१४ माघ २०७९, शनिबार

Jan 28, 2023

बुटवल । नेपाल नेत्रहिन संघको केन्द्रीय कार्यालय काठमाडौंको आयोजना रुपन्देशी शाखाको व्यवस्थापनमा ५ दिने दृष्टिविहिनता भएका व्यक्ति तथा परिवाहरुको लागि ५ दिने व्यवसायिक बाख्रापालन तालिम सुरु भएको छ । नेपाल नेत्रहिन संघको केन्द्रीय कार्यालयको समन्वयमा सेलेमन सेन्टर फर कोरिया द ब्लाईन्ड को आर्थिक सहयोगमा तालिम सुरु भएको हो । मंगलबार रुपन्देही नेत्रहिन संघको कार्यालय तामनगरमा एक औपचारिक कार्यक्रम गरी तालिमको शुभारम्भ गरिएको छ ।

Advertisement

रुपन्देहीका ७ वटा पालिकाका २० जना दृष्टिविहिनता भएका व्यक्ति तथा तीनका परिवारहरुको सहभागीता रहेको छ । ७ पालिकाका २० जना दृष्टिविहिन भएका व्यक्ति तथा तिनका परिवाहरुको लागि बाख्रा खरिद गर्नको लागि रकम प्रदान गरिएको र बाख्रा खरिद पश्चातको तालिम आयोजना गरिएको हो ।

रुपन्देही नेत्रहिन संघका अध्यक्ष कृष्ण बहादुर जिसीको अध्यक्षता तथा बुटवल उपमहानगरपालिका १२ का अध्यक्ष दुर्गा सुवेदीको प्रमुख आतिथ्यता तथा नेपाल नेत्रहिन संघ केन्द्रीय कार्यक्रम निर्देशक नरबहादुर लिम्बुको विशिष्ट आतिथ्यता रहेको थियो । नेपाल नेत्रहिन रुपन्देही श्रवण दृष्टिविहिन परियोजनाका प्रशिक्षक टिकाराम पौडेलको सञ्चालन रहेको कार्यक्रममा सल्लाहकार लोकबहादुर नेपाली, केन्द्रीय कार्यालय कार्यक्रम अधिकृत शोभा न्यौपाने, प्रशिक्षक विष्णु रिमाल, सुमन भट्टाराई लगायतले आआफ्नो भनाई राखेका थिए ।

परियोजना अनुसार २० जनालाई बाख्रा खरिदका लागि प्रति परिवार २० हजार हजार प्रदान गरिएको छ । यस्तै तालिम पश्चात बाख्रा पोषणाका थप ३ बोरा दाना समेत प्रदान गरिने भएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

पत्रकार स्व. कंडेल परिवारलाई एक लाख १० हजार सहयोग तिलाेत्तमा १ स्थित वाटिका टाेल विकास संस्थाकाे अध्यक्षमा पुष्करनाथ पन्थ लुम्बिनीको दाङमा अटो पल्टिँदा ९ जना घाइते बसको ठक्करबाट स्याङ्जामा एक जनाको मृत्यु पेस्तोलसहित जनकपुरबाट दुई युवक पक्राउ समृद्धिका लागि शिक्षा नीति बाधक मारवादी सेवा संघ भैरहवाको २२ कोठे भवन उद्घाटन बुटवलबाट चलचित्र ‘फूलबारी’को प्रमोशन सुरु, देश दौडाहमा कलाकार सबै सरकारी वेबसाइट डाउन, अन्तर्राष्ट्रिय उडान रोकियाे नेपाल पुनः प्रयोग योग्य बस्तु व्यवसायी संघ रुपन्देहीमा पदस्थापन कर्मचारी संगठनको केन्द्रीय बैठक रुपन्देहीमा, तयारी अन्तिम चरणमा फागुन २८ अगावै राष्ट्रपति निर्वाचन नभए मुलुकमा अनिष्ट हुन्छ : शेखर कोइराला पत्रकार ऋषि धमलाकी पत्नी एलिजा गौतम नागरिक उन्मुक्ति पार्टीमा प्रवेश प्रधानमन्त्री प्रचण्डले सम्हाले गृह मन्त्रालयको कार्यभार पत्रकार भण्डारीको पुस्तक ‘सत्ता संघर्ष’काे परिचर्चा रवी लामिछानेको मुद्दाले एनआरएनलाई कुनै असर गर्दैन् : डा. हेम राज शर्मा, उपाध्यक्ष चन्द्रौटामा सिद्राको व्यापार फष्टाउँदै रोहिणी अध्यक्ष कप क्रिकेट प्रतियोगिता : उपाधि रोहिणी–१ लाई प्रहरी हुँ भन्दै ठगी गर्ने एक जना पक्राउ यस्तो रहनेछ आजको मौसम