९ जेष्ठ २०७९, सोमबार

May 23, 2022

भारतको लज्जास्पद हार

काठमाडौँ । आइसीसी टि२० विश्वकपमा पाकिस्तानले सानदार विजयी सुरुवात गरेको छ । दुबईमा आइतबार राति भएको खेलमा भारतमाथि १० विकेटको ऐतिहासिक जित निकाल्दै पाकिस्तानले विजयी यात्रा सुरु गरेको हो । 

Advertisement

भारतले दिएको १५२ रनको विजयी लक्ष्य पछ्याएको पाकिस्तानले १७.५ ओभरमा विना विकेटको क्षतिमा पुरा गरेको हो । पाकिस्तानको जितमा ओपनरद्वय कप्तान बाबर अजाम र मोहम्मद रिजवान चम्किए । एक सानदार साझेदारीमा दुवै खेलाडीले अर्धशतकिय इंनिङ्स खेले । रिजवानले सर्वाधिक ७९ रन बनाए भने बाबरले अविजित ६८ रन जोडे । 

त्यसअघि पाकिस्तानले टस जितेर पहिला फिल्डिङ रोजेपछि व्याटिङको निम्तो पाएको भारतले निर्धारित २० ओभरमा ७ विकेट गुमाउँदै १५१ रन बनाएको थियो । कमजोर प्रदर्शनको सुरुवात गरेको भारतका लागि कप्तान विराट कोहलीले अर्धशतक प्रहार गरे । उनले ४९ बलमा सर्वाधिक ५७ रन बनाए । त्यस्तै ऋषभ पन्तले ३९ रन बनाए भने हार्दिक पान्ड्या र सूर्यकुमार यादव समान ११/११ रनमा  क्याच आउट हुन पुगे ।

पाकिस्तानविरुद्ध भारतका ओपनरद्वय रोहित शर्मा र केएल राहुल सस्तोमा पेभेलियन फर्केका थिए । शर्मा शाहिन अफ्रिदीको बलमा गोल्डेन डक आउट भएका थिए भने राहुललाई ३ रनमा बोल्ड आउट गरेका थिए । पाकिस्तानका लागि शाहिन अफ्रिदीले ३ विकेट लिए । त्यस्तै, हसन अली २ विकेट लिए भने शादब खानको नाममा एक विकेट रह्यो । 

योसँगै टि२० विश्वकपमा पाकिस्तानविरुद्ध भारतको अपराजित यात्रामा पूर्णविराम लागेको छ । यसअघि टि२० विश्वकपमा भारत र पाकिस्तानबीच कुल ५ खेल भएको थियो । भारत ५ खेलमा नै विजयी भएको थियो । पाकिस्तानविरुद्ध भारत सन् २००७ को समूह चरणमा ५ रन, २०१२ को टि२० विश्वकपमा ८ विकेट, २०१४ कोमा ७ र २०१६ को मा ६ विकेटले विजयी भएको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

स्वतन्त्र उम्मेदवारलाई जनताको हितमा काम गर्न सघाउनुपर्छ: महामन्त्री शर्मा अन्ततः अनुहार ढाकेरै समाचार पढ्न बाध्य भए अफगानी प्रस्तोता मौसम : हावाहुरीसहित वर्षाको सम्भावना क्यानडामा भीषण आँधीः ९ लाख घर विद्युतविहीन दलले छानेकालाई अस्वीकृत गर्दै मतदाता गौतमबुद्ध अन्तरास्ट्रिय बिमानस्थलमा जजीरा एयरसँग चरा ठोक्कियो, उडान हुन सकेन स्थानीय सरकार र छाडा पशु चौपाया व्यवस्थापनको मुद्दा मोबाइल एपबाटै यसरी भगाउनुहोस्, आफ्नो वरपरका लामखुट्टे मणिमुकुन्द क्लबले मनायो पाँचौ राष्ट्रिय भलिबल दिवस, तिलोत्तमामा दिप प्रज्वलन चट्याङ लागेर एक जनाको मृत्यु, तीन गम्भीर घाइते बाघको आक्रमणबाट फूलकुमारीको मृत्यु पेट्रोलियम पदार्थमा १० रुपैयाँ, ग्यासमा २ सयले मूल्यवृद्धि तिलोत्तमामा कारले मोटरसाइकललाई ठक्कर दियो रेशम चौधरी जेलमा, रिहा माग्‍ने पार्टी बन्यो पहिलो बालेनको मत ४१ हजार कट्यो, सिंह स्थापितसँग मतान्तर बढाउँदै धरान उपहानगर मेयरमा स्वतन्त्र उम्मेदवार हर्कराज राई निर्वाचित तिलोत्तमामा खाँणले अग्रता बढाउँदै, चापागाईँ भन्दा ३५७ मतले अगाडि स्थानीय निर्वाचन: एक समीक्षा बाबुराम भट्टराईको गृह प्रदेशको स्थानीय तह नेतृत्वमा जसपा शून्य रुपन्देहीमा पालिका प्रमुख हार्दा उपप्रमुखमा भने एमालेको बर्चश्व