१७ मंसिर २०७८, शुक्रबार

Dec 3, 2021

कुशिनगरमा अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल

कुशिनगर । भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले पवित्र भूमि कुशिनगरमा अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलको निर्माणसँगै त्यहाँका मानिसहरुको लामो समयदेखिको सपना पूरा भएको बताएका छन् । 

उत्तर प्रदेशस्थित कुशीनगरमा रहेको अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलको उद्घाटन गर्ने क्रममा मोदीले सो विचार व्यक्त गरेका हुन् । सो अवसरमा उनले कुशिनगरका जनतालाई बधाई दिएका थिए । अन्तर्राष्ट्रिय तीर्थस्थल कुशीनगरमा भगवान् बुद्धको महापरिनिर्वाण भएको थियो । बौद्ध धर्मावलम्बीहरू लुम्बिनी, सारनाथ, गया र कुशीनगरको तीर्थ यात्रा गर्छन् । 

नवर्निमित विमानस्थलबाट पहिलो अन्तर्राष्ट्रिय उडान श्रीलंकाको राजधानी कोलम्बो हुने जनाइएको छ । यो विमानस्थलबाट नोभेम्बर महिनादेखि नियमित उडान सुरु हुनेछ । पहिलो उडानमा बौद्ध भिक्षु यात्रु रहनेछन् । -एजेन्सी

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

घरेलु टोलिले जित्यो आत्मानन्द गोल्डकपको उपाधि नेकपा एमाले वैचारिक कार्यदिशाबाट विचलित बन्यो: नारायणकाजी श्रेष्ठ बुटवल उपमहानगरका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत रेग्मीको विदाई, भारतीलाई स्वागत ‘ओमिक्रोन’बाट जोगिन तत्काल सावधानी अपनाउन आवश्यक : राष्ट्रपति लुम्बिनीसँग जोडिएका ऐतिहासिक तथा पर्यटकीय क्षेत्रको प्रवर्द्धनका लागि साइकल यात्रा आगलागीबाट ७० लाख बराबरको क्षति कांग्रेस बाग्मती प्रदेश सभापतिमा बानियाँ, केसी र प्रधानले दिए उम्मेदवारी ६ करोड बढी लागतमा बुटवलमा गार्डेन मार्ट डिपार्टमेण्ट स्टोर ! कांग्रेस सुदूरपश्चिम प्रदेश सभापतिमा बलायर र मिश्र भिड्दै सुदूरपश्चिम प्रदेश : आन्तरिक मामिला मन्त्रालय तीन महिनादेखि सचिवविहीन, आर्थिक कारोबार बन्दले सेवा प्रवाहमा समस्या राप्रपा महाधिवेशन : नेताहरूलाई भोट माग्न भ्याइनभ्याइ हिमपातले हुम्लामा दुई दिनदेखि हवाई सेवा बन्द विवेकशील साझाले शनिबार ललितपुरमा बृहत आमसभा गर्दै काँग्रेस महाधिवेशनः लुम्बिनीमा शाह र पुनले प्यानलसहित गरे उम्मेदवारी दर्ता पानीमा डुबेर डेढ वर्षिया बालिकाको मृत्यु ४४ लिटर रक्तचन्दनको तेल सहित २ जना पक्राउ अग्रता जोगाउन नसक्दा फ्रेन्ड्सले थ्री स्टारसँग अंक बाँड्याे नायिका करिश्मा र गायिका रचना पनि कक्षा १२ उत्तीर्ण कार दुर्घटना हुँदा अस्पतालका ५ कर्मचारीको मृत्यु रेडपाण्डाको जस्तो देखिने छाला सहित २ जना पक्राउ