडेल विजयी देवदहमा एमालेको अग्रता कायमै, काँग्रेस २०९ मतले पछाडी चितवनका २० वडाको मतपरिणाम सार्वजनिक, कांग्रेस ९ र एमाले ६ वडामा विजयी पोखराको पहिलाे नतिजा : १ मा एमाले, २ मा कांग्रेस विजयी तिलोत्तमामा खाँण र चापागाईं बीच कडा प्रतिस्पर्धा जारी गौतमबुद्ध विमानस्थलमा पहिलाे अन्तर्राष्ट्रिय उडान, जजिरा एयरबेजको जहाज अवतरण बुटवल उपमहानगर-१९ मा प्यानलसहित एमाले विजयी लुम्बिनी प्रदेशसहित यी स्थानमा वर्षाकाे सम्भावना, भाेलि हावाहुरी चल्नसक्ने दाङको बङ्गलाचुलीमा गठबन्धन दल विजयी देवदहमा एमालेको अग्रता कायमै, काँग्रेस १६९ मतले पछाडी तिनाउमा गठबन्धनलाई हराउँदै बहुमत वडासहित एमालेको जित लुम्बिनी भ्रमणले नेपाल–भारत सम्बन्ध अझ मजबुत बनाउने छ : भारतीय प्रधानमन्त्री मोदी तिलोत्तमामा एमालेका चापागाइँ र कांग्रेसका खाँणबीच कडा प्रतिष्पर्धा