२ जेष्ठ २०७९, सोमबार

May 16, 2022

भड्किए कोहली

एजेन्सी । टि२० विश्वकप क्रिकेटमा भारतले पाकिस्तानसँग लज्जास्पद हार बेहोरेको छ। विश्वकपमा पाकिस्तानले भारतलाई पराजित गरेको यो पहिलो पटक हो। खेलपछिको पत्रकार सम्मेलनमा भारतीय कप्तान विराट कोहलीमाथि यस्तो प्रश्न उठ्यो कि उनी आफैँ छक्क परे। जब एक पत्रकारले टीम इंडियाको प्लेइङ ११ मा प्रश्न उठाए, तब विराटको फरक रवैया देखियो। 

Advertisement

पत्रकार सम्मेलनमा एक पाकिस्तानी पत्रकारले विराट कोहलीलाई सोधे, ‘टीम इन्डिया छनोटमा प्रश्न उठिरहेको छ, के रोहित शर्माको स्थानमा इशान किशनलाई ल्याउन सकिन्थ्यो ? यो प्रश्नमा विराट कोहलीले पहिले भने कि यो एक धेरै साहसी प्रश्न हो।  

कप्तान विराट कोहलीले उल्टो पत्रकारलाई सोधे, ‘तपाई के गर्नुहुन्छ, मैले मेरो उत्कृष्ट टिमसँग खेलेको छु । रोहित शर्मालाई टी २० टिमबाट हटाउने हो ? के तपाइँ जान्नुहुन्छ कि उनले अन्तिम म्याचमा के गरे ? यदि तपाईलाई कुनै विवाद छ भने मलाई सिधै भन्नुहोस्, म त्यही जवाफ दिनेछु ।’ 

पाकिस्तानसँगको हारपछि कोहलीले भने, ‘हामीले हाम्रो योजनालाई सही ढंगले लागू गरेका छैनौं, यसैले पाकिस्तानले हामीलाई पूर्ण रुपमा हरायो। तीन विकेट चाँडै गुमाएपछि फर्कन निकै गाह्रो हुन्छ। हामीलाई थाहा थियो कि यो हार हुनेछ, त्यसैले त्यहाँ दबाब थियो।’ 

‘पाकिस्तानले हामी भन्दा राम्रो खेलेको छ, जसरी परिस्थिति बदलियो, हामीलाई १०-२० रन बढी चाहियो।’ कोहली भन्छन्, ‘हाम्रो लागि यो एक आतंक बटन मोड होइन, भर्खरै मात्र प्रतियोगिता शुरू भएको छ, यो समाप्त भएको छैन।’  

विजयमा बाबर आजमले के भने ?
पाकिस्तानी कप्तान बाबर आजमले आफ्ना खेलाडीहरुले हरेक रणनीति राम्ररी कार्यान्वयन गरेको बताए र जीतको श्रेय सम्पूर्ण टिमलाई जाने उनको भनाई छ । ‘हामीले हाम्रो रणनीति राम्ररी कार्यान्वयन गरेका छौं। जसरी शाहीन (शाह अफ्रिदी)को शुरू भयो, उसले हाम्रो मनोबल बढायो। स्पिनरहरूले मध्य ओभरहरूमा स्थिति राम्रोसँग ह्यान्डल गरे र हाम्रा बलरहरूले उनीहरूलाई डेथ ओभरहरूमा स्वतन्त्र रूपमा खेल्न दिएनन्।’ आजमले भने । 

‘शितको प्रभावले ब्याटमा बल राम्रोसँग आउँदै थियो । हामीले राम्रो तयारी गरेका थियौं र हाम्रा प्रत्येक खेलाडीले १०० प्रतिशत योगदान दिए। यो मात्र टूर्नामेंटको शुरुवात हो र हामी आगामी खेलहरुलाई पनि गम्भीरताका साथ लिनुपर्छ।’ 

अफ्रिदीले भने – यो जस्तै बनेको म्याचलाई पकड
बायाँ हाते फास्ट बलर शाहिन शाह अफ्रिदी (३१ बलमा ३ विकेट) उत्कृष्ट बलिङका लागि म्यान अफ द म्याच घोषित भए । उनले सुरुमा विकेट लिएर खेललाई जोगाउन सफल भएको बताए । 

‘यो पहिलो पटक हो। जब हामीले भारतलाई हरायौं र हामी गर्व गर्छौं। मलाई थाहा थियो यदि हामी चाँडै विकेट लिन्छौं, यो हाम्रो लागी राम्रो हुनेछ । मेरो प्रयास सकेसम्म धेरै स्विंग प्राप्त गर्न को लागी थियो। नयाँ बल खेल्न गाह्रो थियो, त्यसैले श्रेय बाबर र रिजवानलाई जान्छ।’ अफ्रिदीले भने । 

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

प्रधानमन्त्री देउवा र भारतीय समकक्षी मोदीले मायादेवी मन्दिरमा एकसाथ गरे प्रार्थना भारतीय प्रधानमन्त्री मोदी लुम्बिनीमा, देउवाले गरे स्वागत भरतपुरमा रेनु भन्दा विजय ४३ मतले अगाडि धनगढीमा मतान्तर बढाउँदै स्वतन्त्र उम्मेदवार हमाल दिल्लीको तापक्रम ४९ डिग्री सेल्सियस, सर्वसाधारणलाई घरभित्रै बस्न अनुरोध भारतीय प्रधानमन्त्री मोदी आज ६ घण्टाको लागि नेपाल आउँदै बुटवलमा खेलराज पाण्डेय १८१४ मतले अघि तिलोत्तमामा एमालेको विजयी सुरुवात, गठबन्धनलाई हराउँदै वडा १ को अध्यक्षमा गिरी सैनामैना २ मा गठबन्धनलाई हराउँदै एमालेका कंडेल विजयी देवदहमा एमालेको अग्रता कायमै, काँग्रेस २०९ मतले पछाडी चितवनका २० वडाको मतपरिणाम सार्वजनिक, कांग्रेस ९ र एमाले ६ वडामा विजयी पोखराको पहिलाे नतिजा : १ मा एमाले, २ मा कांग्रेस विजयी तिलोत्तमामा खाँण र चापागाईं बीच कडा प्रतिस्पर्धा जारी गौतमबुद्ध विमानस्थलमा पहिलाे अन्तर्राष्ट्रिय उडान, जजिरा एयरबेजको जहाज अवतरण बुटवल उपमहानगर-१९ मा प्यानलसहित एमाले विजयी लुम्बिनी प्रदेशसहित यी स्थानमा वर्षाकाे सम्भावना, भाेलि हावाहुरी चल्नसक्ने दाङको बङ्गलाचुलीमा गठबन्धन दल विजयी देवदहमा एमालेको अग्रता कायमै, काँग्रेस १६९ मतले पछाडी तिनाउमा गठबन्धनलाई हराउँदै बहुमत वडासहित एमालेको जित लुम्बिनी भ्रमणले नेपाल–भारत सम्बन्ध अझ मजबुत बनाउने छ : भारतीय प्रधानमन्त्री मोदी