१५ मंसिर २०७८, बुधबार

Dec 1, 2021

बुटवल । नेकपा एमाले लुम्बिनी प्रदेशले वर्षाका कारण भएको प्रभावित कृषकहरुलाई क्षतिपूर्ति उपलब्ध गराउन माग गरेको छ । बेमौसमी वर्षाका कारण भित्र्याउनु लागेको धान बालीमा क्षति पुगेको भन्दै एमालेले प्रदेश सरकार समक्ष क्षतिपूर्तिको व्यवस्था गर्न माग गरेको हो ।

Advertisement

विगत ४ दिनदेखि लुम्बिनी प्रदेश सहित मुलुकका अर्धिकांश स्थानमा अति वर्षाको कारण भएको बाढी, पहिरो र धनजनको क्षतिका बारेमा तथ्याङ्क संकलन गरी जनतालाई उचित राहतको व्यवस्था गर्न आग्रह गरेको छ । नेकपा एमाले लुम्बिनी प्रदेश संसदीय दलका उपनेता बैजनाथ चौधरीले दलको कार्यालयमा बुधबार आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा बोल्दै सरकारको ध्यानाकर्षण गराएका हुन् ।

सरकारले मौसम पूर्वानुमान विभागको सूचनालाई समेत बेवास्ता गर्दा किसानले ठूलो क्षति व्यहोर्नु परेको एमालेले जनाएको छ ।

‘मौसम पूर्वानुमान विभागले ३ दिन अघिदेखि नै मनसुनमा बदली हुने, ठूलो पानी पर्ने र लुम्विनी प्रदेश सहित देशभर भारी वर्षाका कारण क्षति हुन सक्ने जानकारी गराइसकेको थियो । त्यस्तो अवस्थामा प्रदेश सरकारले हुन सक्ने सम्भावित क्षतिको आंकलन गरी गाउँगाउँका किसानहरुलाई पूर्वसचेतना दिन सक्ने अवस्था विद्यमान थियो ।’–उसले भनेको छ ‘सरकारले समेत पूर्व तयारीहरु गर्न सक्ने समय प्रशस्त थियो । तर प्रदेश सरकारले मौसम पूर्वानुमान विभागले दिएको पूर्व जानकारीलाई पटक्कै वास्ता नगरेका कारण आम सर्वसाधारणले ठूलो क्षति ब्यहोर्नु परेको छ ।’

एमालेले मोतिपुर घटनाको बारेमा समेत सरकारको ध्यानाकर्षण गराएको छ । सरकारले आवश्यक संमयम्मा अपनाउन नसक्दा अनाहकमा ४ जनाले नागरिकले ज्यान गुमाउनु परेको उसको आरोप रहेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

चिकित्सक र उपकरण अभावले थला परेको अस्पताल तिनाउको हरियाली गाउँमा लैंगिक हिंसा विरुद्ध सचेतना कार्यक्रम अपाङ्गता भएका व्यक्तिका कुरा उठान गर्न माग गर्दै पत्रकारलाई कलम वितरण उद्योगमैत्री वातावरण बनाऊँ : प्रदेश प्रमुख शेरचन एकीकृत समाजवादीको कार्यालय उद्घाटन गर्न बुटवल आउँदै माधव नेपाल चोरीका मोटरसाइकल चलाउने दुई पक्राउ राष्ट्रपति भण्डारीले जारी गरिन् ६ अध्यादेश एशियाको उत्कृष्ट बैंकको उपाधि एनएमबी बैंकलाई राष्ट्रिय गौरबका आयोजनाहरुको प्रगतिबारे लुम्बिनी सरकारको चासो कांग्रेस प्रदेश अधिवेशनको उद्घाटनसत्र भोलि, प्रदेश-२ का केही जिल्लामा विवाद कायमै रंगशालामा युथ एथ्लेटिक्स हुँदा लिग तालिका परिवर्तन रुपन्देहीका पत्रकारद्वय कंडेल र नेपाललाई रोटरी पत्रकारिता पुरस्कार तीन हजार पर्यटन मजदूरलाई राहत मतदाता नामावली संकलन पालिकाबाटै गरिने भरुवा बन्दुकसहित एक जना पक्राउ ओमिक्रोन भेरियन्टको कारण जापानले रोक्यो नयाँ आगमन उडान बुकिङ वैदेशिक व्यापार ६५ प्रतिशतले वृद्धि राप्रपा-एमाले अधिवेशनः शुभकामना दिन चितवन पुगे थापा, तर ओली भृकुटीमण्डप पुगेनन् नेपालमा थप ३१६ जनामा कोरोना संक्रमण, ३ को मृत्यु मोटरसाइकल दुर्घटनामा एक युवकको मृत्यु