१० माघ २०७८, सोमबार

Jan 24, 2022

बुटवल । दिर्घरोगीहरुलाई मासिक ५ हजार रुपैयाँ उपचार खर्च उपलब्ध गराउने घोषणाले दिर्घ रोगी र उनका परिवारजनमा खुशीयाली छाएको छ । घरबास नभएकी र श्रीमानले साथ छाडेर बेसाहरा पाल्पा माइती घर भएकी ३२ वर्षिया सञ्जु परियारका ब्लड क्यान्सर पीडित ११ वर्षिया छोरा सुशान्त परियार उपचार खर्च अभावमा चितवनको भरतपुर क्यान्सर अस्पतालमा जिवनमरणको दोसाँधमा छन् ।

Advertisement

गत दुई वर्ष देखि ब्लड क्यान्सर पीडित सुशान्तलाई बचाउनका लागि उनकी आमाले सबैसँग सहयोगको हात फैलाउँदै आएकी छन् । ‘एक महिनादेखि अस्पतालमा छु, खान उधारो खाँदै आएकी छु, भएको पैसा सकियो, छोरा नै छाडेर भागौं जस्तो भएकी छु, सरकारले दिने भनेको मासिक ५ हजार पाउने भए त असाध्धै खुशी हुने थिएँ ।’, सञ्जु परियारले भनिन्-‘अरु त मेरो केहि उपाय छैन् ।’

उनका छोराको उपचारका लागि बुटवल स्थित टोन्टा फाउन्डेशनले पहिलो चरणमा २५ हजार र दोश्रो चरणमा १५ हजार सहयोग पठायो, त्यसैले केहि दिन औषधी चलाएको तर अहिले खर्च अभाव भएको परियारले बताइन् । टोण्टा फाउन्डेशनका प्रवन्धक केशव बेलवासेल सुशान्त सहित ९ जना ब्लड क्यान्सर र मृगौला पीडितहरुलाई सहयोगको अभियान जारि राखेको बताए ।

फाउन्डेशनका अध्यक्ष सुरेश बिश्वकर्मा सहितका करिब २० जना युवाहरुले तरकारी खरिद–बिक्रि गर्छन र त्यसको मुनाफा फन्डमा जम्मा गर्छन् । सोही फन्ड बिरामीहरुको उपचारमा खर्च गर्छन् । प्रवन्धक बेलवासे भन्छन्,–‘विपन्न दिर्घरोगीहरु उपचार खर्च अभावमा डिप्रेशनको रोगी हुँदै आत्माहत्या गर्न बाध्य भएका घटना समेत नसुनिएको होइन, त्यसैले हामीले अभियान छेडेका हौं, यसपाली सरकारले मासिक ५ हजार उपचार खर्च दिने गरेको घोषणा लागू भए धैरै राम्रो हुने थियो ।’

यता लुम्विनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री कुलप्रसाद केसीले पनि त्यस्ता दिर्घरोगीहरुलाई २ लाखका दरले सहयोग गर्ने घोषणा गरेका छन् । कार्यन्वयनका लागि स्वास्थ्य विभागमा कार्यविधी बनाउन लागिएको मुख्यमन्त्री कार्यालयले जनाएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

राष्ट्रियसभा निर्वाचन सुरक्षाकाे जिम्मा प्रदेश प्रहरीलाई काठमाडौंमा सिटामोलको अभाव छ, यसमा पनि नाफाखोरीको तारतम्य छ ? कोरोनाको नाममा आफूखुसी कार्यालय अनुपस्थित, स्वीकृती लिएरमात्र बस्न निर्देशन जिल्ला भित्रने सबैलाई खोप कार्ड अनिवार्य मूल्यवृद्धिको बिरोधमा विप्लव नेकपाको प्रदर्शन प्रहरीको मोटरसाइकल लिएर फरार कैदी नाइके पक्राउ कर्णालीका मुख्यमन्त्री शाहीको सम्पत्ति : ५६ तोला सुन, ठाउँ-ठाउँमा जग्गा दाङमा अतिरिक्त खोप लगाउन सुरु, सिरिन्ज अभाव व्यवसायीलाई हतोत्साहित नबनाऔं सिद्धबाबा सुरुङमार्गको निर्माण आगामी महिना सुरु हुने बढ्यो संक्रमण, छैन सर्तकता राष्ट्रिय सभा निर्वाचन : लुम्बिनीमा कुन दलको कस्तो अवस्था ? नेपालमा एक लाख ६८ हजारले लगाए बुस्टर डोज, अझै एक करोड खोप मौज्दात १६ पुसदेखि हराइरहेकी महिलाको शव घरभित्रै फेला सुस्ता गाउँपालिकाद्वारा ६१ करोडको बजेट प्रस्तुत बिपी प्रतिष्ठान सम्हाल्न आइपुगे यादव, आन्दोलनरत पक्षकाे स्वागत, कर्मचारीकाे विरोध नालामा फसेर गैंडा मरेको विषयमा अनुसन्धान गर्न सहायक वार्डेनलाई जिम्मा जिल्ला प्रशासन रसुवाका ९० प्रतिशत कर्मचारीलाई कोरोना, शुक्रबारसम्म सेवा बन्द थप १० हजार ३१९ जनामा कोरोना संक्रमण, ४ जनाको मृत्यु खोटाङमा कोरोनाका सक्रिय संक्रमित सय नाघे