२१ आश्विन २०७९, शुक्रबार

Oct 7, 2022

बुटवल । रोटरी क्लब अफ रुपन्देहीको आयोजनामा वृक्षारोपण कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । शनिबार एक कार्यक्रमका बीच रोट्रयाक्ट क्लब अफ रुपन्देही, रोट्रयाक्ट क्लब अफ राममणी बहुमुखी क्याम्पसको सहकार्यमा करहिया सामूदायिक वन क्षेत्रमा वृक्षारोपण गरिएको हो । जसमा हर्रोका २०० बढी विरुवा रोपिएको थियो । रोटरी कल्व अफ रुपन्देहीले करहीया सामुदयिक बन संगको सहकार्यमा रोटरी उद्यान बनाउन लागि १० वर्षको लागि सम्झौता गरि सो जग्गमा आर्यूबेदीक बनसपति हर्रो लगाएको हो । क्लवले बिक्षारोपण संगै सो पार्कमा लगाईको सम्पूर्ण बिरुवाहरुको संरक्षणको जिम्मेवारी पनि उठाएको छ ।

वृक्षारोपण कार्यक्रमका अवसरमा आरआई ३२९२ डिष्ट्रिक्ट ३२९२ नेपाल भूटान इन्भाइरोमेन्ट कमिटि चेयर तथा ग्रिन भ्याली ग्रिन नेपालका अभियन्ता भुवन श्रेष्ठले वृक्षारोपणले वातावरण संरक्षणमा यसको महत्वपूर्ण योगदान हुने बताए । यस्तै, आरआई ३२९२ इन्भाइरोमेन्ट कमिटि को चेयर ध्रुव धितालले वातावरण संरक्षण, दिगो विकासको लक्ष्य प्राप्तिमा वृक्षारोपण र त्यसको संरक्षणले महत्वपूर्ण भूमिका खेल्ने बताए।

रोटरी क्लब अफ रुपन्देहीका अध्यक्ष रामप्रसाद खरेलको अध्यक्षता रहेको कार्यक्रममा जोन २१ एजी राजकुमार गुप्ता, करहिया सामूदायिक वनका अध्यक्ष खेमप्रसाद गौतम लगाएतले सम्बोधन गरेको कार्यक्रमको संचालन सचिव बिक्रम रिजाले गरेका थिए । कार्यक्रममा क्लवका पूर्व अध्यक्षहरु, बोर्ड पधाधिकारीहरु, कल्वका सदस्यहरु, रोट्रयाक्ट क्लवअफ रुपन्देही ताथा रोट्रयाक्ट क्लवअफ रामणि बहुमुखी क्याम्सका अध्यष्क्ष, बोर्ड पधाधिकारीहरु तथा सदस्यहरु गरि ५० जाना बढिको उपस्थिति रहेको थियो ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

मामाघर जाँदा खोलाले बगाएका बालकको शव फेला निरन्तर वर्षा हुन थालेपछि किसान चिन्तामा प्रचण्डले चितवन–३ छाडे, गोरखा–२ बाट निर्वाचन लड्ने एमाले लुम्बिनीमा ११ जिल्लाका उम्मेद्वारको टुङ्गो, यस्तो छ नामावली पश्चिम नवलपरासीमा निर्वाचन अधिकृतको कार्यालय एमाले दाङमा तीन मध्ये दुई महिला उम्मेदवार बाढी र पहिरोले गुल्मीमा ६ घरका २० जना विस्थापित प्युठानमा पहिरोले घर बगाउँदा ६ जना बेपत्ता राप्ती नदीको सतह उच्च, सुरक्षित स्थान जान आग्रह एमाले उम्मेदवार धमाधम सार्वजनिक हुँदै खोलामा बगेर महिला वेपत्ता यस्त छन् उम्मेद्वारले गर्नुपर्ने स्वघोषणा लेक लागेर श्रीमान्‌को मृत्यु, श्रीमती बेपत्ता महिला एसिया कप : पाकिस्तानद्वारा भारत पराजित ‘सम्भावना खाडीमा होइन, झाडीमा’ यस वर्षको नोबेल शान्ति पुरस्कार एक व्यक्ति र दुई संस्थालाई निरन्तर वर्षा, बाढी र पहिरो : सतर्क बनौं, सुरक्षित हौं फिफा वरीयतामा नेपालको सुधार गाउँघरमा सुनिन छाड्यो नगराको धुन भेरी नदीमा खतराको तह पार