२० माघ २०७९, शुक्रबार

Feb 3, 2023

बुटवल । दिर्घरोगीहरुलाई मासिक ५ हजार रुपैयाँ उपचार खर्च उपलब्ध गराउने घोषणाले दिर्घ रोगी र उनका परिवारजनमा खुशीयाली छाएको छ । घरबास नभएकी र श्रीमानले साथ छाडेर बेसाहरा पाल्पा माइती घर भएकी ३२ वर्षिया सञ्जु परियारका ब्लड क्यान्सर पीडित ११ वर्षिया छोरा सुशान्त परियार उपचार खर्च अभावमा चितवनको भरतपुर क्यान्सर अस्पतालमा जिवनमरणको दोसाँधमा छन् ।

Advertisement

गत दुई वर्ष देखि ब्लड क्यान्सर पीडित सुशान्तलाई बचाउनका लागि उनकी आमाले सबैसँग सहयोगको हात फैलाउँदै आएकी छन् । ‘एक महिनादेखि अस्पतालमा छु, खान उधारो खाँदै आएकी छु, भएको पैसा सकियो, छोरा नै छाडेर भागौं जस्तो भएकी छु, सरकारले दिने भनेको मासिक ५ हजार पाउने भए त असाध्धै खुशी हुने थिएँ ।’, सञ्जु परियारले भनिन्-‘अरु त मेरो केहि उपाय छैन् ।’

उनका छोराको उपचारका लागि बुटवल स्थित टोन्टा फाउन्डेशनले पहिलो चरणमा २५ हजार र दोश्रो चरणमा १५ हजार सहयोग पठायो, त्यसैले केहि दिन औषधी चलाएको तर अहिले खर्च अभाव भएको परियारले बताइन् । टोण्टा फाउन्डेशनका प्रवन्धक केशव बेलवासेल सुशान्त सहित ९ जना ब्लड क्यान्सर र मृगौला पीडितहरुलाई सहयोगको अभियान जारि राखेको बताए ।

फाउन्डेशनका अध्यक्ष सुरेश बिश्वकर्मा सहितका करिब २० जना युवाहरुले तरकारी खरिद–बिक्रि गर्छन र त्यसको मुनाफा फन्डमा जम्मा गर्छन् । सोही फन्ड बिरामीहरुको उपचारमा खर्च गर्छन् । प्रवन्धक बेलवासे भन्छन्,–‘विपन्न दिर्घरोगीहरु उपचार खर्च अभावमा डिप्रेशनको रोगी हुँदै आत्माहत्या गर्न बाध्य भएका घटना समेत नसुनिएको होइन, त्यसैले हामीले अभियान छेडेका हौं, यसपाली सरकारले मासिक ५ हजार उपचार खर्च दिने गरेको घोषणा लागू भए धैरै राम्रो हुने थियो ।’

यता लुम्विनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री कुलप्रसाद केसीले पनि त्यस्ता दिर्घरोगीहरुलाई २ लाखका दरले सहयोग गर्ने घोषणा गरेका छन् । कार्यन्वयनका लागि स्वास्थ्य विभागमा कार्यविधी बनाउन लागिएको मुख्यमन्त्री कार्यालयले जनाएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

एभरेष्ट बैंक र सिद्धार्थनगर सिटी अस्पताल बीच सम्झौता रास्वपाको २ दिने अल्टिमेटम, गृहमन्त्री नपाए सरकारबाट बाहिरिने आगजनी मुद्दामा पक्राउ परेका अरुणकुमारलाई रिहा गर्न २४ घण्टे अल्टिमेटम रवि लामिछाने बारे! मिलीजुलीले तिनाउमा दियो सहकारी शिक्षा नेपाल प्रहरीमा ९५ जना एसपीको सरुवा रास्वपाले समर्थन फिर्ता लिँदैन, सत्ता समीकरण यथावत रहन्छ : प्रधानमन्त्री चाइनिज पेस्तोल र ६ राउण्ड गोलीसहित दुई जना पक्राउ एक बालिका र युवतीलाई बलात्कार गरेको आरोपमा दुईजना पक्राउ रविलाई फेरि गृहमन्त्री बनाउनुपर्ने माग गर्दै जुम्लामा एक जनाले गरे आत्मदाह प्रयास सेयर बजार २२.१२ अंकले घट्याे बालविवाह राेक्न मर्चवारीमा बिमा कार्यक्रम सांसद अरुणकुमार चौधरी पक्राउ कालिन्चोक दर्शनको आईपीओ बाँडफाँट रारा आउने पर्यटक चालिस प्रतिशतले घटे रास्वपाको केन्द्रीय समिति र संसदीय दलको संयुक्त बैठक आह्वान एकीकृत समाजवादीको बैठकमा घनश्याम भुसाल तिलोत्तमाको भूपु सैनिक आधारभुत विद्यालयमा चित्रकला प्रतियोगिता मेरो मौनता आजसम्मका लागि मात्रै हो, म अभिमन्यु होइन : रवि लामिछाने बलिउडको फ्लप कमब्याक