२१ आश्विन २०७९, शुक्रबार

Oct 7, 2022

बुटवल । रोटरी डिष्ट्रिक्ट ३२९२ नेपाल-भुटान इन्भाइरोमेण्ट एण्ड प्रिजर्भ प्लाण्ट सब कमिटि र रिजन ५ अन्तर्गतका रोटरी रोट्रयाक्ट क्लबहरुको संयुक्त आयोजनामा वृक्षारोपण कार्यक्रम गरिएको छ । शुक्रबार एक कार्यक्रममा बीच देवदह साझेदारी वन व्यवस्थापन समूह देवदह नगरपालिका वडा नं. १० चरंगेमा रहेको वन क्षेत्रमा वृक्षा रोपण गरिएको हो । जसमा अगरउड, आँप, चन्दन, अमला, अर्जुन बाँस, टिक लगाएतका करिब ६०० विरुवा रोपिएको इन्भाइरोमेण्ट एण्ड प्रिजर्भ प्लाण्ट सब कमिटिका कोचेयर ध्रुवकुमार धितालले बताए ।

Advertisement

धितालले वातावरण संरक्षण, दिगो विकासको लक्ष्य प्राप्तिमा वृक्षारोपण र त्यसको संरक्षणले महत्वपूर्ण भूमिका खेल्ने बताए। सो अवसरमा रोटरी डिष्ट्रिक्ट ३२९२ नेपाल-भुटानका डिजिएन राजेन्द्र प्रसाद ध्वजुले न्यू एरिया अफ फोकस अन्तर्गत वातावरण संरक्षणको काम गरेको बताउँदै सबै रोटरी क्लब मिलेर यसमा काम गर्न र त्यसमा डिष्ट्रिक्टको पनि सहयोग रहने बताए ।

कार्यक्रममा बोल्दै डिभिजन वन कार्यालयका रुपन्देहीका प्रमुख बोधराज सुवेदीले रोटरीले गर्ने मानवीय सेवाका काम संगै बातावरणको क्षेत्रमा पनि काम गर्न थालेकोमा सराहना गर्दै बनले रोटरीको यस्ता कायक्रमलाई सधै सहयोग गर्न तत्पर रहेको बताए । आगामी दिनमा पनि वृक्षारोपणमा आवश्यक विरुवा वन कार्यालयले उपलब्ध गराउने बताए । साझेदारी वनका अध्यक्ष अकवाल खाँले वन क्षेत्रमा रोटरी क्लबहरुले वृक्षारोपण कार्यक्रम नियमित गरेमा सहयोग गर्ने बताए।

यस्तै, कार्यक्रममा बोल्दै इन्भाइरोमेण्ट एण्ड प्रिजर्भ प्लाण्ट कमिटि को चेयर भुवान क्षेष्ठले वृक्षारोपणले वातावरण संरक्षणमा यसको महत्वपूर्ण योगदान हुने बताए । कार्यक्रम इन्भाइरोमेण्ट एण्ड प्रिजर्भ प्लाण्ट कमिटि को चेयर ध्रुवकुमार धितालको अध्यक्षता, एजि कृष्ण पाण्डेको स्वागत, रिजन–५ चेयर तथा वातावरण कमिटिका संयोजक वासुदेव घिमिरेको संचालनमा सम्पन्न भएको रिजन–५ पब्लिक इमेज चेयर गौतम भुसालले बताए।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

उम्मेदवारी दर्ता गराउनु पर्ने भन्दै कांग्रेसको चियापान स्थगित झाडापखाला, हैंजा र डेंगुबाट बच्न आग्रह नारायणी नदीको बाढी सुस्ता बस्तीमा पस्न सुरु नेपाल प्रहरीका असई भारतीय भूमिमा मृत फेला बारा बस दुर्घटनाः मृतकको संख्या १८ पुग्यो, सबैको सनाखत दशैं मनाउन बुटवल लगाएतबाट गएका गाउँमै रोकिए वर्षाले दाङमा घर भत्कियो अब चन्द्रमामा बिरुवा उब्जनी गर्ने बुटवल-पाल्पा सडक अवरुद्ध, पुर्व-पश्चिम राजमार्ग विद्युत पोल ढलेर रोकियो काठमाडौंको चन्द्रागिरिमा पहिरो : एकै परिवारका तीनजनाको मृत्यु आज पनि लुम्बिनीसहित चार प्रदेशमा भारी वर्षा अम्बानी परिवारलाई मार्ने धम्की दिने व्यक्ति पक्राउ राप्तीको बाढीले तीन सयभन्दा बढी घर डुबायो अक्षर चिन्दै आमाहरु, अब कसैको सहारा लिनु पर्दैैन १६ जनाको मृत्यु , ३३ घाइते भएको बारा बस दुर्घटना: बसको ब्रेक फेल भएपछि चालक हाम फालेका थिए बलात्कार आरोपी प्रहरी निरीक्षकलाई छुटाउन भरत शाहसहित कांग्रेस नेता सक्रिय बारा बस दुर्घटना : मृतक १६ मध्ये १४ को पहिचान खुल्यो (नामावलीसहित) ४० प्रतिशत हिस्सा दिनु पर्ने कोइराला समुहको ठहर गण्डक ब्यारेजका ३६ वटै ढोका खोलियो, सतर्क रहन आग्रह काठमाडौंका नदिमा बहाव बढयो, उच्च सतर्कता अपनाउन आग्रह