१५ मंसिर २०७८, बुधबार

Dec 1, 2021

बुटवल । नेपाली कांग्रेस (बिपी) का महामन्त्री देवेन्द्र प्रकाश पौडेलले तिहार र छठपछि देशभर एमसीसी विरुद्ध आन्दोलन चर्किने बताएका छन् । एमसीसी परियोजनाको विरोध र मुलुकमा व्याप्त भ्रष्टाचार र महंगी विरुद्ध जनमत निर्माण अभियानका क्रममा रुपदेही आएका महामन्त्री पौडेलले मंगलबार बुटवलमा पत्रकारहरुसँग कुरा गर्दै उक्त कुरा बताएका हुन् ।

Advertisement

नेपालको संविधानभन्दा माथि रहने गरी आएको एमसीसी परियोजना नेपालको हितमा नरहेको भन्दै उनले एमसीसी परियोजनाको विरोधमा तिहार र छठ लगत्तै आन्दोलनको आधिबेहरी ल्याउनुपर्नेमा जोड दिए । नेपाली कांग्रेस (बिपी) को हालै सम्पन्न विशेष महाधिवेशन र केन्द्रीय समितिको बैठकले एमसिसि परियोजना, महंगी र भ्रष्टाचारको विरोधमा देशव्यापी अभियान सञ्चालन गर्ने निर्णय गरेको जानकारी गराउदै महामन्त्री पौडेलले मंगलबारदेखि गौतमबुद्धको जन्मस्थल रुपन्देहीबाट सो अभियान सुरु गरिएको बताए ।

एमसीसी परियोजना विरुद्धको आन्दोलनमा सत्तारुढ दलबाहेकका नेपाली कांग्रेस (बिपी), नेकपा (माले), नेकपा (क्रान्तिकारी माओवादी), विवेकशील साझा पार्टी लगायतका राजनीतिक दलहरु र नागरिक समाज तथा विभिन्न राष्ट्रवादी समूहको सहभागिता रहने उनले जानकारी गराए । नेपालका राष्ट्रपतिहरु राष्ट्रनायक बन्न नसकेको भन्दै उनले मुलुकको स्थायित्व र विकासका लागि राजसंस्था सहितको प्रजातन्त्र आवस्यक रहेको बिचार व्यक्त गरे । उनले विजयादशमी अवसरमा पूर्व राजा ज्ञानेन्द्रद्धारा जारी शुभकामना सन्देशमा पनि सोही आशय प्रकट भएको बताए ।

नेपाली कांग्रेस पार्टीका संस्थापक नेता बिपी कोइरालाले प्रतिपादन गरेको प्रजातान्त्रिक समाजवाद र राष्ट्रिय मेलमिलापको नीति र सिद्धान्तबाट बिचलित भएका कारण कांग्रेसका ६० हजार पुराना नेता कार्यकर्ताहरुले बिद्रोह गरेर नेपाली कांग्रेस ९बिपी० पार्टीमा लागेको आरोप लगाउँदै महामन्त्री पौडेलले कांग्रेसको आगामि महाधिवेशन पछि थप ६० हजार पुराना र इमान्दार नेता कार्यकर्ताहरुले सो पार्टीबाट विद्रोह गर्ने दाबी गरे ।

कार्यक्रममा सो पार्टीका केन्द्रीय सदस्यद्धय गोपाल पोखरेल र डा. माधव पन्थीले नेपाली कांग्रेस प्रजातान्त्रिक समाजवादको सिद्धान्तबाट बिचलित भई प्रचण्डपथको बाटो अंगालेको आरोप लगाउदै गणतन्त्र र धर्मनिरपेक्षता नेपाली कांग्रेसको एजेण्डा नभएको दाबी गरे । मुलुकको शिक्षा र स्वास्थ्य क्षेत्रमा चरम निजिकरण भएको भन्दै उनिहरुले शिक्षा र स्वास्थ्य क्षेत्रमा चरम निजिकरण गरेर कसरी समाजवादी अर्थतन्त्र निर्माण हुन्छ भनि प्रश्न गरे ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

चिकित्सक र उपकरण अभावले थला परेको अस्पताल तिनाउको हरियाली गाउँमा लैंगिक हिंसा विरुद्ध सचेतना कार्यक्रम अपाङ्गता भएका व्यक्तिका कुरा उठान गर्न माग गर्दै पत्रकारलाई कलम वितरण उद्योगमैत्री वातावरण बनाऊँ : प्रदेश प्रमुख शेरचन एकीकृत समाजवादीको कार्यालय उद्घाटन गर्न बुटवल आउँदै माधव नेपाल चोरीका मोटरसाइकल चलाउने दुई पक्राउ राष्ट्रपति भण्डारीले जारी गरिन् ६ अध्यादेश एशियाको उत्कृष्ट बैंकको उपाधि एनएमबी बैंकलाई राष्ट्रिय गौरबका आयोजनाहरुको प्रगतिबारे लुम्बिनी सरकारको चासो कांग्रेस प्रदेश अधिवेशनको उद्घाटनसत्र भोलि, प्रदेश-२ का केही जिल्लामा विवाद कायमै रंगशालामा युथ एथ्लेटिक्स हुँदा लिग तालिका परिवर्तन रुपन्देहीका पत्रकारद्वय कंडेल र नेपाललाई रोटरी पत्रकारिता पुरस्कार तीन हजार पर्यटन मजदूरलाई राहत मतदाता नामावली संकलन पालिकाबाटै गरिने भरुवा बन्दुकसहित एक जना पक्राउ ओमिक्रोन भेरियन्टको कारण जापानले रोक्यो नयाँ आगमन उडान बुकिङ वैदेशिक व्यापार ६५ प्रतिशतले वृद्धि राप्रपा-एमाले अधिवेशनः शुभकामना दिन चितवन पुगे थापा, तर ओली भृकुटीमण्डप पुगेनन् नेपालमा थप ३१६ जनामा कोरोना संक्रमण, ३ को मृत्यु मोटरसाइकल दुर्घटनामा एक युवकको मृत्यु