७ जेष्ठ २०७९, शनिबार

May 21, 2022

अपांगता भएका व्यक्तिहरु

बुटवल । अपांग वाल अस्पताल तथा पुनस्थापना केन्द्र अन्तर्गतको सक्षम परियोजनाले रुपन्देहीका १६ वटा जिल्लाका १ सय भन्दा बढी अपांगता भएका व्यक्तिहरुलाई राहत प्रदान गरेको छ । चामल २५ किलो, नुन २ किलो, चिन १ किलो, दाल ३ किलो, तेल २ लिटर, सावुन ४ वटा, हेन्डस्यानीटाईजर १ वटा, माक्स १ बट्टा र टावेल १ थान गरी ४ हजार ७ सय रुपैयाँ बराबरको प्रति व्याक्तिलाई प्रदान गरिएको हो ।

Advertisement

यो भन्दा पहिला अपांग वाल अस्पताल तथा पुनस्थापना केन्द्रले पहिलो चरणको राहत समेत प्रदान गरिसकेको थियो । कोभिडको कारण दैनिक ज्यालादारी गर्न बाट बञ्चीत अपांगता भएका व्यक्ति तथा तिनका परिवारलाई लक्षित गरेर राहत वितरण गरिएको एचआरडीसी सक्षम परियोजना बुटवलका सुपरभाईजर लेखनाथ आचार्यले जानकारी दिए ।

राहतको दोस्रो चरण अन्तर्गत सोमबार सैनामैना नगरपालिकाका अपांगता भएका व्यक्तिहरुलाई राहत वितरण गरेको छ । सैनामैना नगरपालिकाका १२ परिवारलाई राहत प्रदान गरिएको हो । राहत वितरण गर्दै नगरपालिकाका प्रमुख चित्र बहादुर कार्कीले मानविय सेवाभावले सहयोग गरिएको भन्दै मानविय सेवामा तिनै तहको सरकारको ध्यान पुग्न नसकेको भन्दै सक्षम परियोजनाले गरेको काम उत्कृष्ठ गरेको बताए ।

उनले सक्षम परियोजनाले हाल रुपन्देहीमा सेवा प्रदान गदै आएकोमा केही समय पश्चात परियोजना समाप्त हुन लागेकोमा यसको निरन्तरताको लागि परियोजना बनाएर नगरपालिकामा पेश गर्न र यसको लागि नगरपालिकाले सक्दो सहयोग गर्ने समेत प्रतिवद्धता जनाए ।

कार्यक्रम रुपन्देही अपांगता पुर्नस्थापना केन्द्रका अध्यक्ष सुवी गुरुंगको अध्यक्षता, लेखनाथ अचार्यको सञ्चालनमा भएको हो । कार्यक्रममा रुपन्देही अपांग पुर्नस्थापना केन्द्रका सल्लाहकार कल्पना ढकालले स्वागत मन्तव्य राखेकी थिईन भने कार्यक्रममा एचआरडीसीका राजाराम चौधरी, नेपाल अपांग महिला संघको फोकल पर्सन पार्वती न्यौपानले लगायतले आआफ्नो भनाई राखेका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

भलवारी जेसीजद्वारा मुस्ताङको जन-नर्मल माध्यमिक विद्यालयलाई आर्थिक सहयोग पश्चिम नवलपरासीको बर्दघाटमा बस दुर्घटना, ३१ जना घाईते स्थापितलाई उछिनेर सिर्जना दोस्रो स्थानमा, बालेन अग्रस्थानमा नै ८ वर्ष अघि सौन्दर्य प्रतियोगीलाई बलात्कार गरेको आरोपमा मनोज पाण्डे पक्राउ जिल्ला समन्वय समिति गठनका लागि अर्घाखाँचीमा एमालेकाे स्पष्ट बहुमत रुपन्देहीको भैरहवाबाटै श्रम स्विकृति दिने तयारी काठमाडौंमा ५१ प्रतिशत मतगणना गर्न बाँकी, बालेनको निरन्तर अग्रता बुटवलको प्रमुखमा गठबन्धनबाट पाण्डे, उपप्रमुखमा एमालेकी अर्याल मनास्लु हिमालको वेसक्याम्पमा सेनाद्वारा सफाई अभियान शुरु, ४ हजार किलो बढी फोहर संकलन पदबहालीसँगै जनतालाई राहत भन्दै विद्युत महसुलमा छुट बालेन शाहले कटाए ३४ हजार मत, स्थापितसँगको मतान्तर १५ हजार बढी अमेरिकाको शिकागोमा बन्दुक हमला, कम्तीमा २ जनाको मृत्यु बलात्कारीलाई तत्काल कारबाही गर्न माग गर्दै काठमाडौंमा विरोध प्रदर्शन हेटौंडा उपमहानगरपालिका : एमाले ९, कांग्रेस ८, एस र माओवादी एक/एक वडामा विजयी डोटी बस दुर्घटना : १२ जना घाइते, ५ को अवस्था गम्भीर, बालक बेपत्ता उपमहानगरको पहिलो महिला मेयरमा इतिहास रचेकी लामा विद्यार्थीलाई यौन दुब्र्यवहार गर्ने गुल्मीका २ शिक्षक पक्राउ भरतपुरमा रेनु फराकिलो अग्रतातर्फ, पौडेलले कटाए १० हजार मत मधेसमा ओली ‘मिसन’ सफल-पाँचौंबाट दोस्रो दलतर्फ उक्लिँदै एमाले निर्वाचनमा फूलमाला बिक्री बढ्यो