३० श्रावण २०७९, सोमबार

Aug 15, 2022

बुटवल । दिर्घरोगीहरुलाई मासिक ५ हजार रुपैयाँ उपचार खर्च उपलब्ध गराउने घोषणाले दिर्घ रोगी र उनका परिवारजनमा खुशीयाली छाएको छ । घरबास नभएकी र श्रीमानले साथ छाडेर बेसाहरा पाल्पा माइती घर भएकी ३२ वर्षिया सञ्जु परियारका ब्लड क्यान्सर पीडित ११ वर्षिया छोरा सुशान्त परियार उपचार खर्च अभावमा चितवनको भरतपुर क्यान्सर अस्पतालमा जिवनमरणको दोसाँधमा छन् ।

Advertisement

गत दुई वर्ष देखि ब्लड क्यान्सर पीडित सुशान्तलाई बचाउनका लागि उनकी आमाले सबैसँग सहयोगको हात फैलाउँदै आएकी छन् । ‘एक महिनादेखि अस्पतालमा छु, खान उधारो खाँदै आएकी छु, भएको पैसा सकियो, छोरा नै छाडेर भागौं जस्तो भएकी छु, सरकारले दिने भनेको मासिक ५ हजार पाउने भए त असाध्धै खुशी हुने थिएँ ।’, सञ्जु परियारले भनिन्-‘अरु त मेरो केहि उपाय छैन् ।’

उनका छोराको उपचारका लागि बुटवल स्थित टोन्टा फाउन्डेशनले पहिलो चरणमा २५ हजार र दोश्रो चरणमा १५ हजार सहयोग पठायो, त्यसैले केहि दिन औषधी चलाएको तर अहिले खर्च अभाव भएको परियारले बताइन् । टोण्टा फाउन्डेशनका प्रवन्धक केशव बेलवासेल सुशान्त सहित ९ जना ब्लड क्यान्सर र मृगौला पीडितहरुलाई सहयोगको अभियान जारि राखेको बताए ।

फाउन्डेशनका अध्यक्ष सुरेश बिश्वकर्मा सहितका करिब २० जना युवाहरुले तरकारी खरिद–बिक्रि गर्छन र त्यसको मुनाफा फन्डमा जम्मा गर्छन् । सोही फन्ड बिरामीहरुको उपचारमा खर्च गर्छन् । प्रवन्धक बेलवासे भन्छन्,–‘विपन्न दिर्घरोगीहरु उपचार खर्च अभावमा डिप्रेशनको रोगी हुँदै आत्माहत्या गर्न बाध्य भएका घटना समेत नसुनिएको होइन, त्यसैले हामीले अभियान छेडेका हौं, यसपाली सरकारले मासिक ५ हजार उपचार खर्च दिने गरेको घोषणा लागू भए धैरै राम्रो हुने थियो ।’

यता लुम्विनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री कुलप्रसाद केसीले पनि त्यस्ता दिर्घरोगीहरुलाई २ लाखका दरले सहयोग गर्ने घोषणा गरेका छन् । कार्यन्वयनका लागि स्वास्थ्य विभागमा कार्यविधी बनाउन लागिएको मुख्यमन्त्री कार्यालयले जनाएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

५ लाख बढी प्रतिस्पर्धी रहेको ड्रिम टोयोटा कार आर्ट प्रतियोगितामा नेपालबाट बुटवलकी निकिता बनिन् उत्कृष्ट विभिन्न स्थानमा अवैध लागूऔषधसहित पाँच जना पक्राउ सुनको मूल्य ४०० रुपैयाँ घट्यो लुम्बिनी सरकारको आम्दानीः तलब भत्ता समेत पुग्दैन, कर्मचारी पाल्न ‘अरुको भर’ फलफूल र तरकारीको मूल्य : सबैभन्दा सस्तो सेतो मुला, महंगो किवी शुद्धोधन ३ मा सुकुम्बासी जग्गा नापजाँच सुरु २४ वर्षीया पुष्पा बुढाथोकी १ महिनादेखि सम्पर्कबिहीन भ्रष्टाचार र वंशवाद भारतका दुई शत्रु: माेदी साउनको अन्तिम सोमबार देवघाटमा भक्तजनको घुइँचो (फाेटाेफिचर) राप्रपा नेपालको केन्द्रिय समिती बैठक शुरु, प्रतिवेदनहरु प्रस्तुत हुदैँ कम्युनिष्ट पार्टी भन्ने बित्तिकै जनता डराउने अवस्था आयोः मन्त्री चौधरी मध्य भोटेकोशी जलविद्युत अझै १ करोड ५४ लाख रुपैयाँ नोक्सानमा श्रावणको अन्तिम सोमबार : शिवालयमा भक्तजनको भीड रुस्दीमाथि छुरा प्रहारः चुकिल लगाएर कोठाभित्रै बस्छन् आक्रमणकारीका बाबु कमल थापाले गरे राष्ट्रपति भण्डारीको निर्णयलाई स्वागत माओवादी स्थायी कमिटी बैठक दिउँसो १ बजे बस्दै ७५औँ स्वतन्त्रता दिवस मनाउँदै भारत रुपन्देहीमा अज्ञात समुहको गोली प्रहारबाट बिकास गुरुङ घाइते नागरिकता विधेयक : यस्तो छ अबको संसदीय प्रक्रिया बुटवलको सडकको अवस्थाः जनसरोकारको बिषय