५ कार्तिक २०७८, शुक्रबार

Oct 22, 2021

भैरहवा । रुपन्देही जिल्लामा पर्यटन क्षेत्रको पुर्नजागरण गर्न रुपन्देहीका व्यवसायीले २४ घण्टा नै व्यवसाय सञ्चालन गर्न पाउनु पर्ने माग अघि सारेका छन् । व्यवसाय दर्ता गर्दा वा कम्पनीहरुको प्रवन्धपत्र तथा नियमावलीमा २४ घण्टा नै सञ्चालन गर्न मिल्ने ब्यवस्था भए पनि स्थानिय प्रशासनले सुरक्षाको नाममा राती १० बजे नै व्यवसाय बन्द गराउनु ज्यादती भएको उनीहरुको धारणा रहेको छ ।

Advertisement

४२ औं विश्व पर्यटन दिवसको अवसर पारेर भैरहवामा आयोजित एक अन्र्तक्रिया कार्यक्रममा ब्यवसायीहरुले मूख्य कारोबार हुने समयमा नै प्रहरीले ब्यवसाय बन्द गराएको गुनासो गरेका छन् । न्यूज ओके र लुम्बिनी ट्राभलरको आयोजना तथा उद्योग वाणिज्य संघ लुम्बिनी प्रदेशको सहयोगमा भैरहवामा आयोजित कार्यक्रममा बोल्दै होटल एसोसिएसन अफ नेपालका केन्द्रिय सदस्य चन्द्र प्रकाश श्रेष्ठले कम्तिमा भैरहवालाई पोखरा जस्तै रातीको १२ बजे सम्म सञ्चालन हुन दिनु पर्ने माग तेस्र्याए । “ब्यवसाय बल्ल जम्न थालेको हुन्छ, राती १० नबज्दै प्रहरी लठ्ठी बजार्दै बन्द गर्न आईपुग्छ । अनि कसरी हुन्छ पर्यटन प्रवर्दन ?” श्रेष्ठले प्रश्न तेस्र्याए ।

यस्तै कार्यक्रममा बोल्ने वक्ताहरुले गौतम बुद्ध अन्र्तराष्ट्रिय विमानस्थल शीघ्र संचालन र सिमा क्षेत्रमा पर्यटन वाहन सहित सहज आवागमन नभए सम्म पर्यटन ले चाहे जति गति लिन नसक्ने जिकिर गरे ।

कार्यक्रममा बोल्दै उद्योग बाणिज्य संघ लुम्बिनीका अध्यक्ष कृष्ण प्रसाद शर्माले नेपालको प्रत्येक क्षेत्र पर्यटन क्षेत्रसंग जोडिएको बताए । नेपाललाई धार्मिक, साहसिक पर्यटनको साथै होटल, कृषि, बिद्यालय, खेल एवम मेडिकल लगायतका क्षेत्रमा पनि पर्यटकलाई आकर्षित गर्ने क्षमता रहेको औल्याए । उनले नेपालको पर्यटन बिकासको लागी यहाका पर्यटन ब्यवसायी र सरकारको बराबर सहकार्यको आवश्यकता औल्याए ।

उद्योग बाणिज्य संघ लुम्बिनीका अध्यक्ष कृष्ण प्रसाद शर्माको अध्यक्षता तथा ब्रम्हकुमारी ईश्वरीय बिश्वबिद्यालय भैरहवाकी प्रमुख शान्ती दिदीको प्रमुख आतिथ्यतामा सम्पन्न कार्यक्रममा सोट्टोका श्रीचन्द्र गुप्ता, नेपाल क्रिकेट संघका केन्द्रिय सदस्य प्रशान्त मल्ल, लुम्बिनी प्रेस क्लबको उपाध्यक्ष सम्झना शर्मा लगायतले रुपन्देहीको पर्यटन विकासको बारेमा बोलेका थिए । कार्यक्रमको सञ्चालन न्यूज ओकेका सम्पादक मनोरन्जन शर्माले गरेका थिए ।

Follow Us

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

आफ्ना र पहुँचवाला सञ्चार गृहलाई मात्रै बजेट वितरण गरेकोप्रति प्रकाशन समाजद्वारा लुम्बिनी प्रदेश सरकारलाई ध्यानाकर्षण किसानको आँशु रोक, पीडामा मल्हम लगाऊ नेपालकै तेस्रो ठूलो विद्युत सवस्टेशनको परीक्षण सफल रुपन्देहीमा लाखौँको अबैध काठ बरामद चितवन घटनाले उब्जिएका प्रश्नहरु अदालती मिलापत्रमा विश्वास घट्यो कोभिडबाट १ लाख २० हजार स्वास्थ्यकर्मीको मृत्यु रामपुरको छाङ्दी झरनामा पर्यटकको आकर्षण सडक विस्तारः तनहुँ खण्डमा सात हजार रुख काटिने माटाका भाँडा बनाउने कुमालेलाई भ्याइनभ्याइ स्वास्थ्यकर्मीलाई कोभिडको खोप उपलब्ध गराउन विश्व स्वास्थ्य सगठनको आग्रह लयमा फर्किँदै बागलुङका पर्यटन व्यवसाय जुवाखालबाट पक्राउ परेका वडाअध्यक्ष छुटे दसैं सकियो, गाउँ रित्तियो विकास आयोजनाको प्राविधिक परीक्षणमा कर्मचारी र बजेटको अभाव चीनले आक्रमण गरे ताइवानको रक्षा गछौंः अमेरिका बाढीपहिरो पीडितका लागि तत्कालीन र दीर्घकालीन योजना बनाएर अघि बढ्छौँः प्रधानमन्त्री देउवा मकालु बेसक्याम्प घुम्न गएका एक युवकको मृत्यु, तीन दिनपछि सार्वजनिक प्रदेश १ का मुख्यमन्त्री आचार्य विश्वासकाे मत लिँदै एमाले अधिवेशन : ओलीले एकसाथ ७५३ वटै पालिकालाई सम्बोधन गर्ने