२ जेष्ठ २०७९, सोमबार

May 16, 2022

विकास मेराग्लिया

काठमाडौं । युरोपेली राष्ट्र इटालीको १६ वर्षको राष्ट्रिय टोलीबाट खेलिसकेका विकास मेराग्लियाले नेपाल राष्ट्रिय टोलीबाट खेल्ने अवसर आएमा स्वीकार्य रहेको बताएका छन् । उनले आफ्ना लागि यो खुसीको कुरा हुने पनि बताए ।

Advertisement

बिहीबार शहिद स्मारक ए डिभिजन क्लब च्यासल युथले गरेको पत्रकार सम्मेलनमा बोल्दै १८ वर्षीय विकासले नेपाली राष्ट्रिय टोलीबाट खेल्ने अवसर आए खुसी हुने बताए । यस्तै उनले अहिले नै यो निर्णय गर्न हतार हुने र यहाँ (नेपाल)को वातावरण हेरेर निर्णय लिने बताएका छन् । 

‘यस्तो अवसर पाए खुसी छु । अहिले नेपाल आएर यही गर्छु भने निर्णय गरेको छैन । अहिले क्लबमा ध्यान केन्द्रित गर्छु । बाँकी यहाँको वातावरण हेरेर निर्णय लिन्छु’, विकासले भने । 

१३ वर्षअघि नेपालबाट इटाली पुगेका विकासले इटालीको यू–१६ टोलीबाट खेलिसकेका छन । यस्तै विकासले हालै इटाली सिरी ए क्लब एटलान्टाको जुनियर टोलीसँगको सम्झौता सकाएका छन् । यसअघि विकासले भेनेजियाको युवा टोली तथा काटोलिया र मारिग्लयानेसको सिनियर टोलीबाट खेलिसकेका छन् । 

च्यासलले विकासलाई एक वर्षको लागि सम्झौता गरेको छ । च्यासलमा रहँदा विकासले १० नम्बरको जर्सी लगाउनेछन् । च्यासलसँग अनुबन्ध भएपछि पत्रकारमाझ खुलेर बोलेका विकासले नेपाल आउन पाएकोमा खुसी लागेको र नेपाल आफ्नो सपना भएको बताए । 

‘मैले १३ वर्षअघि नेपाल छोेडेको थिएँ । मेरो सपना नेपाल हुन्थ्यो । नेपाल कसरी जाने भन्ने थियो’, अट्याकर तथा लेफ्ट विंगर विकासले भने । विकासले इटालीको भन्दा नेपालमा गर्मी भएको र नेपालमा आउँदा आफूले ‘फ्री’ महसुस गरेको बताए । 

‘इटालीबाट नेपालको उडान लामो भयो । नेपाल झर्दा म ‘फ्री’ भएको जस्तो भएँ । मौसम इटालीभन्दा गर्मी छ । सबैलाई धन्यवाद दिन चाहन्छु’, विकास भन्छन् ।
च्यासल मैदानमा भएको पत्रकार सम्मेलनपछि विकासले केही समय आफ्नो खेल कौशल पनि देखाएका थिए । 
शुक्रबार विकास र च्यासल युथ क्लबका अध्यक्ष रमेश ब्यञ्जनकारले सम्झौतापत्रका हस्ताक्षर गरे । विकासले च्यासलसँग विदेशी खेलाडीको कोटामा सम्झौता गरेका हुन् । 

सम्झौतापछि बोल्दै ब्यञ्जनकारले विकासलाई दुई वर्षअघि नै टोलीमा झिकाउने प्रयास गरे पनि अहिले सफल भएको बताए  ।  ‘हामीले दुई वर्षअघिबाट विकासलाई ‘फलो’ गरेका थियौँ । यो वर्ष ल्याएका छौँ । एक वर्षको सम्झौता भएको छ’, अध्यक्ष ब्यञ्जनकारले भने । 

यसअघि क्लबले राष्ट्रिय टोलीका पूर्वकप्तान विराज महर्जनलाई अनुबन्धन गरेको थियो । यस्तै राष्ट्रिय टोलीका सदस्य कमल श्रेष्ठलाई समेत अनुबन्धन गरेको छ । 

हालै च्यासलले टोलीको टेक्निकल डाइरेक्टरको रूपमा ले मन्सनलाई भित्र्याएको छ । उनले फिलिपिन्सको यू–२३ टोलीको मुख्य प्रशिक्षकको रूपमा काम गरिसकेका छन् । यस्तै हालै टोलीले नेपाल यू–२३ टोलीका सदस्य राजिव लोप्चानलाई एपीएफबाट भित्र्याउँदा टोलीसँग अभिषेक लिम्बूसमेत रहनेछन् ।

च्यासलले यस पटक आफ्नो अनुमानित बजेट दुई करोड हुने बताएको छ । -रमेश सुवेदी/न्युज कारखाना 

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

पहिलो टी-२० मा युगान्डासँग नेपाल १२ रनले पराजित संसदको भोलिबाट ११औँ अधिवेशन सुरु हुने, यस्तो छ कार्यसूची ओलीले राम नेपालमा जन्मेको दाबी गरिरहँदा मोदीले भने– भारतमा भव्य राम मन्दिर बन्दा नेपाली पनि उत्तिकै खुसी छन् २२ वर्षीय राजाबाबुले गाउँपालिका अध्यक्ष जिते मोदीको भ्रमणले लुम्बिनीलाई विश्वभर थप परिचित तुल्याउँछ : प्रम देउवा बुटवलमा खेलराज पाण्डेय बाबुराम भट्टराई भन्दा २१६३ मतले अघि छत्रदेव गाउँपालिकाको अध्यक्ष कांग्रेस र उपाध्यक्ष एमालेले जित्यो कतै १ भोट, कतै शून्य तिलोत्तमामा चापागाईँ खाँण भन्दा ८ मतले अघि चुनाव चिन्ह दाङमा दुई पालिकाका र ३९ वडाको नतिजा सार्वजनिक भक्तपुरमा नेमकिपाको ‘क्लिन स्विप’ विजयी उत्सव मनाउन आउँदै गरेको गाडीमा करेन्ट लागेर मृत्यु हुनेको सनाखत एमालेले सत्ता गठबन्धनमाथि लगाएको आरोपप्रति कांग्रेसको आपत्ति, ‘नतिजाले एमाले अत्तालियो’ भारतीय प्रधानमन्त्री माेदीकाे भ्रमणले लुम्बिनी क्षेत्रका बजार बन्द देउवा र मोदीद्वारा संयुक्त रुपमा ‘बुद्धिस्ट कल्चर एण्ड हेरिटेज सेन्टर’ को शिलान्यास शुद्धोधन गाउँपालिका–४ को वडाध्यक्षमा कांग्रेसका अधिकारी विजयी विजयी उत्सव मनाउन आउँदै गरेको गाडीमा करेन्ट लागेर २ जनाको मृत्यु स्थापितभन्दा बालेन २८७५ मतले अगाडि गोरखामा एमाले उम्मेदवार १ मतअन्तरले विजयी भएपछि तनाव, सर्वदलीय बैठक बस्दै