३ जेष्ठ २०७९, मंगलवार

May 17, 2022

भैरहवा । हिन्दुहरुका सर्वोच्च धर्मगुरु मानिएका शंकराचार्य स्वामी श्री निश्चलानन्द सरस्वती महाराजले नेपाल यस अघि पनि हिन्दु राष्ट्र रहेको, अहिले पनि हिन्दु राष्ट्र रहेको र भविष्यमा समेत हिन्दु राष्ट्र नै रहने दावी गरेका छन् । उनले नेपालबाट सुरु गरि यो अभियानलाई एशिया महाद्विप सम्म नै पु¥याउने बताए ।

Advertisement

हिन्दुहरुका सर्वोच्च धर्मगुरु जगन्नाथपुरी स्थित गोबद्र्धन मठका पिठाधिश शंकराचार्य स्वामी श्री निश्चलानन्द सरस्वती महाराज ३ दिने कार्यक्रम अन्तर्गत अहिले भैरहवामा रहेका छन् । विश्व ओमकार एकता महाअभियानको आयोजनामा नेपाललाई हिन्दु राष्ट्र बनाउने अभियान सहित धर्मगुरुको भैरहवा भ्रमण गराईको छ । भैरहवामा आयोजित आध्यात्मिक जागरण बिराट एकता धर्म सभामा प्रवचन दिदै धर्म गुरु शंकराचार्यले हिन्दुराष्ट्र नेपाल सुरक्षित रहे मात्र भारतको सुरक्षा हुन सक्ने जिकिर गरे । चीनको आँखा नेपालमा रहेको चीनबाट नेपाल असुरक्षित भए यसको असर भारतमा समेत पर्ने उनको भनाई छ ।

उनले हिन्दु राष्ट्रबारे यहाका कम्युनिष्टहरु पनि राजी भए पनि बाहिरबाट खुलेर लाग्न नसकेको बताए । कम्युनिष्टहरु बाहिरबाट नास्तिक रहेको देखाए पनि भित्रबाट उनिहरु धर्मप्रति आस्तिक नै रहेको शंकराचार्यले बताए । कुनै ब्यक्ति वा बस्तु एक क्षणको लागी पनि धर्म निरपेक्ष हुन नसक्ने उनको भनाई छ । यसर्थ धर्म निरपेक्ष भनेको एक शब्द मात्र भएको र यसको कुनै अर्थ छैन । उनले सबै धर्महरुको मूल धर्म सनातन धर्म नै रहेको हुदा यसको शान्तीपूर्वक प्रचारको लागी सबै लाग्न आग्रह गरे ।

यस्तै कार्यक्रममा बोल्दै नेपालका धर्मगुरु डाक्टर चिन्तामणि योगीले अहिले सबै नेपालीहरुको मूख्य उद्देश्य नेपाललाई हिन्दु राष्ट्र बनाउनु रहेको बताए । उनले यसको लागी विश्व ओमकार महाअभियान नै गठन गरि लागेको उनले बताए । नेपाललाई हिन्दु राष्ट्र कायम गराउने अभियानमा हिन्दु धर्मका सर्वोच्च गुरु शंकराचार्यको पनि चासो रहेको र सोही अनुसार उनको नेपाल आगमन भएको उनले जानकारी दिए ।

आदि शंकराचार्यले सनातन धर्मको रक्षा र प्रसार गर्न चार दिशामा चार पीठ स्थापना गरेका थिए । ४ वटा पिठमा ४ जना नै शंकराचार्य छन् । भैरहवा आउने शंकराचार्य गोर्वधन धामका वर्तमान पिठाधिश हुन् । चारवटै शंकराचार्य मध्ये पनि सबै भन्दा उच्च रहेका शंकराचार्य निश्छलानन्द सरस्वती पहिलो पटक भैरहवा आएका हुन । यस अघि ३ बर्ष पहिला उनि नेपाल आएर तत्कालीन प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली सहित एउटै मञ्चमा प्रवचन गरेका थिए ।

मूल आयोजक समितीका संयोजक समेत रहेका उद्योग बाणिज्य महासंघ लुम्बिनी प्रदेश अध्यक्ष कृष्ण प्रसाद शर्माले जगदगुरुको आगमनले यो क्षेत्र नै पवित्र भएको बताए । उनले यो कार्यक्रम कुनै राजनैतिक रुपमा नभई बिशुद्ध रुपमा नेपाललाई हिन्दु राष्ट्र कायम गराउने उद्देश्य सहित आयोजना गरिएको बताए । कार्यक्रम पूर्व भैरहवाको हनुमान मन्दिरबाट भब्य झाँकी निकालिएको थियो ।

शंकराचार्य स्वामी श्री निश्चलानन्द सरस्वती महाराज संगै उनका अनुयायीहरु, बिभिन्न भारतीय धार्मिक गुरु एवम नेपाली धार्मिक गुरुहरुको अहिले भैरहवा क्षेत्रमा बाक्लो उपस्थिति रहेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

भरतपुरमा रेनु विजय सुवेदी भन्दा ५९ मतले अघि गाउँपालिकाका निवर्तमान अध्यक्ष वडा सदस्यमै पराजित ललितपुर महानगरमा चिरिबाबुकाे फराकिलाे अग्रता श्रीलंकामा पेट्रोल हाहाकार, तत्काल ७५ मिलियन डलर आवश्यकः प्रधानमन्त्री बुटवलमा गठबन्धन दलबाट पाण्डेको अग्रता, मतान्तर बढ्दो सैनामैनाको प्रमुखमा गठबन्धन, उप-प्रमुखमा एमालेको अग्रता गुल्मीको रुरु गाउँपालिका अध्यक्षमा यदु ज्ञवाली निर्वाचित स्थानीय निर्वाचन : आज कहाँ-कहाँ हुँदैछ मतदान ? देवदहमा एमालेको अग्रता कायमै, काँग्रेस ४४४ मत पछाडी बालेनले बनाए साढे ४४ सयको मतान्तर भरतपुरमा ४ वटा वडाको मत गणना सकियो, रेणु दाहाल ३० मतले अघि बुटवलमा कांग्रेसका पाण्डे र एमालेका भट्टराईबीच करिब ३ हजार मतको फरक भरतपुरमा पुनः गठबन्धनकी रेनुको अग्रता धुर्कोट गाउँपालिकाको अध्यक्षमा माओवादीका पोखरेल विजयी पहिलो टी-२० मा युगान्डासँग नेपाल १२ रनले पराजित संसदको भोलिबाट ११औँ अधिवेशन सुरु हुने, यस्तो छ कार्यसूची ओलीले राम नेपालमा जन्मेको दाबी गरिरहँदा मोदीले भने– भारतमा भव्य राम मन्दिर बन्दा नेपाली पनि उत्तिकै खुसी छन् २२ वर्षीय राजाबाबुले गाउँपालिका अध्यक्ष जिते मोदीको भ्रमणले लुम्बिनीलाई विश्वभर थप परिचित तुल्याउँछ : प्रम देउवा बुटवलमा खेलराज पाण्डेय बाबुराम भट्टराई भन्दा २१६३ मतले अघि