१२ असार २०७९, आईतवार

Jun 26, 2022

बुटवल । नेकपा एमालेका युवा नेता महेश बस्नेतले माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले अन्तिममा रुने मान्छे पनि नपाउने टिप्पणी गरेका छन् । नेता बस्नेतले नेकपा माओवादी अध्यक्ष प्रचण्ड एक्लिदै गएको बताए ।

Advertisement

पछिल्लो समय माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डका अभिब्यक्ती आफू एक्लिएको विश्लेष सही भएको उनले उल्लेख गरे । ‘प्रचण्डले जिवनको अन्तिम क्षणमा पुग्दा रुने मान्छे पनि नपाउने अवस्थामा पुगेका छन् ।’–युवा संघ नेपालका पूर्व अध्यक्ष समेत रहेका बस्नेतले भने ‘यो हामीले होईन प्रचण्ड आफैले एक्लिएको महसुस गरि सकेका छन्, उनले गरेको विश्लेषण सहि छ ।’

युवा संघ नेपालका पूर्व अध्यक्ष समेत रहेका नेता बस्नेतले प्रतिनिधिसभालाई बुढो गाईको संज्ञा दिएका छन् । संसदले सभामुख अग्निप्रसाद खरेलले कुनै काम नलाग्ने अवस्थामा पुर्याएको टिप्पणी गर्दै उनले बुढो गाईंको संज्ञा दिएका हुन् । गाई बुढो भयो भने दुध दिन नसक्ने र कुनै प्रयोजनमा ल्याउन पनि नसकिने बताउँदै उनले सभामुखकै कारण प्रतिनिधिसभाको हातल पनि उस्तै भएको उल्लेख गरे ।

सभामुख अग्नी प्रसाद सापकोटाले पदिय मर्यादा भुलेर माओवादी अध्यक्ष प्रचण्ड र माधव नेपालको मुख बनेको उनको आरोप छ । ‘सभामुख सापकोटा प्रतिनिधी सभाका सदस्यहरुको प्रतिनिधी सभाको मुख बन्नु पथ्र्यो तर प्रचण्ड र नेपालको मुख बन्नु भयो ।’–बस्नेतले भने ‘यही अवस्था कायम रहे प्रतिनिधी सभा चल्न नसक्ने अवस्थामा पुग्छ ।’

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

लुम्बिनीमा ४३ प्रतिशत भूमिमा खेती, ५० प्रतिशतमा मात्रै सिंचाई सुविधा विद्यालय गएका छात्र खोलामा मृत फेला धान दिवसको अवसरमा बुधबार सार्वजनिक बिदा दिने २७ किलो गाँजासहित दुई युवक पक्राउ सैनामैनामा ३ दिने अगरबत्ती बनाउने तालिम, आत्मनिर्भरका लागि टेवा पुर्याउने कटुवा पेस्तोलसहित भरतपुरबाट एक युवा पक्राउ प्रधानमन्त्री देउवाद्वारा मन्त्रिपरिषद् पुनर्गठन, यी हुन् थपिएका मन्त्री शिक्षाको बिकासका लागि सञ्चार सवलीकरणमा सरोकारवालाको जोड विदेशी कम्पनीलाई सुम्पिएको सम्झौता च्यातिनुपर्छः पूर्वसञ्चारमन्त्री बाँस्कोटा वामपन्थी दलहरुबीचको एकताका लागि चीनको सक्रियता, ओली र प्रचण्डसँग कुराकानी पश्चिमाञ्चल यातयात समितिका लोकराज महासंघको वरिष्ठ उपाध्यक्ष र लुम्बिनी संयोजकमा पाण्डे समृद्धिका लागि स्थानीय तहका जिम्मेवारी व्यापार संघद्वारा बुटवल मण्डपको नाम परिर्वतन गर्ने प्रस्ताव फिर्ता गर्न आग्रह कांग्रेस रुपन्देहीले जनप्रतिनिधिलाई प्रशिक्षण तथा बधाई दिने तिलोत्तमामा डुवान हुन नदिन पूर्व तयारी निजगढ विमानस्थल निर्माणमा विशेष प्रस्ताव पास गर्न रौतहटका स्थानीय तहका प्रमुखहरूसँगआग्रह रुपन्देहीको पूँजीगत खर्च २६‍.०५ प्रतिशत मात्र गणकपुरक संख्या नपुगेपछि संसद बैठक स्थगित विभिन्न स्थानमा तीन जना मृत अवस्थामा फेला नेप्से परिसूचक ९४ अंकले बढ्याे