१६ असार २०७९, बिहीबार

Jun 30, 2022

बुटवल । पोखरामा असोज २ गतेदेखि ए डिभिजन राष्ट्रिय फुटसल लिग सुरु हुँदै छ । अखिल नेपाल फुटबल संघ (एन्फा) को आयोजना र टर्नपाइक इभेन्टको प्रायोजन तथा व्यवस्थापनमा पहिलो पटक हुन लागेको राष्ट्रिय फुटसल लिगमा लुम्बिनी प्रदेशबाट २ वटा टिम सहभागी हुँदै छन् । उक्त खेलको लागि सहभागी हुने लुुम्बिनीका २ टिम रुपन्देहीका झरना स्पोर्टस क्लब र लुम्बिनी फुटसल रहेका छन् ।

Advertisement

खेलको मिति नजिँकिए सँगै रुपन्देहीको झरना स्पोर्टस क्लबका खेलाडीहरु अभ्यासमा व्यस्त छन् । गत जेठमा हुने भनिएको खेल कोरोना महामारीले गर्दा असोजमा सारिएको थियो । खेलको मिति लम्बिएपछि खेलाडीहरुलाई सिकाईमा प्रशस्त समय व्यवस्थापन मिलेको क्लबका म्यानेजर सिजन थापाले बताए ।

राष्ट्रिय फुटसल लिगको लागि खेलाडीहरु तयार रहेको उनको भनाई छ । ‘खेल गत जेठमा हुने भनिएको थियो, त्यतिखेर हामिसँग समय थिएन, खेलाडीले राम्ररी प्राक्टिस गर्न पाएका थिएनन् ।’ उनले भने, ‘पछि समय लम्बिएपछि हामिलाई फाईदा भयो ।’ उनले नजिकका खेलाडी घरबाट आउने जाने भइरहेको र टाढाका खेलाडीहरुलाई बासको व्यवस्था पनि मिलाइएको बताए ।

खेलको लागि झरना स्पोट्र्स क्लबका १४ जान खेलाडीले प्रशिक्षण लिइरहेको कोच निर्मल थापाले बताए । उनले दैनिक समय समयमा प्रशिक्षण दिईरहेको बताए । पहिलो पटक झरना स्पोर्टर्स क्लबले राष्ट्रिय लिगमा सहभागी हुन पाउने गौरभको विषय रहेको उनको भनाई छ । उनले जित्छौं भन्ने उद्धेश्यका साथ तयारी गराइरहेको बताए । ‘राष्ट्रिय लेभलमा खेल्न पाउँनु यो गौरभको कुरा हो । हार्छौ वा जित्छौं अनुमान गर्न सकिदैन।’ उनले भने, ‘लक्ष्य भनेको जित्ने नै हो, यदी कारण बस हार्न पुगेछौं भने यो हाम्रो लागि अनुभव पनि हुनेछ ।’

क्लबका खेलाडीहरु पनि उत्साहित भएका छन् । खेलको लागि व्यापक तयारी र हौसला मिलेको टिमका क्याप्टेन ओमप्रकाश थापा बताउँछन् । उनले राष्ट्रिय स्तरमा खेल्न पाउँदा गर्व लागेको बताए । ‘स्थानीय लेभलमा खेलिरहेका थियौं धेरै जसो, राष्ट्रिय लेभलमा खेल्न पाउँनु यो पहिलो पटक हो ।’ उनले भने, ‘राम्रै लागेको छ । यो गर्वको विषय हो हाम्रो लागि । जित्छौ कि भन्ने आशा छ ।’

उक्त प्रतियोगितामा ६ प्रदेशका १० टिमले भाग लिनेछन् । विजेताले १० लाख रुपैयाँ पाउनेछ भने उपविजेतालाई ५ लाख प्रदान गरिनेछ । उत्कृष्ट खेलाडी, गोलकिपर, डिफेन्डर, प्रशिक्षक र इमर्जिङ खेलाडीले जनही २५ हजार पाउनेछन्।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

सनकको भरमा संसद् भंग गर्ने कार्यले गैरदलीय प्रवृत्तिको विकास : झलनाथ खनाल विभिन्न विपद् कोषमा ६ अर्ब ८० करोडभन्दा बढी रकम, कुन प्रदेशमा कति ? केपी ओली र वामदेव गौतमबीच भेटवार्ता पर्खाल भत्किएर पुरिँदा एक महिलाको मृत्यु प्रजातन्त्र होइन गठबन्धनतन्त्र ! सर्वोत्तम लिटोको प्याकेटमा कीरा कसरी लाग्छ हैजा ? यी हुन् लक्षण र रोकथामका उपाय सुनको मूल्य प्रतितोला तीन सय रुपैयाँले घट्यो दक्षिण कोरियामा २०२३ का लागि श्रमिकको तलब ५ प्रतिशतले वृद्धि सयपत्री हाइड्रोपावरको आईपीओ भर्ने समय थप ट्रक र मोटरसाइकल ठोक्किँदा एक जनाको मृत्यु राजस्थानमा धार्मिक तनावः मोदीलाई धम्की, इन्टरनेट सेवा बन्द रुपन्देहीको सैनामैनाका एक युवा मृत अवस्थामा फेला फुटबलर भरत र नवयुग एनएसी प्रतियोगिता खेल्न अमेरिका प्रस्थान डाइभर्सन निर्माणपछि खुल्यो पूर्व–पश्चिम राजमार्ग, कस्ताे छ अन्य सडककाे अवस्था ? मध्यअसारसम्म लुम्बिनीमा ३३ प्रतिशत मात्र रोपाईं आज पनि देशभर वर्षाको सम्भावना श्रीमान १० वर्ष वेपत्ता भए श्रीमतीलाई एकल भत्ता दिने प्रस्ताव रोटरी क्लब भैरहवाद्वारा तिलोत्तमास्थित विद्यापिठका विद्यार्थीलाई कम्प्युटर तथा झोला वितरण एमाले निकट युवा संघको धान राेपाइँमा कुटाकुट