४ जेष्ठ २०७९, बुधबार

May 18, 2022

आइपिएलमा थपिए दुई फ़्रेन्चाइजी

काठमाडौँ । इण्डियन प्रिमियर लिग (आइपिएल) मा दुई टिम थपिएका छन् ।भारतीय क्रिकेट कन्ट्रोल बोर्डले २०२२ को आइपिएलका लागि लखनउ र अहमदावादका लागि मोटो रकममा दुई टिम थपेको छ । अब आइपिएलमा टिमको संख्या १० बनेको छ ।

Advertisement

सोमबार दुबईमा भारतीय क्रिकेट कन्ट्रोल बोर्डले दुई नयाँ टिमको घोषणा गरेको हो ।आइपिएल टिमका लागि २२ टिमले निवेदन दिएको बताइएको छ । जसमा लखनउ र अहमदावादलाई छानिएको हो ।

लखनउलाई गोयनका ग्रुपले ७०९० करोडमा किनेको छ । गोयनका ग्रुपले यस अघि २०१६ र २०१७ मा पुने जाइन्ट फ़्रेन्चाइजीमा लगानी गरेको थियो । त्यस्तै सिविसी क्यापिटल्स पार्टनर्सले अहमदावाद फ़्रेन्चाइजीलाई ५६२५ करोडमा किनेको भारतीय मिडियाहरुले उल्लेख गरेका छन् । बोर्डले नयाँ टिमका लागि न्युनतम मुल्य २००० करोड भारतीय रुपैयाँ तोकेको थियो ।

अब लखनउको घरेलु मैदान इकाना स्टेडियम हुने भएको छ भने अहमदावादको घरेलु मैदान नरेन्द्र मोदी स्टेडियम हुने भएको छ ।अब दुई टिम थपिए पछि आगामी डिसेम्बरमा आइपिएलको मेघा अक्सन हुने तयारी भएको छ ।नयाँ टिमका लागि भारतका साथै म्यान्चेस्टर युनाइटेका मालिक ग्लेजर फ्यामिलीले पनि लखनउका लागि बिडमा भाग लिएका थिए ।   

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

सिद्धार्थनगर प्रमुखमा कांग्रेसका इश्तियाक, उपप्रमुखमा एमालेकी उमा विजयी रुपन्देहीको ओमसतिया अध्यक्षमा एमालेका यादव विजयी एमाले अध्यक्ष ओली अस्वस्थ बुटवलको कालिकानगरमा मोटरसाइकल दुर्घटना हुँदा गुल्मीका ४० वर्षीय ज्ञवालीको मृत्यु रुपन्देहीको मायादेवी अध्यक्षमा पुनः कांग्रेसका चौधरी तिनाउ नदिमा डुबेर बुटवलका ८ वर्षिय रिदमको मृत्यु अर्घाखाँचीको सन्धिखर्कमा एमालेसँग गठबन्धन पराजित मतगणना सकिएका चितवनका तीनवटै पालिकामा एमाले विजयी नेप्से झिनो अंकले सुधार बुद्धका ज्ञान बाँड्दै बुटवल लेडि जेसिज पोखरामा मतगणनाका क्रममा विवाद, एमालेको नाराबाजी भरतपुरमा रेनुलाई १९ सय ६ मतको अग्रता गठबन्धनलाई पराजित गर्दै देवदह नगरपालिकाको प्रमुखमा एमालेका ध्रुव खरेल विजयी भारतसँगको असमान व्यापार सम्बन्ध सच्याऔँ : बाबुराम भट्टराई निर्वाचन आयोगले दियो बढीमा पाँच दिनभित्र मतगणना कार्य सम्पन्न गर्न निर्देशन कालिकाका शिक्षकका लागि पुनर्ताजगी तालिम बुटवलमा बम बिस्फोट गराउने ३ जना पक्राउ युवाको हातमा सर्दै स्थानीय सरकारको साँचो बालेन साहले पाएको मत दलप्रतिको आक्रोश : हरिबोल गजुरेल विद्युत् प्राधिकरण टाट पल्टिने अवस्थामा जाँदै छ : योगेश भट्टराई