५ कार्तिक २०७८, शुक्रबार

Oct 22, 2021

बुटवल । नेपाल नियमित रक्तदाता संघले संस्थापक अध्यक्ष सरोज सिलवाल बन्दीको १४ औं स्मृति दिवसको अवसरमा खुल्ला रक्तदानको आयोजना गरेको छ । बुटवलको देविनगर चौपारिमा आयोजित खुल्ला बृहत रक्तदान कार्यक्रममा ६५ यूनिट रगत संकलन भएको छ ।

वि.स. २०६१ सालमा स्थापना गरि निरन्तररूपमा रगत व्यवस्थापन र रक्तदान गराउँदै आएका सिलवाल रगत व्यवस्थापनमै लाग्दै गर्दा सडक दुर्घटनामा वि.स.२०६४ सालमा देहावसान भएको थियो । उनकै सम्झनामा संस्थाले रक्तदान गरेको नेपाल नियमित रक्तदाता संघका अध्यक्ष दया बहादुर सिलवालले बताए । संघले नियमित रूपमा प्रत्येक महिनाको तेस्रो हप्ता रक्तदान गदै आएको छ । यस क्षेत्रमा रगत अभाव हुन नदिन संस्थाले गर्दै आएको रक्तदान निकैे सराहनीय कामका रुपमा लिने गरेका छन् ।

वर्तमान समयमा यस क्षेत्रमा रगत अभाव भएकोहुँदा र बुटवल उपमहानगरपालिका–११ सबैभन्दा बढी जनसंख्या भएको क्षेत्ररहेकाले यस्तो ठाउँमा रक्तदान गराउँदा धेरै मानिसलाई उत्प्रेरणा हुने संस्थाका सचीव महेश खनालले बताए । बुटवल उपमहानगरपालिका वडा नम्बर ११ का अध्यक्ष राम चन्द्र क्षेत्री, संघका सल्लाहकार सुरेन्द्र कुमार शाक्य, कानुनी सल्लाहकार दामोदर घिमिरे तथा सल्लाहकारहरु लेखनाथ न्यौपान, भिमसेन श्रेष्ठ लगायतको उपस्थितीमा रक्तदान कार्यक्रम भएको थियो ।

Advertisement

Follow Us

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

नेपालमा थपिए ७०८ कोरोना संक्रमित, ११ जनाको मृत्यु जिपलाइनमा रमाए पूर्वप्रधानमन्त्री प्रचण्ड उज्यालो लुम्बिनी प्रदेश निर्माणमा प्रयासरत : मन्त्री राना एमाले स्थायी कमिटीमा १० बुँदे कार्यदलले सुझाव प्रस्तुत गर्दै मन मोतीपुर घटनामा मारिएकालाई क्षतिपूर्तिको माग आफ्ना र पहुँचवाला सञ्चार गृहलाई मात्रै बजेट वितरण गरेकोप्रति प्रकाशन समाजद्वारा लुम्बिनी प्रदेश सरकारलाई ध्यानाकर्षण किसानको आँशु रोक, पीडामा मल्हम लगाऊ नेपालकै तेस्रो ठूलो विद्युत सवस्टेशनको परीक्षण सफल रुपन्देहीमा लाखौँको अबैध काठ बरामद चितवन घटनाले उब्जिएका प्रश्नहरु अदालती मिलापत्रमा विश्वास घट्यो कोभिडबाट १ लाख २० हजार स्वास्थ्यकर्मीको मृत्यु रामपुरको छाङ्दी झरनामा पर्यटकको आकर्षण सडक विस्तारः तनहुँ खण्डमा सात हजार रुख काटिने माटाका भाँडा बनाउने कुमालेलाई भ्याइनभ्याइ स्वास्थ्यकर्मीलाई कोभिडको खोप उपलब्ध गराउन विश्व स्वास्थ्य सगठनको आग्रह लयमा फर्किँदै बागलुङका पर्यटन व्यवसाय जुवाखालबाट पक्राउ परेका वडाअध्यक्ष छुटे दसैं सकियो, गाउँ रित्तियो