२० आश्विन २०७९, बिहीबार

Oct 6, 2022

बुटवल । नेपाल नियमित रक्तदाता संघले संस्थापक अध्यक्ष सरोज सिलवाल बन्दीको १४ औं स्मृति दिवसको अवसरमा खुल्ला रक्तदानको आयोजना गरेको छ । बुटवलको देविनगर चौपारिमा आयोजित खुल्ला बृहत रक्तदान कार्यक्रममा ६५ यूनिट रगत संकलन भएको छ ।

वि.स. २०६१ सालमा स्थापना गरि निरन्तररूपमा रगत व्यवस्थापन र रक्तदान गराउँदै आएका सिलवाल रगत व्यवस्थापनमै लाग्दै गर्दा सडक दुर्घटनामा वि.स.२०६४ सालमा देहावसान भएको थियो । उनकै सम्झनामा संस्थाले रक्तदान गरेको नेपाल नियमित रक्तदाता संघका अध्यक्ष दया बहादुर सिलवालले बताए । संघले नियमित रूपमा प्रत्येक महिनाको तेस्रो हप्ता रक्तदान गदै आएको छ । यस क्षेत्रमा रगत अभाव हुन नदिन संस्थाले गर्दै आएको रक्तदान निकैे सराहनीय कामका रुपमा लिने गरेका छन् ।

वर्तमान समयमा यस क्षेत्रमा रगत अभाव भएकोहुँदा र बुटवल उपमहानगरपालिका–११ सबैभन्दा बढी जनसंख्या भएको क्षेत्ररहेकाले यस्तो ठाउँमा रक्तदान गराउँदा धेरै मानिसलाई उत्प्रेरणा हुने संस्थाका सचीव महेश खनालले बताए । बुटवल उपमहानगरपालिका वडा नम्बर ११ का अध्यक्ष राम चन्द्र क्षेत्री, संघका सल्लाहकार सुरेन्द्र कुमार शाक्य, कानुनी सल्लाहकार दामोदर घिमिरे तथा सल्लाहकारहरु लेखनाथ न्यौपान, भिमसेन श्रेष्ठ लगायतको उपस्थितीमा रक्तदान कार्यक्रम भएको थियो ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

सिराहामा जसपाका नेता कार्यकर्ताले दिए सामूहिक राजीनामा नारायणी नदीले सतर्कता पार गर्यो पाल्पा-गुल्मी सडक खुल्यो, लुम्बिनीका आधा दर्जन बढी सडक अवरुद्ध अष्टमीमा घरबाट निस्केका पाल्पाका २ युवाको दशैंमा शव फेला कसरी जुराइन्छ समुद्री आँधीको नाम ? आज पनि टीका लगाइँदै आजको मौसम: सुदूरपश्चिम, कर्णाली, लुम्बिनी र गण्डकी प्रदेशमा धेरै वर्षा हुने सन्दीप लामिछाने आज बिहान १० बजे काठमाडौँ आइपुग्ने रुपन्देहीकी युवा नेतृ २१ वर्षीया झरना चौधरीको दुर्घटनामा मृत्यु गुल्मीको मुसीकोटस्थित दरबार कोटको मेला (तस्वीरमा ) राम बन्न डराएका थिए प्रभास दशैं मनाउन मामाघर हिँडेका अर्घाखाँचीका १० वर्षीय समिरलाई खोलाले बगायो इन्टरनेट जडान गर्ने क्रममा २४ वर्षीय निलमको मृत्यु जीपको ठक्करबाट श्रीमानको मृत्यु, श्रीमती घाइते नेपाल थाइल्यान्डसंग पराजित तीन वर्षपछि टीका लगाउन पाउँदा कैदीबन्दी खुसी राष्ट्रपतिले लगाइदिइन् सर्वसाधारणलाई टीका आधुनिक घट्टले खुड्खुडीमा फेरियाे दैनिकी मिसाइल प्रक्षेपण असफल भएकोमा दक्षिण कोरियाले माग्यो माफी हिमपहिरोमा परी चार जनाको मृत्यु