१७ असार २०७९, शुक्रबार

Jul 1, 2022

बुटवल । बालविवाह गर्नुहुँदैन भन्ने सन्देश दिन ‘आशु’ वृत्तचित्र (डकुमेन्ट्री) बनाइएको छ । विशेष गरी तराई–मधेशमा सामाजिक विकृतिका रुपमा रहेको बालविवाहको न्यूनीकरणका लागि सहयोग पुगोस् भन्ने उद्देश्यले १२ मिनेटको अवधि भाषामा वृत्तचित्र (सट फिल्म डकुमेन्ट्री) निर्माण गरिएको रुपन्देही घर भइ हाल दुवईमा रहेका अशोक साह गुप्ताले बताए । त्यस्तै दाइजोप्रथा हटाउनुपर्ने, महिला सशक्तिकरणमा जोड दिनुपर्ने र सचेतना बढाउनु वृत्तचित्रको उद्देश्य रहेको उनले बताए । एड फिल्मस् नेपालले ल्याएको वृत्तचित्र यूटुबमा हेर्न सकिने गुप्ताले बताए । ‘सानै उमेरमा विहे गर्दा महिला पुरुष दुवै विभिन्न अवसरबाट वञ्चित हुने गरेका छन्, शिक्षालाई पहिलो प्राथमिकतामा राखेर छोराछोरीलाई आत्मनिर्भर बनाउनतर्फ अभिभावकले विशेष जोड दिनुपर्छ, ’उनले भने । सानै उमेरमा विवाह गर्दा विभिन्न समस्या आइपर्ने भएकाले उमेर पुगेपछि मात्र विवाह गर्नुपर्ने वृत्तचित्रले सन्देश दिन खोजेको उनले बताए ।

वृत्तचित्रमा अशोक शाह गुप्ताको शब्द रहेको छ भने निर्देशकको भूमिकामा रफिक खान रहे का छन् । त्यस्तै मुख्य कलाकारमा दिनेश कुमार गुप्ता, मधु गर्ड, जितेन्द्र मिश्रा, आलोक पाण्डे, अशोक कुमार, सर्वजित कुमार, शिशिर मिश्रा, कृष्ण गुप्ता, विनोद लोध, पूर्णवासी लोध, किस्लावती लोध, बुद्धिराम लोध, मान्ती लोध र निरज लोध रहेका छन् । त्यस्तै आवाजमा राहुल कसौधन र अब्दुल सलाम रहेका छन् । वृत्तचित्रको छांयाकन बाबा फोटो स्टुडियोका राजु यादवले गरेका छन् ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

विद्युत प्राधिकरणको लापरबाही : करेन्ट लागेर बालिकाको हात गुम्यो सरकारविरुद्ध राप्रपाको मसाल जुलुस [तस्बिरहरू] नेप्सेमा सामान्य अंकले गिरावट कानुनको परिपालना गराउन कानुनी शिक्षाको भूमिका अहम् : राष्ट्रपति भण्डारी टिकटक बनाउने क्रममा मोटरसाइकलले ठक्कर दिँदा एक बालिका घाइते महिला हिंसा नियन्त्रणका लागि विधि र प्रविधिको व्यवस्था गर्न सरकारसँग माग बुटवलमै छ मुलुकको ठूलो जर्मन प्रविधिको विद्युत उद्योग रविको पार्टी निर्वाचन आयोगमा दर्ता चट्याङ लागेर एक युवकको मृत्यु, दुई जना घाइते भारतमा संक्रमण बढ्दा पनि छैन् सीमानाकामा कडाई रवि लामिछानेको राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी दर्ता गर्ने निर्णय भएको छैन : आयोग पाल्पामा टिपर दुर्घटना, १ जना घाइते भुवन केसीलाई बोर्ड अध्यक्ष बन्न उमेर र शैक्षिक योग्यता बाधक बाढीले प्रभावित बारा निजगढको जनजीवन सामान्य बन्दै ‘दूरसञ्चार पूर्वाधारमा दोहोरो लगानीले उपभोक्तालाई आर्थिक बोझ’ नबिल बैंकमा सीईओको कार्यभार ढुंगानाले सम्हाले पाँच वर्षकी नाबालिकालाई जबर्जस्ती करणी गर्ने किशोर पक्राउ पोखरा महानगरले तोक्यो खुर्सानीदेखि धानसम्मको बिक्री मूल्य नेपालले भारतलाई बेच्यो एक महिनामै १ अर्ब ७२ करोड रुपैयाँको विद्युत् भैरहवा स्थित भिम अस्पतालका कर्मचारीद्वारा आन्दोलनका कार्यक्रम घोषणा