१४ मंसिर २०७९, बुधबार

Nov 30, 2022

बुटवल । लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलसहित ४ जना विरुद्ध अपहरण र शरीर बन्धकको किटानी जाहेरी परेको छ । प्रदेश सांसद बिमला खत्री ओलीले मुख्यमन्त्री पोखरेल ,एमाले सचेतक भूमिश्वर ढकाल,दाङ्गका एमाले नेता मानबहादुर राउत र पोखरेलका तत्कालिन सचिवालयका तिरण गौतम विरुद्ध किटानी जाहेरी दिँदै कारवाहीको माग गरेकी छन् ।

Advertisement

ओलीले सोमबार साउन १५ गतेदेखि ५ दिनसम्म पोखरेल मुख्यमन्त्री रहँदा दाङबाट ल्याएर बन्धक बनाएकोले अपहरण तथा शरीर बन्धकसम्बन्धि कानुनअनुसार कारबाहीको माग गर्दै किटानी जाहेरी दिएकी हुन्। उनले जाहेरी रुपन्देहीमा दिएपनि रुपन्देही प्रहरीले घटनाको सुरुवात दाङबाट भएको भन्दै दाङमा दर्ता गर्न पठाएको जनाएको छ ।

जिल्ला प्रहरी कार्यालय रुपन्देहीका प्रवक्ता प्रहरी नायव उपरीक्षक सत्यनारायण थापाले मुद्दा दर्ताबारे आफूलाई पूर्ण रुपमा जानकारी नभएको बताए । उनले आधिकारीक रुपमा बुझेर मात्रै प्रतिक्रिया दिने उल्लेख गरे ।

वलीले साउन २१ गते बुटवलमा पत्रकार सम्मेलन गर्दै नेपालगञ्ज उपचारको लागि जाने तयारी गरेको बेला साउन १५ गतेको दिन नेकपा एमालेका प्रमुख सचेतक भूभिश्वर ढकाल र नेता मानबहादुर राउत लगाएतले नेपालगञ्ज पुयाईदिन्छौं भन्दै सिधै मुख्यमन्त्री कार्यालयमा पुर्याई ५ दिनसम्म बन्धक बनाएको बताएकी थिईन् । उनले मुख्यमन्त्री निवासमा उनलाई श्रीमानको प्रशंगहरु जोडि बारम्बार मानसिक रुपमा दिईएको बताउँदै आफूलाई विज्ञप्ती तथा अन्य केही माइन्यूटमा जबरजस्ती हस्ताक्षर गर्न लगाएको बताएकी थिईन् ।

सांसद बिमला कुमारी खत्री ओली तत्कालिन एमाले नेता तथा लुम्बिनी प्रदेशका सांसद उत्तरकुमार ओलीको सडक दुर्घटनामा मृत्यु भएपछि भएको उपनिर्वाचनबाट विजयी सांसद् हुन् । माओवादी र एमाले नेकपाबीचको एकतामा विवाद भएपछि उनी कहिले माओवादी ,कहिले एमालेमा भन्दै विवादित बनेकी थिइन् । अल्पमतमा परेका एमाले नेता,लुम्बिनीका शंकर पोखरेललाई अन्ततः सत्ताच्यूत गर्न विशेष भूमिका निर्वाह गर्दै माओवादी पार्टीमै लागेकी हुन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

अब उनले मेरो फोन कहिल्यई उठाउने छैनन् ! सम्पादक कंडेलको स्मृतीमा दीप प्रज्वलन कांग्रेसमा संसदीय दलको नेता छान्न चुनाव हुने संकेत, गगन र विश्वप्रकाश अघि बढे रोटरीले बुटवलमा भित्र्यायो ग्लोबल ग्रान्टअन्तर्गत १० करोडका प्रोजेक्ट तिलोत्तमामा औधोगिक ब्यापार मेलाको तयारी पूरा, ३ सय स्टल सहभागी हुँदै विकासका कामहरुमा राजनीतिक रँग नदिन छत्रकाेट गाउँपालिकाका अध्यक्ष पाण्डेकाे आग्रह गृहमन्त्री खाणकै गृहजिल्ला रुपन्देहीमा कांग्रेस शुन्य, कार्यकर्ता असन्तुष्ट समानुपातिकतर्फ कसको कति मत ? भ्रष्टाचार आराेपमा दाङका तत्कालिन प्रमुख डिभिजनल इन्जिनियर विरुद्ध मुद्दा दायर स्याङ्जा २ र बाजुरामा पुनः मतदान नहुने, गणना सुरु गर्न आयोगको निर्देशन लुम्बिनीका कर्मचारी आन्दोलित : बुटवलबाट रातारात कुम्लो पारेर राजधानी सार्न हुँदैन कर्णाली सरकार गठनका लागि शक्ति केन्द्र धाउँदै नेताहरु अतिक्रमण गरेर बनाइएका संरचना ३५ दिनभित्र हटाऊ : उपत्यका विकास प्राधिकरण पोलियो खोपको तयारीमा रहेकाे प्रहरी ट्रकमा आत्मघाती हमला, ३ जनाको मृत्यु प्रत्यक्षतर्फ महिला निर्वाचित नहुँदा सुदूरपश्चिममा समानुपातिक कोटाबाट संसद छिर्न चाहने पुरुषलाई समस्या १६५ निर्वाचन क्षेत्रमा १६१ को अन्तिम नतिजा सार्वजनिक, हेर्नुहोस कहाँ कसले जिते ? स्याङ्जामा सुन्तला उत्पादन वृद्धि भएपछि किसान उत्साहित अरबाज खान र जर्जियाको ब्रेकअप सोलुखुम्बुका एक हजार परिवार बिजुलीविहीन चीनको आणविक हतियार सन् २०३५ सम्ममा तीन गुणा बढी: अमेरिका